• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,119
Sarma, aj ti prvo probaj posuditi neciji 135.malcer da vidis jel to Vladek more gurati.

Vladek nije traktor koji puca od snage.
Mozda bolje da uzmes roto malcer...
 

Prilozi

  • IMG-20230927-WA0018.jpeg
    IMG-20230927-WA0018.jpeg
    57.8 KB · Pregleda: 38

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Jel postoji neki malčer koji bi se mogao staviti na motokultivator 8KS? Imam nekoliko terena koji se ili ne mogu proći traktorom zbog nagiba ili je poluzarasli voćnjak gdje isto traktor ili ne može ili jako teško. Radi se o travi, trnju i tu i tamo početnoj fazi rasta šibe. Sad to nekako prolazim jačom flaksericom, nekad se pokosi kosom s motokultivaatora, ali malčiranje bi bila prava stvar, flaksanje mi uzima previše vremena i često to ne stignem na vrijeme.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,217
Kakvo je to malčanje s otvorenim vratima ?ali kaj ja znam.
Točno to kak @ZGseljak veli. Ovo kaj sam prešel je i već neg dobro, do oranja bude još sprhlo i to bude to.
Čemu mučiti traktor s zatvorenim vratima? Del sam kontra noževe i teško da proleti kaj cijelo van 💪💪
 

DGimt

Aktivni član
Tu od
27 Ruj 2022
Poruka
236
Muta ima roto malcer...nznm koji motokultivator imas...
Labinprogres-TPS Mondial Senior, benzinac 8ks
Ovo sa slike mi se čini da je više za nisku travu? Moje nekad zna biti od pola metra do metar.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Muta ima roto malcer...
To je roto kosa.
Malčer je kockasti i otvoren napred i otraga zatvoren gumom ;)

@DGimt, za Mondiala nabavi Zanon roto kosu. Originalna TPS-ova je s...nje.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,820
Ja s roto od 235 idem u 4. Sporoj na goldoniju. To je oko 4.5 km/h. Sad ne znam kako na imt-u idu brzine..

Mogu i u 1. Brzoj ali onda mi je malo prebrzo kad dođem do kraja reda..
 
  • Like
Reactions: H&S

Scukaf

Dobro znana faca
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
129
Jel postoji neki malčer koji bi se mogao staviti na motokultivator 8KS? Imam nekoliko terena koji se ili ne mogu proći traktorom zbog nagiba ili je poluzarasli voćnjak gdje isto traktor ili ne može ili jako teško. Radi se o travi, trnju i tu i tamo početnoj fazi rasta šibe. Sad to nekako prolazim jačom flaksericom, nekad se pokosi kosom s motokultivaatora, ali malčiranje bi bila prava stvar, flaksanje mi uzima previše vremena i često to ne stignem na vrijeme.

Messis nudi ovo:
Messis.hr - Malčer za motokultivatore i male traktore - modeli TSM

Vele da se samo mora navesti model motokultivatora radi spoja na kardansko vratilo
 

poturica p

Novi član
Tu od
8 Lis 2023
Poruka
3
Kupljen ove godine. Kako je uspjela puknuti remenica i zar su doista tako slabi remeni na njemu? Dakle dva remena su pukla i pretpostavljam da su oni potrgali remenicu. Malčer je radio samo u travi
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,849
Koji malčer? Za koji stroj? Daj malo više informacija, a po mogućnosti i sliku stroja😉
 

Scukaf

Dobro znana faca
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
129
ako je bila visoka trava, a pri tom nekompletno suha (kolokvijalno rečeno - mokra), u kombinaciji s manjkom remena na remenici (npr. 3 remena, ma da mi se čini da bi po šrini ovog malčera na remenici trebalo biti barem 4 remena) i malo jačim okretnim momentom traktora, čuda se mogu očekivati. Mislim da nisu samo remeni neki faktor zašto se sve raspalo. Ako je npr. rotor manjeg promjera na kojem su čekići možda manje gramaže, u kombinaciji s nešto većom brzinom traktora, dolazi do prevelike zelene mase koje malčer u jedinici vremena ne uspije samljeti pa dolazi do "žlajfanja" remena po remenici i isti se raspadnu od prevelikog trenja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh