• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mozda bi ovo mogao biti problem jer mi takoder jedan covjek rekao kad sam ga pitao kak njemu uspijeva (ima isti malčer) i on je rekao da ga digne naprijed da ne bi po zemlji previse išao sa njim pa asm onda i ja isao probat tak radit...

Ja sam se par godina patil u kuruznici, a nisam htel malčerom frezati par cm. Gotovo svaka stabljika koja je ležala skroz na zemlji je ostala tak i nakon prolaza malčerom. Rješenje mi je bilo 2 prolaza, drugi u kontra stranu.
Nabavil sam dulji toplink i sad mogu više podići prvi kraj, povečati ulazni otvor. Ti kinezi imaju dosta mali ulazni otvor i često trgaju stabljike ili ih prislone čisto do zemlje. Promijenil položaj valjka (oko 20 cm dalje iza, ali tak da imam veći ulazni otvor, a čekići su na prst od zemlje. U travi mi se pokazalo super, a kuruznicu još nisam probal. Nadan se da bum probal početkom idučeg tjedna kad se malo prosuši teren. Kad je teren mekan kotač napravi jarke i kuruznicu koja je u jarku malčer ne more dohvatiti.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
320
Evo kako moj "uradi sam malčer" radi sa malim Ursusom. Nije mu bilo lako. Tu je bila 1 spora i gas.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Evo i mog današnjeg malčiranja sa prinovom Renault Ares 826 RZ,to mu je bio prvi poslić
 

Prilozi

  • 20191015_132848.jpg
    20191015_132848.jpg
    190.6 KB · Pregleda: 102
  • 20191016_102510.jpg
    20191016_102510.jpg
    231.9 KB · Pregleda: 105
  • 20191016_102445.jpg
    20191016_102445.jpg
    126.9 KB · Pregleda: 103
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Čestitka na prinovi. Nek te dobro služi.
Kak mi se dopadaju ovi reverzibilni malčeri. :love:
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Hvala hvala...a nadajmo se da bude dobar,još da ima prednji kardan odma bi malčer išao naprijed.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
I ja sam razmišljao o tome al neznam di ga nabaviti,naravno novi original ne dolazi u obzir zbog cijene,jedino neznam jel postoji mogućnost staviti neki preko hidromotora il tak neš da ga ulje tjera al opet pitanje jel bude to moglo malčer 3 m.vrtit jer bi mi za to jedino koristio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Oglasnicima po Europi.
Hidrostatiku zaboravi: koštala bi više od novog pogona.
 

karte_m0lim

Novi član
Tu od
18 Tra 2019
Poruka
21
bog ekipa ..
krenuo bih u izradu malčera..
sad kako o samim malčerima ne znam gotovo ništa trebao bih savjet ..
dakle, prvo, nebih se peglao kardanom nego bi radio nešto tipa malčera za atv , sa svojim motorm ..
prvo pitanje, kolika snaga je potrebna?
kosila bi se samo trava do 60-70 cm visine.. bitno mi je samo da je umrvi, da je ne moram sakupljat.
također , nema toga previše, vukao bi s tv 521, tako da mi širina nije presudna, 80 cm do 100-110 (nadam se da ne lupetam gluposti)
dalje, rotacioni malčer , s nožem ili lancem ili pak malčer čekićar?
hvala
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ako ne znaš ništa onda mislim da izrada nema smisla...zašto malčer kao za atv ako imas tv 521...zašto ne kardan nego svoj motor? I zašto jednostavno ne kupiš rotacioni malčer za tv 521 imas od 4000kn na dalje...
 

karte_m0lim

Novi član
Tu od
18 Tra 2019
Poruka
21
ne znam o malčerima, koji je tip bolji za koju primjenu .. sama izrada mi nije problem .. a i sama izrada mi je zadovoljstvo , pa bih radje radio sam nego kupio gotovo .. sad kada smo to riješili, kolika snaga mi je potrebna ? 😁
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Za travu su najbolji Y nozevi ako zelis da bude usitnjena, ali i roto malcer ce odradit dobar posao...za metar širine je taman koliko tv ima ks da možeš do pola metra trave radit ako nije pregusta
 

karte_m0lim

Novi član
Tu od
18 Tra 2019
Poruka
21
hvala ...
razumijem da je savjet dobronamjeran , da je jeftinije i lakše kupit gotov proizvod ..
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Ako već želiš radit onda ga složi za tv...sve je bolje i lakše nego tvoja opcija...

Jedan motor bolja upravljivost...to je moje misljenje a ti kako želis
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
U svakom slucaju kardan pogon...
Sirina posto je 521 u pitanju 110 cm...
Osobno iskustvo: roto 2 noza posteno smelju travu nema skupljanja.
Da li je bolje noz ili lanac ja sam i sam pitao jednom ali nisa uspio dobiti odgovor.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Iskreno ja razmisljam da si napravim i nastavak lanac... ali ne znam ima li smisla...neda mi se raditi samo za probu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh