• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Mrežica ima više ulogu da zaštiti plastiku i lampe od eventualnih udaraca od razno raznih grana i ostaloga kad se malčira, iskreno nisam razmišljao o zaštiti hladnjaka 🙄 al evo sad si mi dao na razmišljanje. Inače ovaj okvir je osmišljen tako da se samo natakne kada bude potreba, a ostaje samo nosač koji je fiksiran sa šarafima
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Meni se neki dan odvrnuli vijci što drže rotor uz remenicu, već sam mislio da je zacvikao ležaj..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Pa to se uvijek može desiti.. Ja sam pokupio ogroman panj, sigurno promjera 80cm.. Naravno bilo je tu udaraca i prije, ali onda je bilo gotovo. Dao ga balansirati, ali to je bilo privremeno rješenje.

Uostalom tko puno radi nekih usluga nije loše imati u rezervi.. Sad samo da stari rotor na prešu + balansiranje i to je to.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Može i nemora podigne malčer po zraku malo gdje ne poznaš teren.
Malčer nema ni godinu dana.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
536
Kada malčirate je li poteznicu stavite u onaj šlic prorez, pa malčer ima slobodan hod par cm, ili ju postavite u fiksnu rupu i malo podignete na poteznici prednji kraj malčera u zrak?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Kada malčirate je li poteznicu stavite u onaj šlic prorez, pa malčer ima slobodan hod par cm, ili ju postavite u fiksnu rupu i malo podignete na poteznici prednji kraj malčera u zrak?
Ja osobno postavim u fiksnu rupu i malo ga podignem na poteznici da mi skije ne idu skroz po zemlji tj.da se malčer oslanja otraga na valjak.ako imaš teren gdje se "pregiba" onda možeš staviti na taj "prorez" tj.plivajući hod ali vodi računa da ti se oslanja otraga na valjak malčer.Mislim da ti je bolje da možda prođeš i dva puta ako ti ostavi nego da ruješ zemlju i zatupljivaš čekiče i griješ traktor bez veze.Bar ja tako radim.Najbolje da čuješ kaj ti ostavi članovi predlažu pa da sam na kraju odvažeš ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jedina šlic rupa koju imam je na nosaču lijeve podizne poluge. Nju koristim jer ona omogućuje bolje poprečno prilagođavanje malčera u odnosu na traktor. Kak je kolega napisal, zadnji valjak nek diktira željenu visinu malčiranja. Korištenje šlic rupe na poteznici ne preporučam u transportu, a s obzirom na to da je nemam, nisam nikad ni razmišljal o tome koliku svrhu ima kod malčiranja.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Dobra je ta šlic rupa na malčeru, ali onda moraš puno odvrnuti toplink i kad digneš malčer gume od traktora hoće uhvatiti lopatice one zaštitne. Tako da to ne koristim.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Kod mene je uvijek u toj šlic rupi. Nikad ni nisam koristio fiksnu. Kad je u šlic rupi malčer je u radu uvijek na valjku a prednju stranu onda mogu podići ovisno kako želim malčirati.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
I ja kupio novi malcer, samo da ne posudjujem pa uvjek se neki kvarovi dogode i uvjek si duzan. Meni realno ni netreba. Treba mi mozda dva dana u godini ali bila je jako dobra kombinacija pa sam ga uzeo. Jos uvijek nije isproban ali za moje potrebe mislim da bude i vise nego dobar. 20210227_093113.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Želi ti da te dobro služi.
Bilo bi lijepo da napišeš bar neke osnovne podatke: npr. proizvođač, model, radna širina, težina, cijena i gdje je kupljen. ;)
 
Na vrh