• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
@cloos evo tu ispod malo pogledaj. 👍
Imam nože.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Buš samo travu šibal ili? Meni se nekak skupo čini, i ja imam sa 4 noža.
Meni sa raketom ide dobro, mada sam jednaput lani osjetil da je malo snaga slaba bila, al je i trava bila prek kabine skoro. Isto 150 zahvat. Ali granje, gaciju stvarno smelje pošteno. Ja sam prezadovoljan.
Za sad travu i trnje, kad uzmem lance onda ću probat i malo deblje da vidim njegove mogućnosti.
A sad jel skupo ili nije, teško je reć. Gledali smo polovne i svi su već dobrano izubijani, a traže za njih 4500-5000 kn. Da se idem voziti nekud dalje i gledat malčere u upitnom stanju, bome mi se neda. Začas potrošiš dobar dio novaca namjenjen za kupnju, ovako platiš malo više i uzmeš novo sa garancijom na reduktor ak niš drugo.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Posudio sam 220 rado sam s njim cijeli dan, kukuruzu i bilo dosta blata i pokazo se odlican, 3 godine star. Za te novce ne mozes ocekivati da je sve top, a remenu su potrosni matrijal, kad odu najlakse druge staviti View attachment 37165
Znam da ga ovaj ima otišli remeni.
Jednom kad je šibe malčirao otkinulo je ušicu s batom.
A za takav novac se ni nemože očekivati puno.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
Da, mnogi ljudi misle da su strojevi svemoguci. Npr ovaj moj uzeo deutza 100 ks, novog i mlacirao samo kuruzu iza kombajna. I pred kraj mu se poceo grijati, i nije mu bilo jasno zasto, kao novi je. I motor zaribao nakon 8 mj kaj je traktor kupljen. A zaribao je jer ni jednom nije ocistio kiler. Zmalcira je sigorno 100+ hektara...jbg... da se moglo bez toga, moglo se..
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Znam da ga ovaj ima otišli remeni.
Jednom kad je šibe malčirao otkinulo je ušicu s batom.
A za takav novac se ni nemože očekivati puno.
Ti o tim remenima dramiš ko da se getriba raspala tri puta. Ko kak radi i kaj radi sa strojem je najveća enigma kvarova. I da se tebe pita,ne znam jel bilo koji stroj valja ovde na forumu kad netko nekaj spomene,tak da se nadam da te ljudi nebudu nikad ozbiljno shvatili.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Remen je potrošni materijal na svim strojevima i mašinama, tak da.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Da stanem malo u obranu Željka - generalni problem je da ti kinezi imaju obično jedan remen manje nego lokalno proizvedeni malčeri slične veličine, tak da je to jedan od čestih uzroka uz kinesku kvalitetu (koja odgovara cijeni).
Stvar se može poboljšati Optibelt i li nekim drugim dobrim remenima do određene granice, ali se manjak remena nemre nadoknaditi.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Da, mnogi ljudi misle da su strojevi svemoguci. Npr ovaj moj uzeo deutza 100 ks, novog i mlacirao samo kuruzu iza kombajna. I pred kraj mu se poceo grijati, i nije mu bilo jasno zasto, kao novi je. I motor zaribao nakon 8 mj kaj je traktor kupljen. A zaribao je jer ni jednom nije ocistio kiler. Zmalcira je sigorno 100+ hektara...jbg... da se moglo bez toga, moglo se..
Da zato mu je odletio bat s ušicama.
Ja sam ga htio za ambroziju posudit pa nije dao da će se raspast.
Od Kineza se nemože puno očekivat za travu će biti dobar.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Ja bi još napomenul da remenice na kineskim malčerima nisu dobro odrađene. Kanali su preduboki i remen upadne unutra, zato se strgaju. Vidio na par komada panexovih.
 
  • Like
Reactions: ZJ

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
Ovaj kaj sam ja posudivao je 3 godine bez greske. Ima 4 remena, sasvim dovoljno za rad do 4 cm. Jbg nisu kinezi ga napravili od papira. Vidi kak su lijepo koronu napravili...

U biti na mom pise mada in italy tak da ne znam o kojima je kinezima rijec....

U biti sve se svodi koliko para toliko muzike, kao i uvijek...

Jednom mi je deda pricao kad je imao kvar na njivi i da je isao cigan po cesti i veli mu gdje ima blaga ima i kvara...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ja bi još napomenul da remenice na kineskim malčerima nisu dobro odrađene. Kanali su preduboki i remen upadne unutra, zato se strgaju. Vidio na par komada panexovih.
Remenice ne mogu biti preduboke, već mogu imati krivo odabrane kuteve i loše obrađene (nejednako široke) kanale.
Kad remen upadne do ravnog dijela onda više ne prenosi moment.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ovo je kakti neki talijanski malčer, i na njemu su remeni odlazili jako puno, u orginalu su jako skupi, a kakve got smo stavili na kraju dana se svaki rastopi.
Ali baš svaki i svaki, i dolazili serviseri i vele sve ok, a ono 3do4 vure malčaš i treba novo remenje.

 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,239
Bas cu otvoriti kuciste s remenima i da vidim jel ima remenice ili ne...

I koliko ima remena...

Ovo je kakti neki talijanski malčer, i na njemu su remeni odlazili jako puno, u orginalu su jako skupi, a kakve got smo stavili na kraju dana se svaki rastopi.
Ali baš svaki i svaki, i dolazili serviseri i vele sve ok, a ono 3do4 vure malčaš i treba novo remenje.

Ovo mali imaju po dva remena i to je problem, da je otvorio vrata ne bi ih skurio... ja cijeli dan u kuruzi u drugoj radnoj nisam ih skurio. Kak ovi u 3, 4 sata skure remen, to frezaju a ne malciraju... Ja bi stavio lancenik i lanac onda...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I otvoreno je bilo neko vrijeme, ali jednostavno su se rastopili.
Neznam di je bil zajeb, ali to je strašmo kak su goreli, ili je to prevelik zalogaj za taj malčer.

 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Remenice ne mogu biti preduboke, već mogu imati krivo odabrane kuteve i loše obrađene (nejednako široke) kanale.
Kad remen upadne do ravnog dijela onda više ne prenosi moment.
ZJ to sam mislio. Čim remen upadne unutra počne proklizavat i nerijetko se strga i onaj vanjski dio remena pa odleti s remenice.
Ja na svojem imam gornju remenicu pripasanu od nekog stroja, a donju iz trgoagencije. Remeni obični iz lokalnog dućana. 2 sezone i još su gore, nikad nisu proklizili ni ništa.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Na malčer nejdu bilo kakvi remeni nego strogo namjenski. Možda stavljaju obične pa nije ni čudo da se brzo rastope.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
1. Imao sam 3 remena na malčeru preko godinu dana. Mlatio travu. Vozio u sporohodnoj. Tip posudio malčer i od prevelike brzine traktora remeni se raspali nakon pola sata.
2. Kolega kupio malčer i nakon desetak minuta razletio mu se ležaj u kutnom prenosu. Bez problema mu zamijenili tu kvrgu u trgovini.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
moj kinez 175cm s četiri remena nema nikakvog problema, sad ide četvrta sezona, ...
ali, malčiram s vladimircem, tak da prije zasmrdi traktor nego malčer... 🤭
za sljedeću sezonu ću morati promijeniti batove i procijeniti ležajeve...ali remeni ko novi!
 

Najnoviji postovi

Na vrh