• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Jučer bio u Gudovci i kaparirao malčer od "Tehnos"-a MUL 150 LW sajamska cijena 16 800kn sa dostavom i pustanjem u pogon...
bez kardana (960kn kardan kod njih od Walterscheid-a) dostava za 7-15 dana hm...
dali netko ima iskustva sa takvim malcerima?????
ja sam dosada imao Gramipov i sa njime sam bio vise manje zadovoljan e sad posto sam ja iz Istre ovdije ima puno grot (kamenja) pa ćemo viti kako će se povaj ponesti....

uzeo bim bio od gramipa ali im je isporuka od 30 do 45 dana a to mi je malo puno posto sam staroga proda i cijena je malo veca ali zato daju kardan samo nema dostave i td....
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Gramip malčer

Dečki pozdrav,

Dosta hitno trebam uzeti malčer, razmišljao sam o
Gramipovom GS55180k, to je malčer kažu za teške
uvjete rada dugačak 180cm.

Da li ima netko kakvih iskustava sa njima?

Prije koju godinu sam gedao njihove malčere izgledali su mi
dosta papirnato.

Pozdrav,

Nikola
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
Imam u planu raditi malčer od zadnje osovine fiata 1300 za tomicu 420....može mi neko dati koji savjet i ideju kakvu???
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Imam u planu raditi malčer od zadnje osovine fiata 1300 za tomicu 420....može mi neko dati koji savjet i ideju kakvu???
samo ti pocni sa konstrukcijom a ostalo ce se vec pripasati! pogledaj 7-8 postova imas gore moj malcer,ako te bilo sto zanima javi se na pp
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
evo ja danas kupio malčer za MTK , pokušat ću da ga stavim na moju mutu , rotor je prečnika 80cm
znade li neko možda od kojeg MTK je ovaj prihvat ?

image026ln.jpg


image025u.jpg


image024d.jpg



a ovaj sam pazarivao i nismo se našli u cijeni ,svidja mi se ali je malo problematično što za njega nemam odgovarajući traktor , za TV ili nekog malog kineza bi bio idealan
zahvat 120cm

image022dv.jpg


image023cx.jpg
 

tomo420

Član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
710
evo ja danas kupio malčer za MTK , pokušat ću da ga stavim na moju mutu , rotor je prečnika 80cm
znade li neko možda od kojeg MTK je ovaj prihvat ?

image026ln.jpg


image025u.jpg


image024d.jpg



a ovaj sam pazarivao i nismo se našli u cijeni ,svidja mi se ali je malo problematično što za njega nemam odgovarajući traktor , za TV ili nekog malog kineza bi bio idealan
zahvat 120cm

image022dv.jpg


image023cx.jpg

Po izgledu priključka izgleda za labinprogres...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
evo ja danas kupio malčer za MTK , pokušat ću da ga stavim na moju mutu , rotor je prečnika 80cm
znade li neko možda od kojeg MTK je ovaj prihvat ?



hajde izmjeri raspon od rupe do rupe i promjer prihvata u sredini.liči mi na prihvat od super specijala,pa ako jeste bolje da to prodaš meni a da sebi tražiš originalni za mutu.njih ima za kupiti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ovako , prečnik vijaka je teško reći pošto nigdje nema otiska od stezanja šatafa jer je mašina veoma malo korištena

znači najmanji razmakovih duguljastih rupa je 70mm a najširi 130mm , znači raspon osovinski raspon koji bi odgovarao je otprilike od 80-120mm

osovina je naricnovana sa 6 ricnova , znači vanjski prečnik osovine koja izlazi iz MTK (odnosno kardan) je debljine 25mm

udaljenost centra kardana do tla je nekih 200-220mm
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ovako , prečnik vijaka je teško reći pošto nigdje nema otiska od stezanja šatafa jer je mašina veoma malo korištena

znači najmanji razmakovih duguljastih rupa je 70mm a najširi 130mm , znači raspon osovinski raspon koji bi odgovarao je otprilike od 80-120mm

osovina je naricnovana sa 6 ricnova , znači vanjski prečnik osovine koja izlazi iz MTK (odnosno kardan) je debljine 25mm

udaljenost centra kardana do tla je nekih 200-220mm

odoh izmjeriti pa ti javim odmah

evo me.

znači raspon prihvata za šerafe je 125mm unutrašnji prečnik osovine tojest kronera(ženski dio) zub na zub 25mm.6 ricni. to je to.nisam siguran ali mi puno liči na labinovu rotokosu ili helikopter. poznavajući tebe,taj nož ćeš zamijeniti sa jednim koji na krajevima ima po jedan nož koji nije čvrst nego leteći.
 
Posljednje uređivanje:
A

AGRIPLUS65

Guest
evo ja danas kupio malčer za MTK , pokušat ću da ga stavim na moju mutu , rotor je prečnika 80cm
znade li neko možda od kojeg MTK je ovaj prihvat ?

image026ln.jpg


image025u.jpg


image024d.jpg
plava boja ima slican prihvat ko moja freza na motokultivatoru,jel postoji mogucnost da je od bcs?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
plava boja ima slican prihvat ko moja freza na motokultivatoru,jel postoji mogucnost da je od bcs?

hm , postoji ta mogućnost jer sam kod istog čovjeka vidio priključak turbinu za snijeg na kome je pisalo BCS ali on nije siguran jesu li oba priključka od iste mašine jer ih je dosta preprodao u medjuvremenu
uporedjivao sam okom ta dva prihvata ali ne bih rekao da su isti , bar na na oko jer nisam imao šublera

@seljačič
nisam nejbolje razumio gdje je kod tebe 25mm , kod mene je u ricnovima na priključku 25mm , znači kardan koji izlazi iz MTK treba da ima 25mm po vrhovima ricnova
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
hm , postoji ta mogućnost jer sam kod istog čovjeka vidio priključak turbinu za snijeg na kome je pisalo BCS ali on nije siguran jesu li oba priključka od iste mašine jer ih je dosta preprodao

@AGRIPLUS65
plava boja ima slican prihvat ko moja freza na motokultivatoru,jel postoji mogucnost da je od bcs?

Ja imam BCS MTK i nema ripnasti priključak nego 3 kandže.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
hm , postoji ta mogućnost jer sam kod istog čovjeka vidio priključak turbinu za snijeg na kome je pisalo BCS ali on nije siguran jesu li oba priključka od iste mašine jer ih je dosta preprodao u medjuvremenu
uporedjivao sam okom ta dva prihvata ali ne bih rekao da su isti , bar na na oko jer nisam imao šublera

@seljačič
nisam nejbolje razumio gdje je kod tebe 25mm , kod mene je u ricnovima na priključku 25mm , znači kardan koji izlazi iz MTK treba da ima 25mm po vrhovima ricnova

kod mene je 25 mm po vrhovima ricnova ženskog dijela.hajde vidjeću da poslikam ovo što ja mislim pa da brže to razjasnimo.
 
Na vrh