• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Geo' 205 dps Hidro pomak. Ima cekice. Nema straznja vrata. Ima malo veci otvor i na tom otvoru je guma. O cjeni ne bi jer je bila kombinacija. Super povoljno za mene. Ali takav dodje oko cca 13, 14...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
160 ukupna širina, radna 150 cm. Trenutno sa 4 noža, uzet ču vjerojatno i lance uskoro za njega. Nije Kralj-ing, radi ih u Ozlju jedan čovjek. Ide sa računom i garancijom, 7800 kn.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
160 ukupna širina, radna 150 cm. Trenutno sa 4 noža, uzet ču vjerojatno i lance uskoro za njega. Nije Kralj-ing, radi ih u Ozlju jedan čovjek. Ide sa računom i garancijom, 7800 kn.
Jel to nekak skupo ili je to realna cijena?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
A gle, ima i jeftinijih a i skupljih. Mi smo išli na ovu verziju sa 4 noža i ovim kosim otvorom iza, 5 mm lim, neka dodatna ojačanja i tak. Ti smo uspjeli uhvatit po staroj cijeni, sad su nešto još poskupjeli. Navodno je materijal poskupio pa s tim i sami malčer.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Ha gle, nije to do velike brzine traktora, to je do vozaca koji forsira. Ti ako podesis malcer, traktor i brzinu kretanja nece se skuriti remeni niti unistiti malcer. Traktor ide brzo koliko ga gonis...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,943
Ha gle, nije to do velike brzine traktora, to je do vozaca koji forsira. Ti ako podesis malcer, traktor i brzinu kretanja nece se skuriti remeni niti unistiti malcer. Traktor ide brzo koliko ga gonis...
Ovo ti je mjera! A ne koliko ga goniš!
Ulazi više mase nego kaj je može prežvakati.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,263
Ako prilagodis brzinu masi koja je na njivi, mislim da se nece nista dogoditi, vrlo je jednostavno.
Nisam do sad imao problema ni s remenima, ni brzinom.
A sad sve filozofije oko prave mjere me ne zanimaju, a niti brzine... ako netko kuri remene postoji razlog a to je mislim do operatera....
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
A gle, ima i jeftinijih a i skupljih. Mi smo išli na ovu verziju sa 4 noža i ovim kosim otvorom iza, 5 mm lim, neka dodatna ojačanja i tak. Ti smo uspjeli uhvatit po staroj cijeni, sad su nešto još poskupjeli. Navodno je materijal poskupio pa s tim i sami malčer.
Buš samo travu šibal ili? Meni se nekak skupo čini, i ja imam sa 4 noža.
Meni sa raketom ide dobro, mada sam jednaput lani osjetil da je malo snaga slaba bila, al je i trava bila prek kabine skoro. Isto 150 zahvat. Ali granje, gaciju stvarno smelje pošteno. Ja sam prezadovoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh