• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Evo malčiranje sa imt 533 i malčerom 150cm
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=XznAPxRyP1U[/YT]

Na 533 je dorađen auspuh da može prolaziti krož šljivike gdje su krošnje niske. Stari tip koji je previsok je varen nekoliko puta ,stoga je bila nužna izmjena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,079
Auspuh ti izgleda vrhunski. Još ako se može ova izlazna cijev okrenuti na dolje...
I zvuk je puno ugodniji nego s originalnim auspuhom :)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
e jel itko ikad mjenjao semering i donji ležaj na megaingovom helikopteru???
prije nekoliko dana malčirao sam vočnjak i ljeno mi bilo siči s traktora i pokupit onu najlon foliju (streč ili kako se već zove:confused:)
mislim u sebi, ako može najlone , žice, kamenje granje i ostalo malčirat može i tu foliju:madmana:
folija se namotala na osovinu , spalila semering, ušla u ležaj i ...
sad čekam djelove iz megainga(več 10 dana) i onda mjenjanje
e sad ne zanima jel tko to radio i kako se skida ležaj, semering mi je jasan a ležaj ???
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
e jel itko ikad mjenjao semering i donji ležaj na megaingovom helikopteru???
prije nekoliko dana malčirao sam vočnjak i ljeno mi bilo siči s traktora i pokupit onu najlon foliju (streč ili kako se već zove:confused:)
mislim u sebi, ako može najlone , žice, kamenje granje i ostalo malčirat može i tu foliju:madmana:
folija se namotala na osovinu , spalila semering, ušla u ležaj i ...
sad čekam djelove iz megainga(več 10 dana) i onda mjenjanje
e sad ne zanima jel tko to radio i kako se skida ležaj, semering mi je jasan a ležaj ???

nastavak priče od jučer:D
jedan lijep primjer poslovnosti i poštenja
jučer sam napisao kako čekam dio iz megainga, u ponedjeljak sam ponovo zvao u firmu i tražio dio, negdje nešto je zapelo i ....
kad danas kurirska dostava donese paket i cijena nula kn (0kn), i dostava i paket
nisam tražio besplatno i lijepo sam se iznenadio
izgleda da im je šef na forumu pročitao što sam napisao:weedman:
svaka čast, imate pivo u Gudovcu na sajmu
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Može se okreniti prema dole,samo što nisam još nijednom okrenio. Prohodno je i ovako.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
taj ležaj i semering dođe njega cca 15 kn ...a dobio(kupio) je dobrog reklamnog menađera

može biti
samo da kažem, kod nas za sličan ležaj traže cca 60kn, a za semering...
joj kad bi došao trgovcima na oči i kad bi shvatili da je to malo vanstanardni semering, joj kako bi oni reagirali:?
pa njima i neki normalni dio kao da nabavljaju djelove za avion

primjer je i navedeni ležaj kojeg sam nabavio za 20tak kn, kod nas 60kn
još jedna slična stvar (jedna osovina)kod nas 170kn, ja naručio i dostavom dobio za 80kn:mad:

tako da ipak,iako da ga je to koštalo i 10kn ipak je lijepa gesta
koja bi mene koštala bar 50tak kn i brdo živaca i vremena i goriva
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
roto malčer

dečki bok,

Malo uvoda prvo: :)

Imam tV 730 i tv 420 te bih htio napraviti roto malčer za njih. Uglavnom, htio bih, da ga mogu tjerat i jedan i drugi. Buduci da je 420 manje snage, mislio sam da bi napravio malčer širine 100 cm. Znam i čitam o tome da neki na ove manje tomeke stavljaju i 120cm, ali ja bi ipak malo sparao traktor. Roto malčer bi bio za malčiranje trave i kukurozovine i to za osobne potrebe. cca. 1.5h kuruze i tolko trave, plus mozda u vinogradu ak se pokaze ok.
Uglavnom na tu ideju sam dosao rasklapajući samoutovarnu prikolicu. U želji da napravim prikolicu za tv730 naisao sam na samoutovarnu Mengele. Mislim da je 15 kubika. Bile su mi vazne gume, osovina i slično pa sam ju uzeo... I tu sam kod rasklapanja te prikolice naisao na reduktor. Nisam provjerio omjer ulaza i izlaza, ali mi se taj reduktor čini prilično velikim i moćnim, pa Vas molim ako tko ima inf o tome da ju ovdje podijeli.

eto, molim Vas da prokomentirate moj post. Mogu i kroz vikend zakačiti sliku reduktora. Kasnije ću vas gnjaviti sa dodatnim pitanjima

Pozz, Nikola
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
Evo malčiranje sa imt 533 i malčerom 150cm
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=XznAPxRyP1U[/YT]

Na 533 je dorađen auspuh da može prolaziti krož šljivike gdje su krošnje niske. Stari tip koji je previsok je varen nekoliko puta ,stoga je bila nužna izmjena.

bok, ja sam novi i pojma nemam još baš nešto previše...
zasto recimo ovo raditi s malčerom, to se može lijepo pokositi? (jedino ako se zeli usitniti pa da to pognoji ili nesto, kako to ide??

te ovi malčeri sta idu iza traktora za sta su oni, jer ako ja zelim graju/rubidu/draču počistiiti stime nebi mogao baš jel tako??? ili se ide s traktorom kroz to?

zanima koja je razlika između ovih i onih s kranom, mislim one otraga sta se mogu staviti okomito vodoravno...

mene ne zanima ciscenje kao sta ciste uz cestu, znaci da kosim brdo koje mi je okomito, zanima me samo ta rubida drača graja (neznam kako vi kazete) koja je na ravenm tlu (relativno ravnem) dali se nju moze s ovakvim malčerom pa da se s traktorom gazi prijeko toga ili mora biti onaj s kranom pa da je traktor stalno na čistom....

lijep pozz
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
dečki bok,

Malo uvoda prvo: :)

Imam tV 730 i tv 420 te bih htio napraviti roto malčer za njih. Uglavnom, htio bih, da ga mogu tjerat i jedan i drugi. Buduci da je 420 manje snage, mislio sam da bi napravio malčer širine 100 cm. Znam i čitam o tome da neki na ove manje tomeke stavljaju i 120cm, ali ja bi ipak malo sparao traktor. Roto malčer bi bio za malčiranje trave i kukurozovine i to za osobne potrebe. cca. 1.5h kuruze i tolko trave, plus mozda u vinogradu ak se pokaze ok.
Uglavnom na tu ideju sam dosao rasklapajući samoutovarnu prikolicu. U želji da napravim prikolicu za tv730 naisao sam na samoutovarnu Mengele. Mislim da je 15 kubika. Bile su mi vazne gume, osovina i slično pa sam ju uzeo... I tu sam kod rasklapanja te prikolice naisao na reduktor. Nisam provjerio omjer ulaza i izlaza, ali mi se taj reduktor čini prilično velikim i moćnim, pa Vas molim ako tko ima inf o tome da ju ovdje podijeli.

eto, molim Vas da prokomentirate moj post. Mogu i kroz vikend zakačiti sliku reduktora. Kasnije ću vas gnjaviti sa dodatnim pitanjima

Pozz, Nikola



ajde, molim Vas da netko odgovori...
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
dečki bok,

Malo uvoda prvo: :)

Imam tV 730 i tv 420 te bih htio napraviti roto malčer za njih. Uglavnom, htio bih, da ga mogu tjerat i jedan i drugi. Buduci da je 420 manje snage, mislio sam da bi napravio malčer širine 100 cm. Znam i čitam o tome da neki na ove manje tomeke stavljaju i 120cm, ali ja bi ipak malo sparao traktor. Roto malčer bi bio za malčiranje trave i kukurozovine i to za osobne potrebe. cca. 1.5h kuruze i tolko trave, plus mozda u vinogradu ak se pokaze ok.
Uglavnom na tu ideju sam dosao rasklapajući samoutovarnu prikolicu. U želji da napravim prikolicu za tv730 naisao sam na samoutovarnu Mengele. Mislim da je 15 kubika. Bile su mi vazne gume, osovina i slično pa sam ju uzeo... I tu sam kod rasklapanja te prikolice naisao na reduktor. Nisam provjerio omjer ulaza i izlaza, ali mi se taj reduktor čini prilično velikim i moćnim, pa Vas molim ako tko ima inf o tome da ju ovdje podijeli.

eto, molim Vas da prokomentirate moj post. Mogu i kroz vikend zakačiti sliku reduktora. Kasnije ću vas gnjaviti sa dodatnim pitanjima

Pozz, Nikola

bok! evo da ti ja odgovorim posto nitko drugi nece,odgovorio bih ti vec prije al nisam imao vremena...:oops:
ako mislis radit neke teze poslove i 730 i 420 onda nemoj radit kosu vise od 110 kak i sam velis al ak mislis s vecim radit teze poslove a s malim lakse onda je mozda bolje da napravis 120, jer velikom ona nece bit veliki teret a ni malom ako se pametno koristi :!:
ja imam 419 i roto kosu 120 i radi s njom bez problema al radim vecinoma vocnjak i travu do max 30cm visine,kod mene su bocne stranice visine 10cm, noz je za 1cm podignut od ruba bocne stranice, noz je 6cm sirok,25cm dugi rezni dio i 1cm debljine...
obavezno radi s letecim nozevima,tj da ne budu fixni kao na maloj vrtnoj kosilici ,iza valjak cca fi 10cm,ne puno manji,bocne skije sto duze i s vecim kutom nagiba da ti se tolko ne zaustavlja trava na njima,a za pocetak provjeri omjer reduktora-kod mene je 1:1 pa zbog toga malo manje muci traktor,obicno original imaju 1:2 a neki stavljaju cak i 1:4 za sto mislim da je previse za tomicu pogotovo za malog jer je pre slab za takav prijenos... a i obicno je i problem zaustavit traktor ako ima vecu redukciju jer se kosa jos neko vrijeme vrti kad stisnes kvacilo pa tako gura traktor mozda jos koji pola metra do metar :!: nadam se da sam ti donekle pomogao ,ako te bude jos sta zanimalo samo pitaj !
pozdrav
 

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
bok! evo da ti ja odgovorim posto nitko drugi nece,odgovorio bih ti vec prije al nisam imao vremena...:oops:
ako mislis radit neke teze poslove i 730 i 420 onda nemoj radit kosu vise od 110 kak i sam velis al ak mislis s vecim radit teze poslove a s malim lakse onda je mozda bolje da napravis 120, jer velikom ona nece bit veliki teret a ni malom ako se pametno koristi :!:
ja imam 419 i roto kosu 120 i radi s njom bez problema al radim vecinoma vocnjak i travu do max 30cm visine,kod mene su bocne stranice visine 10cm, noz je za 1cm podignut od ruba bocne stranice, noz je 6cm sirok,25cm dugi rezni dio i 1cm debljine...
obavezno radi s letecim nozevima,tj da ne budu fixni kao na maloj vrtnoj kosilici ,iza valjak cca fi 10cm,ne puno manji,bocne skije sto duze i s vecim kutom nagiba da ti se tolko ne zaustavlja trava na njima,a za pocetak provjeri omjer reduktora-kod mene je 1:1 pa zbog toga malo manje muci traktor,obicno original imaju 1:2 a neki stavljaju cak i 1:4 za sto mislim da je previse za tomicu pogotovo za malog jer je pre slab za takav prijenos... a i obicno je i problem zaustavit traktor ako ima vecu redukciju jer se kosa jos neko vrijeme vrti kad stisnes kvacilo pa tako gura traktor mozda jos koji pola metra do metar :!: nadam se da sam ti donekle pomogao ,ako te bude jos sta zanimalo samo pitaj !
pozdrav

Bok, zahvalan sam Vam na odgovoru. Ovih dana napravljeno je kučište širine 110 cm. Visina bočne stranice je 15 cm, jer sam praktički radio na slijepo. :p. Nadam se,da će biti ok ako je malo veći prostor između noža i gornjeg dijela kučišta na kojem "leži" reduktor??
Reduktor ima omjer 2:1, tako da bi ga trebao okrenuti i dobiti 1:2.
Vaši noževi mi se čine nekako predugački(25 cm)... mozda je to normalna duljina? - isplate li se raditi doma??
Neki imaju ravne nosače noževa, pa "savinute noževe", a neki obrnuto...
Na koji način imate napravljeni nosač noževa? Jel to ravna ploha ili zavinuta - onako kako imaju malčeri koji se proizvode u Štrigovi?
i jos jedno pitanje... Okvir na koji se kapči poteznica i ruke koje nose malčer.
Kolika je njegova visina od zemlje, dakle do mjesta gdje se kapči poteznica.
Koliko je širok taj okvir(bez onih bolcni na koje se kapče ruke).
Na kojoj visini od zemlje se nalaze bolcne na koje se kapče ruke?

Eto, tolko za sada :))
Unaprijed zahvalan, N.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Bok, zahvalan sam Vam na odgovoru. Ovih dana napravljeno je kučište širine 110 cm. Visina bočne stranice je 15 cm, jer sam praktički radio na slijepo. :p. Nadam se,da će biti ok ako je malo veći prostor između noža i gornjeg dijela kučišta na kojem "leži" reduktor??
Reduktor ima omjer 2:1, tako da bi ga trebao okrenuti i dobiti 1:2.
Vaši noževi mi se čine nekako predugački(25 cm)... mozda je to normalna duljina? - isplate li se raditi doma??
Neki imaju ravne nosače noževa, pa "savinute noževe", a neki obrnuto...
Na koji način imate napravljeni nosač noževa? Jel to ravna ploha ili zavinuta - onako kako imaju malčeri koji se proizvode u Štrigovi?
i jos jedno pitanje... Okvir na koji se kapči poteznica i ruke koje nose malčer.
Kolika je njegova visina od zemlje, dakle do mjesta gdje se kapči poteznica.
Koliko je širok taj okvir(bez onih bolcni na koje se kapče ruke).
Na kojoj visini od zemlje se nalaze bolcne na koje se kapče ruke?

Eto, tolko za sada :))
Unaprijed zahvalan, N.

ovih 15cm za bocne stranice mislim da nebu neki veliki problem,moze se jedino dogodit da malo slabije samelje travu,al to se uvjek da porezat ako bude potrebe...
pa to je od prilike normalna duzina nozeva, jednostavnije ti je kupit originalne svinute nozeve pa se ne moras nista mucit i zajebavat s nosacem,napravis ravnog i stavis gore nozeve, jedan noz u strigovi dode cca 150kn i stvarno je odlicno napravljen,tak da se isplati kupiti ,ja sam za svoju radio doma nozeve i skoro sam popizdio kad sam odrezao kosine s obje strane na 1cm debelom inox flahu (preporucljivo je da je noz obostrano brusen jer kad slucajno negdje kosis unatrag onda se i kosa vrti u kontra smjeru...
za ove mjere ti moram izmjerit al sad ne stignem,za vikend cu valjda imat vise vremena pa ti izmjerim,sam me podsjeti, ak ti nije kasno!? mozes i na PP poslat poruku....
ima cak negdje slika u ovoj temo od moje roto kose i kako je radena...
pozdrav
 

Cvrle

Novi član
Tu od
5 Tra 2011
Poruka
17
Prodajem malčer Gramip 140 cm širine... Kupljen prosle godine u 10 mjesecu... Skoro nista nije radio... Ako nekoga zanima nek se javi na broj mobitela 091/2517860
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Kakav malcer bi trebao kupit za kukuruzovinu, a da ga moze terat traktor od 60 ks?

ja sam kupil lani ovog širine 180
Neispravan link obrisan!
ima otraga vrata koja se daju otvoriti i skinuti po potrebi i teraš ga sa 60ks bez problema:p
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Gramipov GS55K 180cm sirine sam i ja kupio prije 2 ili 3 god ni nesjecam se, radi izvrasno, do sada bez kvara mada nekih 30-40 rali kuruze godisnje i nije nesto prevec. jedina mana mu je sto nisam kupio veci, bar onaj 220. Sad da kupujem taj bi kupio. Ovaj od 180 u trgoagenciji u Krizevcima kosta nesto sitno preko 15000 hrvatskih novaca. Negdje u ovoj temi sam stavio slike...

I da, Rakovica 65 se igra s njime
 
R

Renato5820

Guest
Ljudi treba mi pomoć hitno koliko se krece usluga malčiranja kukuruzovine po ha?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
prelistao sam ovu temu od prve do zadnje stranice u potrazi za komentarima o gramipovim malcerima i koliko sam vidio svi komentari su uglavnom pozitivni.
ima vas tu nekoliko vlasnika gramipa, gdje bi bilo najpovoljnije za kupiti? direktno u gramipu ili neka trgovina?
dali je bocni pomak dostupan na svim modelima i kolika je doplata za njega?
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh