• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
prelistao sam ovu temu od prve do zadnje stranice u potrazi za komentarima o gramipovim malcerima i koliko sam vidio svi komentari su uglavnom pozitivni.
ima vas tu nekoliko vlasnika gramipa, gdje bi bilo najpovoljnije za kupiti? direktno u gramipu ili neka trgovina?
dali je bocni pomak dostupan na svim modelima i kolika je doplata za njega?

http://www.gramip.hr/preuzimanja.html
Imas tu prospekte pa vidi, najbolje ti je njih direktno kontaktirat!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
prospekte sam gledao. preko nekoliko puta. ima slika bocnog pomaka tako da se vjerojatno moze uzet uz doplatu. kontaktirao sam ih, ali nije jednom bio slucaj da se u trgovini moze neka stvar naci jeftinije nego direktno kod proizvodjaca..
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
prospekte sam gledao. preko nekoliko puta. ima slika bocnog pomaka tako da se vjerojatno moze uzet uz doplatu. kontaktirao sam ih, ali nije jednom bio slucaj da se u trgovini moze neka stvar naci jeftinije nego direktno kod proizvodjaca..

mislim da ti i trgo gea i lateran prodaju njihove strojeve, tamo u prospektima imas tri tipa malčera, oni veći za jače traktore što imaju i protunož za bolje usitnjavanje imaju i hidraulični posmak, mislim da i pise da ide 55 cm u stranu, vjerojatno je i razlika u cijeni veca!
 
B

Beshla

Guest
Malčer za IMT 539

Post je ogroman pa oprostite ako se pitanje ponavlja. Pokušao sam da pregledam sve, ali nisam uspeo - zaboli me glava. Da li je moguće (pametno) na IMT539 nakačiti malčer sa 'Y' noževima i zahvata oko 150cm koji bih koristio u zatravljenom voćnjaku. Inače, radi se o ravnom terenu.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Ja imam novi malčer širine 153cm sa noževima i radi odlično...Sve ovisi o visini tvrdoći i gustoći trave. Ako vidiš da guši, smanji brzinu ili nemoj ga opterećivati cijelom širinom...
 
B

Beshla

Guest
Na 539? Vidim da mnogi brkaju rotacionu kosilicu sa malcerom. Mene interesuje malčer sa y radnim telima za mlevenje trave.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
melje garant, idealno za 539 po meni bi bilo 145cm. Bratić mi ima sa čekićima od 145, a prijatelj 165cm sa noževima na ferđi.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Post je ogroman pa oprostite ako se pitanje ponavlja. Pokušao sam da pregledam sve, ali nisam uspeo - zaboli me glava. Da li je moguće (pametno) na IMT539 nakačiti malčer sa 'Y' noževima i zahvata oko 150cm koji bih koristio u zatravljenom voćnjaku. Inače, radi se o ravnom terenu.

Imam IMT 542 33 god star još nisam radio generalku,to ti kažem zato što traktor sada ima oko 30ks jer je godinama izgubio snagu i bez problema pokreće malčer je zanon 150cm

Y noževi melju i granje bez problema,a travu savršeno pokose bez da ostanu tragovi od kotača.
Ova model imam
http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=FFB&prikaz=opis
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Moze ferdzo nositi i mulcer od 180cm, kod nas komsija ima. Mi smo probali sa ferdzom goniti mulcer od 160cm, ide to, ali nije bas naj sretnije rijesenje.:weedman:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jel upregnuo tko od vas malog ferka i malcer u ostacima kukuruza?
pretpostavljam da mu takav posao bas i nije po volji..
 
B

Beshla

Guest
Malcer

Uspeo sam da procitam veci deo teme :rolleyess: Vidim da se za odrzavanje neznije trave u zatravljenim vocnjacima predlazu malceri u tipu rotacionih kosilica sa 2 ili 3 noza. Mali traktori ih lakse nose, a i znatno su jeftiniji. Ono sto me interesuje je da li je trava posle njih potpuno samlevena ili je slazu na otkose kao sto sam video na nekim slikama. Hteo bih da izbegnem skupljanje trave jer mi je cilj da ostane kao malc.
 
B

Beshla

Guest
Novi malčer u radu 2.

Na slikama i videosima je neobojan malčer i bez zaštitnih lanaca protiv izbacivanja predmeta, jer se radi o testnom primjerku.
Pokazao se jako miran u radu, otkos mu je fantastičan, a komotno se može njime kositi i u rikverc te se lako može ulaziti u sve uglove, npr. kod košnje ograđenih prostora se može svaki kut do ograde malčirat.



E ovo sam bas hteo da izbegnem u vocnjaku! Ne bih da mi trava ostaje u otkosima, vec fino samlevena po celoj povrsini! Da li se to moze postihi sa malcerom koji radi po principu kosilice?
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Navedene slike su rađene sa testnim modelom koji je ostavljao otkos, što je na budućim modelima riješeno tako da sada razbaca svu masu u širinu.
 
B

Beshla

Guest
Malceri

Nemojte me pogresno razumeti, nisam se pozivao na vas malcer vec me interesuje da li malcer tipa rotacione kosilice moze da samelje i rasturi travu kao malcer sa Y nozevima. Moze i slika ako imate sta ostaje iza tog malcera.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nemojte me pogresno razumeti, nisam se pozivao na vas malcer vec me interesuje da li malcer tipa rotacione kosilice moze da samelje i rasturi travu kao malcer sa Y nozevima. Moze i slika ako imate sta ostaje iza tog malcera.

može ako je kućište kosilice kompletno zatvoreno.tojest nema otvora za izbacivanje odsječenih ostataka
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Nemojte me pogresno razumeti, nisam se pozivao na vas malcer vec me interesuje da li malcer tipa rotacione kosilice moze da samelje i rasturi travu kao malcer sa Y nozevima. Moze i slika ako imate sta ostaje iza tog malcera.

Nema problema za pitanje. Evo u nastavku šaljem sliku otkosa i sliku mogučnosti noža.



 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Imam IMT 542 33 god star još nisam radio generalku,to ti kažem zato što traktor sada ima oko 30ks jer je godinama izgubio snagu i bez problema pokreće malčer je zanon 150cm

Y noževi melju i granje bez problema,a travu savršeno pokose bez da ostanu tragovi od kotača.
Ova model imam
http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=FFB&prikaz=opis

što od granja može samljeti,tj do koje debljine, što ako naleti na deblje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh