• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Hans

Novi član
Tu od
1 Srp 2021
Poruka
8
Eto, nisam stigao prije, bio na poslu...
 

Prilozi

  • IMG_20210701_184517.jpg
    IMG_20210701_184517.jpg
    41.5 KB · Pregleda: 67
  • IMG_20210701_183743.jpg
    IMG_20210701_183743.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 67
  • IMG_20210701_183719.jpg
    IMG_20210701_183719.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 67

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Tebi treba ovaj komad lima s 6 rupa i onom cijevi u sebi?
Ako je to, daj tokaru da napravi.
 

Hans

Novi član
Tu od
1 Srp 2021
Poruka
8
E baš to da, u to ide ležaj, pa rotor pa sve zajedno na malčer... A morat ću, sutra ću još probat nazvat tih par brojeva ako je, morat ću napravit
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Staviš deblju cijev ili tokar napravi čahuru s debljim mesom i da vidis.
Od malčara bu samo taj komad ostal
 

Hans

Novi član
Tu od
1 Srp 2021
Poruka
8
Možda bolje da nit ne tražim, nego da mu dam odmah da mi napravi,bit će čvršća... na ovom se raspao ležaj i cijela se deformirala...
To baš mora bit od željeza ili da napravim od hardoxa?
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
Čelika ili ti željeza ima milijon vrsta tak da nemojte se zamarat satim svaki tokar če vam to napraviti od onog šta ima ili mu neka firma odreže. A i hardoksa ima više vrsta po brojevima tak da je diskutabilno od kojeg je hardoksa
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Kakav hardox. To je obično željezo. Probaj ga kvrcnuti čekićem pa budeš vidio koliko je ili nije kvalitetno.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,532
Hardoksa imaš od 300 do 600 ili 650 i odi ga probaj bušit ili narezat navoj pa se onda javi da je obično železo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Meni su ruke od hid na ac od harodksa i nije bilo šanse sa ničim bušit, meštar na plin probio rupu
 

Hans

Novi član
Tu od
1 Srp 2021
Poruka
8
Eto, javljam se opet... Isfrustriran i ljut... Nit mogu vjerovat, nit se mogu načudit da ne postoji, doslovno ne postoji nosač ležaja za malčer... Preko 10 trgovina sam pitao, slao meilove, pitao na sve strane, slao mail direkt u tvornicu, nisu se udostojili nit odg, došao do glavnog zastupnika za hrvatsku, ali ništa, jednostavno ne postoji... Ne razumin tvornicu koja nešto radi a nema rezervne djelove, jedna sramota za INO brežice, da nemaju djelove za strojeve koje proizvode... Krajem godine kupujem novi malčer, i nebi uzeo INO da mi ga u pola cijene daju, nema šanse...
Ugl, ponesao sam dio tokaru/strugaru i napravio mi novo ležište, valda će bit dobro... Čekam ležajeve (naravno došli mi krivi) pa da sve namontiram pa ćemo vidit kako je sve to skupa funkcionirat...
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Taj dio ti napravi svaka malo bolje opremljena radiona. I da ti Ino da ponudu za to kućište, ti bi rekao da je preskupo i dao napraviti drugo kao što i jesi u konačnici. Malo važnije pitanje u svemu je to kako je došlo do takvog oštećenja jer je to dio koji se u pravilu ne mijenja pa ga zato i nema u ponudi kako bi ti to htio. Vjerojatno nisi imao sluha slušat malčer kako rulja željezo od željezo pa si sad ljut na Ino malčice više nego što bi trebao.
 

Hans

Novi član
Tu od
1 Srp 2021
Poruka
8
Taj dio ti napravi svaka malo bolje opremljena radiona. I da ti Ino da ponudu za to kućište, ti bi rekao da je preskupo i dao napraviti drugo kao što i jesi u konačnici. Malo važnije pitanje u svemu je to kako je došlo do takvog oštećenja jer je to dio koji se u pravilu ne mijenja pa ga zato i nema u ponudi kako bi ti to htio. Vjerojatno nisi imao sluha slušat malčer kako rulja željezo od željezo pa si sad ljut na Ino malčice više nego što bi trebao.

Nisam ni u jednom trenu pitao koliko košta, već samo da se nabavi taj dio, koliko košta da košta... Znam da ga svaka bolja radiona može napravit, ali čak mislim da bi to bilo skuplje od tvorničke serijske proizvodnje... Ali i to je nebitno, trebao mi je taj dio... A u konačnici sam samo pokrpao i nadam se da će bit oke... Do toga je došlo jer se ležaj raspao i polomio sve ostalo, i tu se slažem s tobom, da je najveći krivac za to nemar vlasnika (malčer sam dobio na popravak i korištenje, nije moj) uostalom nebitno kako je do toga došlo, razbilo se i to je to, nit dovodim u pitanje čvrstoću toga nit kvalitetu izrade, kao odgovornost proizviđača, ali, da ne postoje rezervni dijelovi, ej, to ne kužim nikako...
 

Najnoviji postovi

Na vrh