• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Od svih navedenih maschio mislim da deklarira najveću debljinu malčiranja(12cm).
Za tehnos nisam našao,dok alpego deklarira 6cm.
Ja imam giraffu(185cm) i igra se sa amorfom u Lonjskom polju.
Neznam što misliš malčirati,ali baci pogled i na Orsi malčere..ja kad sam kupovao nije bilo rabljenog Orsi-ja za meni prihvatljive novce pa sam uzeo giraffu rabljenu.
Piše i na plotu svašta :hahah:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Radi se o vrlo poznatim proizvođačima tako da šta piše može se vjerovati,a i cijene to potvrđuju..
Kad mi na nekome žnjxy malčeru zahvata 2.2m i 3 remena napišu šumski malčer profesionalni i košta 9500kn na akciji onda znam da s njim nemožeš drobit 25cm kak piše već 2.5cm.

Ne znam za taj Alpego jer ga nisam vidio, ali Tehnos teža verzija je konstrukcijski puno jače napravljen nego Giraffa i on se može usporedit sa Giraffonom za koju je i pitao kolega gore,a Giraffa sa lakšom verzijom Tehnosa.
Slažem se za tehnosa.
Gledali smo 2.2m jednog isto nagibnog i osim što je 200kg teži od giraffe,konstrukcijski mi se čini robusniji i "čvršći"...da imam jači traktor uzeo bih tog tehnosa,ali nije mi krivo što je giraffa doma.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da, što se tiče nošenja dok je potpuno zamaknut traktor 80 ks od 4 tone sa 170 cm dosta osjeti, težina je 840 kila, Tehnos na ruci teža verzija i dupli plašt.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Radi se o vrlo poznatim proizvođačima tako da šta piše može se vjerovati,a i cijene to potvrđuju..
Kad mi na nekome žnjxy malčeru zahvata 2.2m i 3 remena napišu šumski malčer profesionalni i košta 9500kn na akciji onda znam da s njim nemožeš drobit 25cm kak piše već 2.5cm.
To je sve dosta relativna stvar, jedni misle na zelenu masu, drugi na drvenastu masu. Isto tako poznati proizvođači automobila često pišu da auto troši manje nego kao što je to u praksi.
Evo par malčera za usporedbu : Malčer Cortese CDA 200,2m na l ruci,može malčirati do 10cm,profi

Messis d.o.o.

Evo cortese sa nekig 800kg piše da malčira do 12cm, zanon sa 1050kg može 4-5cm, berti ta/s s 1000kg može 7-8 cm i sad ga ti znaj ko je tu lud. Mislim da nebi s tim trebali odgovarati čovjeka od alpega, on je također dosta veliki i jaki proizvođač strojeva isto ko i maschio i tehnos. To s tim kaj oni napišu s praksom često nema veze, jedino dobro dođe kad bi odabirao između više modela istog proizvođača, jer kriteriji im često nisu isti.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Možemo mi filozofirat al neznamo što kolega misli raditi s tim malčerom..
Cortese nemože u isti koš sa zanonom,maschiom,orsijem,tehnosom...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kupljeno je preko programa ruralnog razvoja, talo da nije preveliko opterećenje za novčanik.
Iako, vratit će se to njima nazad kroz neke stvari, ali ipak je to vrlo dobra odskočna daska.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Da nisam sad ono vitlo uzimal, vjerojatno bi uzel isto neki malčer.
Ako nikako drugačije onda barem do sljedeće zime da dođe.
To su dobre stvari za uzet jer brzo možeš vratit uložene novce ako imaš malo volje za odradit koju uslugu malčiranja.
 

Perna

Novi član
Tu od
7 Sij 2020
Poruka
10
Poštovani,
vjerojatno je već slična tema bila, ali pošto sam novi u svemu ovome - molim za razumijevanje.
Imam nekoliko dilema pa molim iskusnije za sugestiju ili me usmjerite na neki link koji bi mi bio od pomoći.
- Da li uzeti malčer sa čekićima ili y noževima? Koristio bih ga 90% za košnju trave, od niske do cca 60-ak centimetara, na nekadašnjim pašnjacima koji nisu baš "travnati tepih" (namjera mi je da budu), ali nisu ni šikara. Kosio bih oko 6 hektara dva puta godišnje. Logički mi se čini da sa y noževima traktor radi sa manje opterećenja jer bi lakše vrtio rotor odnosno lakše "vukao"!.
- traktor mi je ZETOR 47 KS (nije baš u najboljem stanju) i logički mi se čini da ne bih trebao ići na malčer iznad 125-130 cm radne površine?
- gledao sam razne varijante i molim tko ima iskustva da mi sugerira da li uzeti nešto iz domaće proizvodnje tipa "STROJARSTVO ČALOPEK" Nedelišće ili PANEX Čakovec, ili pak kineska proizvodnja sa danskom licencom "P Lindberg".
- Cijena koju u ovom momentu mogu izdvojiti je maksimum 10 000 kuna, te stoga otpadaju kvalitetniji brendovi tipa ZANON i sl.
Hvala
Srdačno
Boro
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Ja imam čalopek čekićar mbl 150 i tjeram ga sa ursusom 35 ks. Ide to sporije ali ni ne vrijedi brzo ići jer bi loše malčirao. Imam malčer 2 sezone i ležajeve na valjku često mijenjam, ali to nije neki problem, 5 min rada i 35 kn troška. Evo nedavno sam malčirao komadić zemlje što sam kupio a nije održavano dvije godine i solidno je to odradio.
IMG_20191228_130310.jpg IMG_20191228_130313.jpg IMG_20191214_110638.jpg
 

marijo25

Novi član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
7
Možemo mi filozofirat al neznamo što kolega misli raditi s tim malčerom..
Cortese nemože u isti koš sa zanonom,maschiom,orsijem,tehnosom...
ja sam uzeo novi cortese i tvrdim da može u isti koš sa razvikanim bertijem. jer se dijelovi za njih rade u istoj tvornici. samo što je berti ime kao i zanon.

nikakve razlike nevidim u malčanju grana od voćaka kod mene i kod susjeda sa bertiima
svaka pohvala za cortese
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,342
Kod nas ima u zadnje vrijeme puno ovih iz panexa i nemaju ljudi problema koliko vidim, osobno imam onog dabaki 165, i već 5 sezona radi bez ikakvog ulaganja. Opet sa druge strane tko nema kineza kod nas, svi kupuju Ino. Ipak je cijena skoro dupla, sad koliko će izdržati ovakav ko moj teško je znati.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Podmazat i radit..najbolje kad mi kažu da malčiraju pol rali visoke trave i kao zadovoljni malčerom...
Ja sam 15ha čička i amorfe počistio s malčerom i zadovoljan sam..opet kažem da sam trebao na šumski malčer ići,ali nit imam jak traktor a kupit malčer a nemat ga s čime tjerat nema smisla..doći će i to na red.
 

Najnoviji postovi

Na vrh