• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
malčer

ja imam talijanski palladino 180 cm i u zadnje vrijeme mi odlaze lageri.bati su dosta poderani pa možda zbog toga,osovinu sam nosio na balansiranje i ona je u redu,kučišta od lagera imaji malo lufta pa možda zbog toga odlaze kaj vi mislite poštovani forumaši:madmana:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
ako nemaš mazalica na kučištu obavezno ih napravi i otvori ležajeve da ih možeš podmazati
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
ja imam talijanski palladino 180 cm i u zadnje vrijeme mi odlaze lageri.bati su dosta poderani pa možda zbog toga,osovinu sam nosio na balansiranje i ona je u redu,kučišta od lagera imaji malo lufta pa možda zbog toga odlaze kaj vi mislite poštovani forumaši:madmana:


pa ako ti i batovi nisu podjednako potroseni isto ti dolazi do vibracija i odlaze ti ležajevi.

na mojem kad nisu svi batovi bili isto i podjednako potroseni radio je koma i vibrirao...
kad sam promjenio kompletno sve i stavio sve jednake, ko da sam prikopcao drugi stroj... samo fuckanje se culo... radio je ko violina....

p.s. kuciste ti garant ne kosta vise od 100 kuna komad, ak su se ona poderala... ;)
 
D

denigb

Guest
ja sam gledao u agm-u, ja trazim neš manje pa mi ni netreba neke profi
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
pa ako ti i batovi nisu podjednako potroseni isto ti dolazi do vibracija i odlaze ti ležajevi.

na mojem kad nisu svi batovi bili isto i podjednako potroseni radio je koma i vibrirao...
kad sam promjenio kompletno sve i stavio sve jednake, ko da sam prikopcao drugi stroj... samo fuckanje se culo... radio je ko violina....

p.s. kuciste ti garant ne kosta vise od 100 kuna komad, ak su se ona poderala... ;)

Ako batovi nisu jednako potrošeni dolazi do vibracija jer se mjenja raspored masa. Ali to se može riješit balanisranjem na licu mjesta, u radnim uvjetima, dođe se izmjeri i zavare se utezi na rotor i mačar će radit ko nov, ako nema nekih drugih oštećenja naravno ali i to se sve da dijagnosticirat.

Kada se rotor skine i odnese na balansiranje, oni ga mogu izbalansirat, ali kada ga stavite na svoj stroj ne znači da će bit u redu, jer ima različitih uzročnika i drugačije se ponaša na vašem stroju nego na stroju za balansiranje. Zato bi se to i trebalo radit na vašem stroju...

I P.S. Prilikom svake promjene noževa, trebalo bi izbalansirat rotor, jer nisu svi noževi/batovi isti. Stroj će radit mirnije i duže. Kada vi već osjetite i vidite da jako trese, ležajevi itekako dobivaju svoje kao i konstrukcija....
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Pozdrav
Imam u planu napraviti malčer za Tomu Vinkovića.Nedavno sam nabavio reduktor od nekog poljoprivrednog stroja, ima orginal kardan. e sad taj reduktor ima omjer da jedan krug ulazne osovine kardana pravi pola kruga izlazne osovine (tj duplo usporava) pa me zanima dali je ta brzina uopće dovoljna da bi se od toga napravio malčer?
nekom drugom prilikom će biti i slika, sad imam prespori net.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav
Imam u planu napraviti malčer za Tomu Vinkovića.Nedavno sam nabavio reduktor od nekog poljoprivrednog stroja, ima orginal kardan. e sad taj reduktor ima omjer da jedan krug ulazne osovine kardana pravi pola kruga izlazne osovine (tj duplo usporava) pa me zanima dali je ta brzina uopće dovoljna da bi se od toga napravio malčer?
nekom drugom prilikom će biti i slika, sad imam prespori net.
Bitna je obodna brzina noža ..dakle sve ovisi o broju okretaja kardana pogonskog stroja i promjeru noža
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Bauštelac, okreni pogon: ono kaj ti je sad ulaz nek ti bude izlaz (za 540 rpm).
Kak tomek ima 4 brzine kardana, može i ovak , samo ga buš moral vrttiti u najvišoj brzini na punom gasu. Jedino kardanu nebu svejedno.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Kako ovde ima članova foruma i iz Srbije, zanima me , zna li ko da li se u Srbiji uopšte proizvode rotacioni malčeri i gde bi se mogli kupiti !? Gosp. Faić ,da li uopšte razmišljate o tome da svoje malčere počnete prodavati i kod nas,preko nekog ovlašćenog predstavnika?Naime nije problem doći u Hrvatsku i kupiti jedan od raspoloživih malčera ( Faić, Metal-KO,Mega-Ing)već ostaje posle problem nabavke rezervnih delova.U mom kraju, koji je tradicionalno voćarski postoji velika potreba za takvim mašinama,ali....ljudi ih uglavnom prave sami ,jer se nemaju gde kupiti !Naravno takve uradi-sam kreacije imaju prečeste lomove i nikakvu pouzdanost ali, kad nema drugog, i to završi posao.
Zna li iko,ijednog proizvođača roto-malčera u Srbiji ili ovlaštenog predstavnika ,koji ima i rez delove za mašine koje prodaje ?
 
J

januar

Guest
Sasha63 pokušaj se raspitati kod Jugometala (Svilajnac), oni prodaju Mega-ing-ove malčere
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kako ovde ima članova foruma i iz Srbije, zanima me , zna li ko da li se u Srbiji uopšte proizvode rotacioni malčeri i gde bi se mogli kupiti !? Gosp. Faić ,da li uopšte razmišljate o tome da svoje malčere počnete prodavati i kod nas,preko nekog ovlašćenog predstavnika?Naime nije problem doći u Hrvatsku i kupiti jedan od raspoloživih malčera ( Faić, Metal-KO,Mega-Ing)već ostaje posle problem nabavke rezervnih delova.U mom kraju, koji je tradicionalno voćarski postoji velika potreba za takvim mašinama,ali....ljudi ih uglavnom prave sami ,jer se nemaju gde kupiti !Naravno takve uradi-sam kreacije imaju prečeste lomove i nikakvu pouzdanost ali, kad nema drugog, i to završi posao.
Zna li iko,ijednog proizvođača roto-malčera u Srbiji ili ovlaštenog predstavnika ,koji ima i rez delove za mašine koje prodaje ?

ja ipak mislim da u Srbiji ima nekoliko predstavnika firme Zanon koja nudi skoro sve za poljoprivredu šti se priključaka tiče.Kad sam tražio po internetu nekoliko web stranica sam našao koje su u Srbiji,pa eto probaj potražiti,možda nešto nađeš za sebe da neuvoziš.
 

Sasha63

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
136
Hvala na informacijama,svakako ću kontaktirati Jugometal iz Svilajnca.Što se tiče firme Zanon ,nisam do sada video da proizvode rotacione malčere već samo one sa čekićima ,a to po mom mišljenju ni približno ne vredi toliko koliko košta !Italijanske poljo-mašine možda imaju solidniji kvalitet od kineskih,ali to ipak ne opravdava njihovu bezobrazno visoku cenu !
Uostalom nešto slično proizvode i poljaci a cena je daleko pristupačnija:













http://mcms.pl/index.php?option=com...id=35:rozdrabniacze-bijakow&Itemid=59&lang=en

Jedini problem je što ih niko ne uvozi u Srbiju !
 
Posljednje uređivanje:

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Cijena tih poljskih malčera pise 10.500pln,što izađe skoro 20.000kn a to nije povoljno.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Hvala na informacijama,svakako ću kontaktirati Jugometal iz Svilajnca.Što se tiče firme Zanon ,nisam do sada video da proizvode rotacione malčere već samo one sa čekićima ,a to po mom mišljenju ni približno ne vredi toliko koliko košta !Italijanske poljo-mašine možda imaju solidniji kvalitet od kineskih,ali to ipak ne opravdava njihovu bezobrazno visoku cenu !
Uostalom nešto slično proizvode i poljaci a cena je daleko pristupačnija:


čuj ako misliš kupovati malčer onda kupi ono što je provjereno inače si nahebo ko i ja što sam imao peh.znači mani se kineza i poljaka zna se ko ima dobre stvari,a dobre stvari imaju cijenu.ako ti treba roto malčer onda kupi sebi jednog kao što ima Bobo ili kupi jedan od Ino,ili mega ing itd... za ostalo ti garantiram da će ti više stajati pokvaren nego ćeš malčirati sa njim. opet ti si gospodar svoga novca pa imaš izbor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh