• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Nakon par godina rada sa bačvastim ležajevima na rotoru, mogu reći da nisu ništa bolje od kugličnih. Nakon skidanja rotora desni ležaj se doslovno raspao.
 

OPG Zrnić

Novi član
Tu od
29 Stu 2019
Poruka
13
Zna li netko koji bi ovo malčer bio i gdje bi se mogli kupiti novi čekići? Ako nema ovakvih da li mogu ići neki drugi čekići ?

received_1853482948163754.jpeg received_173956578067394.jpeg received_1220968695029965.jpeg
 

Zola993

Novi član
Tu od
31 Svi 2021
Poruka
1
Pozdrav svima,
Molim vas za savjet u vezi malčera. Naime kupio bih malčer sa cekicima (150-160cm) za malčiranje trave i eventualno kasnije nekih sitnijih grančica u nasadima lijeske. Radi se o trenutno o povrsini 3.5ha. Redovito ce se održavati i ne puštati da zarasta u neke visine. Koji malcer uzeti? Da li ce za to biti dovoljan jeftiniji neki kinez( panex ili slicno) ili mi je bolje kupit malčer u kategoriji Ino ili tipa toga Hvala.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ako kupuješ svojom lovom, onda kinez najjeftiniji, a ako sufinancira općina-grad-županija sa bar 50%, e onda se kupuje bolja roba... :hahah:
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ovo je kakti neki talijanski malčer, i na njemu su remeni odlazili jako puno, u orginalu su jako skupi, a kakve got smo stavili na kraju dana se svaki rastopi.
Ali baš svaki i svaki, i dolazili serviseri i vele sve ok, a ono 3do4 vure malčaš i treba novo remenje.

Ja imam isti takav. To je Zanon 130 cm. Ima 2 remena o 18 čekiće. I meni se grije remenica i ili remeni. Moram pogledati ležajeve mozda je do njih. Ili nekaj nije u centru.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Pozdrav svima,
Molim vas za savjet u vezi malčera. Naime kupio bih malčer sa cekicima (150-160cm) za malčiranje trave i eventualno kasnije nekih sitnijih grančica u nasadima lijeske. Radi se o trenutno o povrsini 3.5ha. Redovito ce se održavati i ne puštati da zarasta u neke visine. Koji malcer uzeti? Da li ce za to biti dovoljan jeftiniji neki kinez( panex ili slicno) ili mi je bolje kupit malčer u kategoriji Ino ili tipa toga Hvala.
Uzmi bolje nešto kvalitetnije. Nisam toliko bogat da kupujem dva puta istu robu.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Za tu površinu lijeske, zadovoljava kinez s hidrauličnim pomakom. Kao i kod većine jeftine robe, kakve si sreće tak buš prošel. Možda bi za tu namjenu, ako je isključivo za to, bil prikladniji roto malčer s malim diskom za oko stbla/grma.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Moj panex sa batovima pokosi mladu travu kao mala rotaciona u dvorištu.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Imam cekice od kila i vidim da za travu nisu ko Y nozevi ili npr panexovi ko sta ima prijatelj duplo manji od mojih, finu travu samo zalegu
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Pa i moji od panexa su 900grama, znam jer sam ih prije balansiranja sve nanovo nabrusio.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Znači onda budu rezali travu tak dugo dok se ne zatupe. A ne vjerujem da ćeš ih opet brusiti.
Čekići imaju predebelu oštricu i u niskoj travi se ne pokažu baš dobro. Dok u velikoj uspiju srezat, jer dođe više mase.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
To sam i ja reko i isprobao, radio sam sa svim vrstama malcera i za travu su najbolji Y nozevi ili neki lagani cekici, a na ovom panexu sta ja govorim su max 600 ako nije i manje
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pozdrav svima,
Molim vas za savjet u vezi malčera. Naime kupio bih malčer sa cekicima (150-160cm) za malčiranje trave i eventualno kasnije nekih sitnijih grančica u nasadima lijeske. Radi se o trenutno o povrsini 3.5ha. Redovito ce se održavati i ne puštati da zarasta u neke visine. Koji malcer uzeti? Da li ce za to biti dovoljan jeftiniji neki kinez( panex ili slicno) ili mi je bolje kupit malčer u kategoriji Ino ili tipa toga Hvala.
Moj sused ima neku roto malčer nešto slično kao na slici. to ima veliki zahvat i netreba veliki gas i ide dosta brzo. on to tjera sa 539. drugi sused ima baš malčer sa batovima i on to tera sa deutzom 45-06. taj sused sa deutzom ide jako sporo po njivi i jako velikim gasom. 1622540097516.png
 

Najnoviji postovi

Na vrh