• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Nije izašlo svo ulje moraš ga usisat, čep je visoko i onda ostane. Nadam se da si prije zamjene pustio barem minutu da radi i da se digne talog sa dna inače žali bože posla. Imam takav malčer i do sada sam mijenjao 3 puta ulje. Original je unutra hipenol sae 90 i to je koma ja točim 75w90 spirax i puno manje se grije i manje je crno od sae 90.
 

Lumberđek

Novi član
Tu od
4 Velj 2024
Poruka
4
Pozdrav svima, trebam preporuku za malčer do 2m širine. Traktor 35ks, 3cil. Laik sam što se toga tiće totalni pa ne znam što valja a što zaobići.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Nije izašlo svo ulje moraš ga usisat, čep je visoko i onda ostane. Nadam se da si prije zamjene pustio barem minutu da radi i da se digne talog sa dna inače žali bože posla. Imam takav malčer i do sada sam mijenjao 3 puta ulje. Original je unutra hipenol sae 90 i to je koma ja točim 75w90 spirax i puno manje se grije i manje je crno od sae 90.
Gdje ima za kupiti to ulje Spirax?
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
78
Ok, ima kakvi linkovi ili preporuke gdje se to može nabavit il pogledati online?
Kolko sam čul da Megaing ti ima dobre rotomalčere.Ak misliš uzimat čekičara ja bi ti osobno preporučil da si uzmeš sa vratima(lakše ga je očistiti,kad malčiraš s otvorenim vratima baca masu van pa je traktoru lakše...)
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,999
Iman ja megaing 235 širine s 2 noža(4 leteća). Super sam zadovoljan
 

MarkoD

Član
Tu od
2 Svi 2023
Poruka
26
Ok, ima kakvi linkovi ili preporuke gdje se to može nabavit il pogledati online?
Ja sam uzeo od Kralj-Ing roto malčer sa lancima, radni zahvat 220cm. Zadovoljan sam, malčiram od trave,kupine,gloga,zlatošipke pa do stabljike debljine 10cm.
Rade po narudžbi,ima i manjih sa noževima te lancima.
Mislim da ima na Njuškalu od njih oglas pa se može sve pogledati kako to izgleda te ima čak i snimke kako radi.

Jedina mana tome svemu je što se dugo čeka stroj. Može biti mjesec dana a može biti četiri mjeseca.
Ja kada sam naručio,čovjek je rekao 4-6 tjedana, došao nakon 14 tjedana(3+ mjeseca).
Ali sve u svemu zadovoljan sam. Uzeo sam takav malčer isključivo jer mogu u rikverc s njime ići.

Evo link of FB stranice

 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Pozdrav svima, trebam preporuku za malčer do 2m širine. Traktor 35ks, 3cil. Laik sam što se toga tiće totalni pa ne znam što valja a što zaobići.
Prodajem ti ja skoro nov Mateng 145 s pomakom. Mani se tih roto smeća ak voliš da posao izgleda kak treba. IMG_20230627_110410.jpg

IMG_20231102_131419.jpg
 

Puki95

Novi član
Tu od
25 Sij 2024
Poruka
2
Koja je cijena ? Kolko je star? Kakvi su batovi i opcenito stanje?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Koja je cijena ? Kolko je star? Kakvi su batovi i opcenito stanje?
Star je Pol godine.
1750e i još godina i pol garancije.
Kupil sam veći traktor i premali mu je 🤷
 

Belimisimus

Novi član
Tu od
2 Ožu 2012
Poruka
13
Pozdrav svima, imam old timera od 18 ks (Man). Jel postoje kakvi manji malčeri za takve traktore? Riječ je o do pola ha dvorišta koje bi po potrebi jedanput na mj. malčirao. Do sada je održavano bcs stižnom i flaksericom. Slike terena u prilogu.
 

Prilozi

  • Image 1.jpg
    Image 1.jpg
    53.6 KB · Pregleda: 43
  • Image 2.jpg
    Image 2.jpg
    38 KB · Pregleda: 42

Belimisimus

Novi član
Tu od
2 Ožu 2012
Poruka
13
Hvala na odgovoru. S obzirom da ne znam ništa o ovoj temi prvenstveno me zanimaju iskustva sa slabijim traktorima i takvim malčerim? Jel je to bacanje novaca ili se da odraditi gore navedeno? I drugo, koliko je to opterečenje za moj stari traktor, a da ga sačuvam još koje vrijeme?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,658
Bacanje novaca ili ne moraš sam izračunati/procijeniti, a ako traktor ima kardansko vratilo posel bude napravil.
Ako se redovno održava površina, opterećenje ne bi trebal predstavljati ni veći malčer od 1 metra.
 

Zbedenik1

Novi član
Tu od
28 Ožu 2024
Poruka
1
Jedno pitanje vezano za malčere, da li je bolje uzeti malčer iste duljine s manjim brojem čekića ili malčer s većim brojem čekića?

Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh