• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Pozdrav svima
Posjedujem stark.malcer, radne dimenzije 125cm i.cesto.mi se dogadja da.mi se poneki cekici "zapletu" jedan u drugi. Obico sa strane predzadnji. Ima netko iskustva s istim? Znaci kao da prethodni pretekne ovog ispred sebe i zapnu jedan u drugi, moram stati, dignut malcer, pomaknuti i otkaciti jedan s drugog i dalje nastavit
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Hmmm izgleda da raspored čekića nije baš dobro složen, pa su preblizu jedan drugom ili im ne odgovara radijus okretanja prema promjeru rotora..
Dal ti počne i vibrirat kad se to desi ili samo lošije malčira? 🤔
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Ne vibrira nista, barem ne osjetim neke pojacane vibracije. Jednostavno ostaje nepomalciran trag tu gdje si se zapleli
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Pa moraju se pojaviti vibracije jer je to umbalans!
A kako bi inače primjetil da nekaj nije u redu? Mora da mu jako trese malčer, a znamo do čega to vrlo brzo može dovesti. Jedino ako se prije ne potroše pa budu manji onda možda neće cvikati, a do onda tko živ....
Ako je pod garancijom reklamirati dok nije nastal veći kvar.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Nazalost jamstvo isteko jer u startu nisam smatrao da je to neki veci kvar 🙄🙄 Mislim, malčer nema ni 10sari rada do sad 😔
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Daj sliku toga kak se zapletu ako imaš..
Možda ti se to desi samo kad ugasiš malčer, a uzrok nemalčiranju je nešto drugo.. Recimo preveliki razmak između batova
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Nazalost slike nemam. To.se dogadja od starta. Uzrok nemalciranja je upravo taj. Jer kad vidim nepomalciranu straftu, stanem, fignem malcer, "raspetljam" batove i nastavim dalje 🙄
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Kad ti zacvika probaj ga dići na hidrauliku, da nije na zemlji, pa budeš vidio kakve su vibracije u odnosu na rad kad nisu zacvikani. Bojim se da ti budu brzo otišli lageri/kučište.
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Da promjenim bate i stavim nozeve? Pretpostavljam da se nista ne bi promjenilo 🙄
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Slikni prvom prilikom. Baš me zanima kak se to dogodi..
Uh trebao si odma u startu to reklamirat, da se kvar otkloni
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,095
Da promjenim bate i stavim nozeve? Pretpostavljam da se nista ne bi promjenilo 🙄
Prvo probaj nazvati prodavača i ukaži mu na problem i pozovi se na reklamaciju. Nemreš ništa izgubiti (osim živce). Taj nedostatak nije nastal uslijed korištenja već je prisutan od početka/izrade malčera.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,992
Ako ti uskrate pomoć,malo moraš bit bezobrazan,pa reci da budeš na faceboku i ostalim portalima razglasio da ne ljudi ne kupuju kod njih takve mačere,pa da vidiš kako se "pjesma" obrne:Znam da nije tako u redu,ali ako se drugačije neda,a znaš da si u pravu,moraš malo prljavo zaigrat da dođeš do svojih prava
Meni se par puta isplatilo
 

isalopek

Aktivni član
Tu od
15 Ruj 2010
Poruka
526
Je je...poslao sam im i sad cekam odgovor. Al mislim da znam kakav ce biti....proslo je jamstvo..🙄
 

Najnoviji postovi

Na vrh