• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Noževi se okreću jedan prema drugome, tako da masu uvlače u sebe na sredini. Takav rad rezultira maksimalno usitnjenje mase i razbacivanje iste u širinu.
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Su ove prve dvije slike možda z Merhatovca? vidim ima puno nedotika za malčiranje a znam da ga tam ima jako puno .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Evo da vam prestavim moj novi mačer. Pokretan je u svim smjerovima, radna širina 153cm, ima 48 krivih i 24 ravnih noževa (ukupno72) a pogoni ga IMT 539. Ima 300kg i traktor ga diže bez ikakvih problema. Želio sam namjerno taj tip jer imamo mnogo maslina i vinovih loza a neda mi se čistiti leđnim trimerom....

http://www.agrimaster.it/nuovo/gamma/trince/xl/schedatecnica.html

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_Bz9-StwqRc[/YT]
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kako je riješeno hidrauličko daljinsko upravljanje pošto vidim da treba dvije dvoradne sekcije.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Ko je uvoznik te marke malčera i koliko si dao za svog?
Kupljen u tvornici u Bologni (Italija). Cijena tog malčera za gotovinu je 2850€.
Hidraulično daljinsko upravljanje je rješeno pomoću dodatne homemade hidraulike.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kupljen u tvornici u Bologni (Italija). Cijena tog malčera za gotovinu je 2850€.
Hidraulično daljinsko upravljanje je rješeno pomoću dodatne homemade hidraulike.
Pumpa pogonjena preko remena ili nešto slično?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Korištena je četverocilindrična originalna pumpa u samom traktoru. Objašnjeno je kako radi u temi hidraulična instalacija 533.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Evo, dodani utezi kojih sam našao ukupne težine sa nosačem 86kg. Nosač sam ga danas napravio. Sutra ide bojanje. Traktor je puno stabilniji i ne diže se više po lošim terenima. Prije 2 dana sam radio na neravnoj uzbrdici, sa otvorenom rukom i košnja pod 90° je bila skoro nemoguća. Jedva da je bio u balans. Ono što piše u katalogu je kao da je napisano na ledu. Traktor od 900kg s tim strojem garantiram da se prevrne 1 dan. Stroj je i dalje za pohvalu....

04082011495.jpg
[/IMG]
 

Najnoviji postovi

Na vrh