• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
neće odgovarati , ta mjera je kod mene 25mm

ali lako je prepraviti jer je onaj io malčera gdje je prihvat nezavisan od ostatka , znači izmedju prihvata i reduktora ima jedan kardan tako je lako prepraviti
još ako bi imao ovaj ženski kroner od nekog svoga priključka onda bi prepravka bila minimalna
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Eto samo da javim da sam uzeo onaj Gramip GS55K 180 i malčer radi što treba... barem zasada... ako šta rikne javim da svi vide
 
D

denigb

Guest
Eto samo da javim da sam uzeo onaj Gramip GS55K 180 i malčer radi što treba... barem zasada... ako šta rikne javim da svi vide

Di si ga kupio i kolika je cjena, na kojem traktoru ga imaš ja planiram uzet 160 za imt 539
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
U trgoagenciji je oko 15500 kn,,,
dali će 539 moći raditi sa 160.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Cijena mu se kreće od 16-18 tisuća ovisi gdje gledaš, mislim da je Trgoagencija dobar izbor ako ti je blizu.

Malčer tjeramo sa 540 ili 558.
Na 540 ide sporo no ipak ide ok, meni malčer prvenstveno koristi za kukuruze i redovitu obranu od kupina i raznih tankih drvenstih stabljika do 2 cm max, makar u uputstvima piše do max 5cm.

Čuj ako 540 može tjerati 180, onda 539 sigurno može 160 ta dva traktora imaju iste motore. Meni su ljudi prije no što sam ga kupio govorili da nema šansi da 540 može s tolikim malčerom raditi, ja sam gledao onu tablicu na Gramipovoj stranici i tako odabrao uostalom tu je i 558 tako da sam bio siguran. Moram priznati da ni ja nisam bio miran dok ga nismo priključili i probali raditi.

Bez obzira što malčer kratko imam i još nije prošao test "vremena" zadovoljan sam učinkom i izradom. Jasno ono što je bitno kod takvih strojeva je da se koriste za ono što su napravljeni ovo su ratarski malčeri i za tu namjenu mislim da može dugo služiti.
No ako misliš krčiti sa njime... to neće biti dobro, imam u selu jednog koji je sa sličnim malčerom Mascio 180 ratarski i Holland 100ks išao vršiti usluge "krčenja" jašio je po drvlju do 5 cm kao što je vidio da u uputstvima malčera piše. I sada se malo ohladio kad je vidio da mu se to ne isplati, jer bi svako malo polomio nešto na tom malčeru.
 
Posljednje uređivanje:

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
727
To ima noževe ili čekiće....jel možeš malo poslikat.
Za prenos ima remene ili lanac.

Meni bi prvenstveno služio za održavanje zapuštenih njiva, da ne dođu drvca preko tih 5 cm.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Prenosi se preko tri remena, batovi su mislim isti kao na Zanonu, ali to najbolje da nazoveš Gramip da ti potvrde.
Sad sam u ZG na imanje idem tek za 2 tjedna kad ulovim vremena, pa onda poslikam ako ti još bude trebalo.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
U trgoagenciji je oko 15500 kn,,,
dali će 539 moći raditi sa 160.



Ja malčiram sa 533 i 160cm sa čekićima.
Trava je znala negdje biti i do pola metra ,prilično gusta-u takvim situacijama ide prva ili druga spora.

Inace kad kosis normalnu travu ide 3.sporom ili cak prvom,al prvom samo kad je zbilja mala trava.

Nekakvu "šikaru",isto možeš sa 533 al ono,nije baš glatko.

Tako da prema mom iskustvu 539 i sve jače od njega nema nikakvih problema sa 160.
 
D

denigb

Guest
Nije mi plan krčit šikare al travu koja nije košena godinu dvije mislim d abi trabalo ič s 539 sam se još nisam odlucio za malčer mislim da ču ipak uzet ili ino ili dragone nisu puno skuplji ko naprimjer mascio al izgledaju bolji nego gramip
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Nije mi plan krčit šikare al travu koja nije košena godinu dvije mislim d abi trabalo ič s 539 sam se još nisam odlucio za malčer mislim da ču ipak uzet ili ino ili dragone nisu puno skuplji ko naprimjer mascio al izgledaju bolji nego gramip

Ja sam isto razmišljao o INO-u, ali sam sam se odlučio za Gramip.
Nije da ja nešto navijam za Gramip daleko od toga... no nekoliko ljudi koji imaju INO malčere su mi savjetovali da INO ne uzimam, navodno im se kvaliteta pogoršala u zadnje vrijeme, da li je to istina ili ne, nebih znao.
Da moram priznat da mi je jedan od bitnijih razloga zašto sam uzeo Gramip, taj što je Hrvatski proizvod, makar je prava istina to da je samo sklopljen u Hrvatskoj... :)

Sa travuljinom od godine dana nemaš problema, važno je da znaš kamo smiješ sa malčerom recimo da se ne nađe naki veči kamen ili panj. Ako znaš da je "čisto" samo gazi.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Nije mi plan krčit šikare al travu koja nije košena godinu dvije mislim d abi trabalo ič s 539 sam se još nisam odlucio za malčer mislim da ču ipak uzet ili ino ili dragone nisu puno skuplji ko naprimjer mascio al izgledaju bolji nego gramip

Ako tako misliš bolji ti je ZANON od bilo kojeg koje si naveo cijena oko 17000kn biraj pomak,noževe Y ili čekiće,ja imam već 4 god samo podmazujem malčer s Y noževima IMT 542 ga pogoni 30 god star .
I nemam nikakvih problema jednostavno savršen stroj.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Baš sam sada zvao u Gramip, čekiči za moj su 60 kn.
Kod malčera ti je bitno koliko ga je jednostavno servisirati, Gramip ti je tu u prednosti, jer ti balansiranje naprave za đabe, dok kad dođeš sa neki drugim malčerom može biti solidna cifra.
 
D

denigb

Guest
Ako tako misliš bolji ti je ZANON od bilo kojeg koje si naveo cijena oko 17000kn biraj pomak,noževe Y ili čekiće,ja imam već 4 god samo podmazujem malčer s Y noževima IMT 542 ga pogoni 30 god star .
I nemam nikakvih problema jednostavno savršen stroj.

kolko godišnje radiš sa njime di si ga kupio
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
kolko godišnje radiš sa njime di si ga kupio

Samo 2 he ali imam 8-9 košnji,malčao sam i uslužno zapuštene livade 70 cm ugar s ostrugom otvorim poklopac odozada i udri nikakvih problema,kupio sam preko MESIS-a
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Samo 2 he ali imam 8-9 košnji,malčao sam i uslužno zapuštene livade 70 cm ugar s ostrugom otvorim poklopac odozada i udri nikakvih problema,kupio sam preko MESIS-a



Njoko,kažeš nije bilo problema?

Ja koristim od kolege malčer takav zanon 160cm,i već dva puta je pokvaren u prijenosu neki dio (700kn).

Koliko sam upućen vjerojatno posto je naglo uključivan kardan.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njoko,kažeš nije bilo problema?

Ja koristim od kolege malčer takav zanon 160cm,i već dva puta je pokvaren u prijenosu neki dio (700kn).

Koliko sam upućen vjerojatno posto je naglo uključivan kardan.

Nevjerujem da je to u vezi uključivanja najvjerovatnije neisključuje kardan kada ga diže,okreće digne malčer a kardan radi to su ipak veliki kutevi a ljepo na nj. piše pod kojim kutom max kardan smije raditi.Moj je TFX 1500


Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh