• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Štopanja,da...a sad detalja se ne sječam..valja napomenuti da se štopalo kod skretanja sa spuštenim malčerom
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,217
Mislite da je greška kaj je skija ovak duža s prednje strane? Ja sam mislil da bude to prednost pošto prije nagazi na kurzinje, al eto zna se i meni dost put nakupit. Pogotovo ako je zemlja neravna.
 

Prilozi

  • 20221008_143633.jpg
    20221008_143633.jpg
    64 KB · Pregleda: 67
  • 20221003_163614.jpg
    20221003_163614.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 67

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Kad je donji flah dulji teže se ofne (izmakne) ono kaj se nakupi.
Skretanja s malčerom na tlu nije baš preporučljivo, ali na travi dosta dobro očisti zadnji valjak.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
A gle..ljudi su takvi ..ako su na jednom modelu skije ,drugom valjak..trci kotač mi hočemo sve..takvi smo mi
 

JosipM176

Član
Tu od
28 Stu 2021
Poruka
46
Screenshot_2023-08-15-07-29-45-028_com.undabot.android.njuskalo.jpg Screenshot_2023-08-15-07-30-37-291_com.undabot.android.njuskalo.jpg Screenshot_2023-08-15-07-30-18-387_com.undabot.android.njuskalo.jpg

Tražim preporuku za jednog od ova 3 malčera. Buđet je ograničen pa samo ova tri dolaze u obzir,nekako mi se od Auto Horvata cini najbolji pa ako neko ima da kaže prednost ili manu 😃
 

4340

Iskusan lik
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
445
Skije na malčerima služe da drže minimalan razmak batova od zemlje kad valjak ili traktor klocnu u jarak i slično. Masa na njih se nabija najčešće kad je malčer krivo podešen i napiknut na prednji kraj. Kako se batovi troše tako treba podešavat visinu skija i valjka i onda problema baš i nema.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,281
Ne znam kakav ti malčer imaš al mojega sigurno neš tak poštelal...
Na najniže je narihtan a na toplingu ima plivajuću rupu, znaći mora se po skijama voziti svakak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933

JosipM176

Član
Tu od
28 Stu 2021
Poruka
46
165 cm velicina nema federe samo ovi veci, ali ima vrata odozada. Sad dali ta vrata igraju toliku ulogu
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,788
Uspoređivali smo tog Nova i Bowel kod kolege, valda je180 jer znam da ima federe, veći nije sigurno.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,504
Ovako izgleda parcela poslije malčera moje izrade. Nisu zaobljeni, ravni i napred i nazad otvoreni skroz, ali dobro melje. 20211009_170322.jpg
Ovakva izvedba noževa kad udare u panj, stijene beton samo se sklope, malčer poskoči i idemo dalje.
20230815_184752.jpg 20230815_184909.jpg
Trava i korov visoka preko metra, dobro samljevena. Ravnomjerno raspoređene, brzo će nestati, kad krene druga trava opet ide ravnomjerno. Ovakav služi za lijepo uređenje voćnjaka i većih površina imanja. Može da ga pogoni svaki traktor i 539, širina je 160cm a mogućnost korekcije visine od 03 do 12 cm, vrlo brzo preko jednog vijka. Neke površine se uređuju i izgledaju kao da su parkovske kosilice radile, za takvo uređenje površine ne dolaze u obzir plazovi već samo točkovi. U prolećnom dijelu kad je zemlja mekana i raskvašena od blata plazovi štete travu koja se uređuje.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,269
Ajme, al ne postujes tudje misljenje....moje je najbolje i ja najbolji....
Jednosmjerna komunikacija!
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,504
Vidiš ako si bio u temi onda ti je komentar upitan. Neko od forumaša u predhodnim komentarima (da ga ne tražim), je rekao da je prednost zaobljenog ovakvog tipa malcera da bolje melje travu, ta tvrdnja je ne utemeljena, sa njom se ne slažem, imam za to argument. Predhodni moj komentar i slike su tu pokazuju izgled rada. Naveo sam neke parametre koji prate ovakav rad i to je tu.
Ì šta ja sad trebam reći, kolega sttipa i onaj kolega ko to reče u pravu tačno loše melje travu, a ja tvrdoglavo guram svoje mišljenje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Uspoređuješ kruške i jabuke.
Tvoj stroj i onaj kojeg je kupil kolega @zoran89 nisu konstrukcijski slični.
Ti koristiš remene i rotori se vrte u istom smjeru, dakle noževi se kreću nasuprotno. Preklapanje si riješil uzdužnim zamicanjem osi vretena rotora.
To je rotacijska kosilica po principu košnje, ima po dva para noževa i zato je pokošena trava fino rezbacana. Osim toga, remenicama si mogel prilagoditi (čitaj podići) brzinu vrtnje prema želji. Tvoj stroj nije namijenjen za granje...a travu očito kosi jako dobro.

MegaIng-ovom rotacijskom malčeru rotori se vrte nasuprotno, od sredine prema van, brzinom od 1,9x brzina kardana, dakle znatno manjom obodnom brzinom, ima jedan par većih i težih noževa po rotoru, koji putuju jedni prema drugima, sinkronizirano zamaknuti za 90 stupnjeva.
Da nema onog suženja iza, trava bi izlazila u dva reda, dok je ovak ipak bolje rastepena.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,504
Kruške i jabuke se jedu i treba da što manje pojedeš da budeš sit.
Negde je bio i video kako melje šiblje. Tu smo pa će se videti i kakvo šiblje melje, kojom se brzinom kreće, sve do 3cm prečnika. A neki onda mogu (ali neće) da iskalkulišu učinak za celi dan ili potrošnju goriva. Koliki ulaz i koliki izlaz. To je moje iskustvo, primjereno ideji, i osnivicama foruma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh