• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Bez problema tjeraš. Zetor 61ks tjera tehnosa 220cm, 630kg. Šikare i strništa idu dobro, a za kukuruzišta otvorili vrata i to je to. Ali bolji izbor je 2m za te konje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nemojte uzimati ovog vladimirca za poređenje .
On na simku ide ll radnom brzinom koja je ekvivalent drugoj sporoj na fergi a sledeća brzina mu je prva koja je ekvivalent prvoj brzoj na fergi.
 

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Znaci nije to za mene,a sta mislite o tarupu micanovic model M 2.80 ja mislim sa onim uskocnim dijelom


Micovic ustavri se zove
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Jagoda

Aktivni član
Tu od
10 Lip 2020
Poruka
226
Sta mislite o micovic tarup model m ,240 sirine i uskocni dio 40 cm i uzeo bi deljanin rot 700 freza pipalica svako misljene dobro doslo
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

jlukaci7,​

nek te dugo dobro služi.

Dopada mi se prihvat malčera na onom Starku s hidrauličnim pomakom. Puno su manja opterećenja vodilica.
Malčer koji bi imal ovakav prihvat, dovoljno velik promjer rotora i zadnjeg valjka te demontažne kontra noževe bi bil po mom ukusu. Zaboravil sam jo dodati remen više nego je računski potrebno za određenu širinu malčera.
Kad se to sve ukalkulira, ne bi smjelo dići cijenu niti za 10%, a po meni vrijedi >30%.
Za čekiće nisam siguran jel bolje imati više lakših ili manje težih. S težima bi se trebal malo teže pokretati, ali bi u radu, zbog veće inercije, manje osjetil kad naleti na neku granu ili nekaj sličnog.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
Mana takvog prihvata je što onda ne može imati vrata. I ja sam razmišljal o tome prilikom izrade, al nisam uspio uklopit u ideju.
Po meni je bolje više malih, baš radi lakšeg zatiravanja, i prilikom okretanja na krajevima parcele. Jer rijetko ko od nas gasi kardan ili zadrži isti gas ko prilikom malčiranja. Pa se onda dogode trzaji.
Ja na svojem 1600 širine imam 24 bata.
Oštrica bata je širine 85mm. Preklop i više nego dovoljan, postavljeni su u dvovojnu spiralu.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,551
Iskreno malo mi se ovaj prihvat čini malo nježan, da bar ima još kakovu pomičnu ukrutu od treče točke prema oklopu malčera. No vrijeme če pokazati svoje.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
Da mogli su to malo šire napravit. Al treba pazit po grabama, redovito mazat i bude izdržalo.
Koje težine i širine je malčer? 🤔
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
Stigla prinova
Nebuš požalio za ovaj Cortese. Ono šta je moj uspio podrobiti (CTO model 2,20 širina ) teško mi koji mogao. I radi i balansu je i batovi su još itekako dobri. Samo redovito podmazuj lagere i nema brige. Jedina mana njihovih malčera su malo veći zahtjevi za snagom traktora jer imaju veće bubnjeve nego većina drugih malčera tog tipa. Koliko su teški batovi?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mana takvog prihvata je što onda ne može imati vrata. I ja sam razmišljal o tome prilikom izrade, al nisam uspio uklopit u ideju.
Po meni je bolje više malih, baš radi lakšeg zatiravanja, i prilikom okretanja na krajevima parcele. Jer rijetko ko od nas gasi kardan ili zadrži isti gas ko prilikom malčiranja. Pa se onda dogode trzaji.
Ja na svojem 1600 širine imam 24 bata.
Oštrica bata je širine 85mm. Preklop i više nego dovoljan, postavljeni su u dvovojnu spiralu.

Mogu vrata i s takvim prihvatom. zadnja vodilica dolazi blizu multiplikatora i dosta ostane za vrata.
Na mojem su batovi 800 gramski i kod okretanja s podignutim malčerom normalno otpustim gas. Rotor se nastavi okretati zbog inercije i kod ponovnog dodavanja gasa nema cukanja jer okretaji padnu zanemarivo. Teži batovi su obično i veći, odnosno udaljeniji od rotora pa dodatno povećaju inerciju, a to znači da rotoru još sporije padaju okretaji.
Mene zanima ima li kakve razlike u kvaliteti malčiranja istom brzinom kretanja.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Zna li netko koliko bi koštalo ravnanje savijenog rotora i koja firma to radi?
Metalformat iz buzina. Ne znam od kud jeste, i koliki vam je rotor veličine.

S dečkima iz Buzina, imam ok iskustvo, bilo je par rotora koje nisu mogli, ali u pravilu rješavaju probleme, bilo da rade nove rukavce ili kakve reparacija istih.

Koliko košta ovisi o vremenu kojeg utroše na to.

Čim remenica bježi gore dolje a da oko vidi to je već jako savinut rotor..
A dal nastrada cijev u sredini ili se rukavci savinu? 🤔

Po meni badava ti vaganje i raspoređivanje po rotoru kad ne znaš koja strana je "teža"..

Ja sam probao prvo na "lakšu" stranu navarit neke napamet utege, al nisam ništa dobio..
Poslije balansiranja utegi su bili sasvim na drugim pozicijama nego sam zamišljal. Tak da, treba vjerovat kompjuteru 😃
Čim remenica "šlaga" znak je da rukavci nisu paralelni. To se događa kod udarca o nešto. U pravili bi trebalo ravnanje, ali nije uvijek nužno. Ono što je bitno je da su rukavci paralelni, pa znam ljude koji su dali napraviti samo jedan novi rukavac, a ostalu grešku smo nadomjestili utezima... Jedan od tih je i ovaj malčer na videu



Što se tiče remenice i šlaganja, to opet ovisi u kakvom je stanju stroj, i da li recimo ima španer ili nema. Oni sa španerom "lakše" podnose te nepravilnosti.

Što se tiče ovog balansiranja da pustite rotor, pa stavljat utege na "lakšu" stranu, vrijedi ukoliko se radi o pločastim strojevima, dakle jednoravninsko balansiranje. Kada se radi o dinamičkom balansiranju, dvije ravnine to naprosto nije moguće. iz vrlo jednostavnog razloga što vi ne znate gdje je točno "debalans"
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Skinut rotor . Skinuti stari batovi koji su trenutno imali ovako potrošeni oko 1 kg i stavljeni novi od 1,4kg.
Imao sam problem jer su mi vijci 16mm a rupe na novim batovima 21mm pa sam sve morao piksnovati.

Uglavnom to je sve završeno i rotor sutra ide na balansiranje.

20210216_161652.jpg 20210217_204456.jpg
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
615
Jedno pitanje na koje nemam odgovor. Gdje i od kojeg proizvođača kupiti očajane čekiće za malčer a da se može direktno kupiti. Po mogučnosti volfram karbid ili nešto jaće. Na internetu nemrem naći ni jednog dobrog EU proizvođača samo kinezi iskaču. trebam nešto ko na slici ispod

View attachment 33160
Koji malčer je u pitanju?? Wolafram ima INO al Vam košta cca 900 kn komad...
 

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
yama kupio sam deltu xl onaj ko i tvoj agrimaster isti malčeri. 6 remena 40 čekića na 2 metra radne širine. Ovu godinu imam dosta toga za očistiti i mislim da budem ove čekiće na njemu brzo poredrao pa zato pitam di bi ti čekići tipa agrimaster bili dobavljivi. Mislim da je čak i rupa 2,5 ko i kod agrimastera.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
615
To neki kinez vjv.. al oke. Nedavno sam razgovarao s čovjekom koji je kupio u Panex u šumski malčer i rekao da ima veće čekiće gore.. da je malčer oke.. Ja trenutno imam Ino Frost 225 s vidiama, on je opet zmaj naspram agrimastera.. Evo broja 098 782651 Gregor Legović ,, Sin Agro iz Pazina, tamo sam ja kupovao i najjeftiniji mi je bio mislim da cca 75 kn komad tak nešto.. on je inače zastupnik za Agrimaster. u pravilu krozpar dana su mi stizali paketi...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

meki

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2017
Poruka
155
To neki kinez vjv.. al oke. Nedavno sam razgovarao s čovjekom koji je kupio u Panex u šumski malčer i rekao da ima veće čekiće gore.. da je malčer oke.. Ja trenutno imam Ino Frost 225 s vidiama, on je opet zmaj naspram agrimastera.. Evo broja 098 782651 Gregor Legović ,, Sin Agro iz Pazina, tamo sam ja kupovao i najjeftiniji mi je bio mislim da cca 75 kn komad tak nešto.. on je inače zastupnik za Agrimaster. u pravilu krozpar dana su mi stizali paketi...
Nije kinez. Aardenburg radi u nizozemskoj. I comer getriba je gore. Kineza ne bi kupio nikad
 

Najnoviji postovi

Na vrh