• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

B

BAGERISTA

Guest
Ima pomak,,,ljevo desno,,,ili,je u mpitanju nešto drugo..
Čime ga tijeraš sa fergijem,,ili imaš još koji traktor..
 
B

BAGERISTA

Guest
Sad gren vidit...........:p:p

Prejak,,,stvarno lipo za vidit,,,i jako jako,lagano pogotovo kad se dela oko ulik,,,,.
Koliko možeš koristit komandi od jedanput,,,,ili da prefolmuriram pitanje,,,dali moreš koristit da ide ljevo desno,,,i poluge za dizanje..........
 
Posljednje uređivanje:

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Naravno, može se dizati i lijevo-desno istovremeno, samo što je tad malo sporije. Može se i se sve tri istovremeno, samo što pumpa ima mali protok, tako da je to nepotrebno za to. Ide dobro i jedan po jedan.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ča si doda još koju punpu,,,ili si kopča na postoječu.......:?::?:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Na postojeću, uz neke vanjske prerade i jedan dodatni 3/2 ventil. Bi se moglo staviti i pumpu kod kompresora.
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Na postojeću, uz neke vanjske prerade i jedan dodatni 3/2 ventil. Bi se moglo staviti i pumpu kod kompresora.

kako si rišija tu hidrauliku na imt 539 da moreš micat ta melčer.Nisan se jako informira ali bin rad vidit kako se to riješi.Ča biš moga malo poslikat.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
26072011485.jpg


18062011468.jpg


18062011469.jpg


18062011466ib.jpg


Imao sam i još slika ali su mi negdje nestale :mad:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=0liC6dOuFrc&context=C3c10f59ADOEgsToPDskIV_l6vvTp1NWA8lKEUu2cX[/YT]

Malo je teže držati volan, upravljati ručkama, i napraviti kratku snimku...ispalo je kako je ispalo
 
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast,,,jako lipo riješeno,,i pedantno......
A kod tebe to dela jer je on spušten na kadinami(lanci)tako da su ruke slobodne,,,i van delanja,,,inače niš od tega,,,,zato sam bija i reka da mi je čudno....Jer kad radiš s ovim polugama,onda ti je uljučena sklopka ispod sica,i dignuta do kraja poluga s kojom se inače dižu ruke,,,,je tako..:roll:

A tako sam ja imao na 560,,,a sad imam na 539,,,ljepo i pedantno odrađeno.......:prayer::prayer:dao si mi ideju..

Ako ti je registriran traktor,,,dali mi možeš reč ča piše u knjižici,,,,di piše oblik karoserije.......:confused:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Nije tako....kadene služe samo da bi održavale radnu visinu košnje trave jer na način preko dodatnog razvodnika gubim funkciju automatskog održavanja radne visine. Malčer ima plivajući stav neovisno o traktorskim polugama kopira teren . Ima 3 ručke, svaka je neovisna i mogu da rade istovremeno. Prva ručka dizanje poliga, druga pomak, treća nagib. Da bi radio sa cilindrima i dizao poluge NE treba okretati polugu ispod sica. U normalnom položaju poluge ispod sica, vrati se sve na normalu s time da svejedno s dodatnim razvodnikom mogu spuštati poluge....nije jasno? :madmana:
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
pjero svaka čast,lipo sklepano i pedantno,ali još nisan nikad vidija kadi dojde spojeno i kako
 
B

BAGERISTA

Guest
Nije tako....kadene služe samo da bi održavale radnu visinu košnje trave jer na način preko dodatnog razvodnika gubim funkciju automatskog održavanja radne visine. Malčer ima plivajući stav neovisno o traktorskim polugama kopira teren . Ima 3 ručke, svaka je neovisna i mogu da rade istovremeno. Prva ručka dizanje poliga, druga pomak, treća nagib. Da bi radio sa cilindrima i dizao poluge NE treba okretati polugu ispod sica. U normalnom položaju poluge ispod sica, vrati se sve na normalu s time da svejedno s dodatnim razvodnikom mogu spuštati poluge....nije jasno? :madmana:

Ne još uvijek..,ali čut čemo se na pp,za brojeve....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Daj slike od tamo gdi je spojeno na getribi/diferencijalu dovod ulja koji napaja razvodnik!
Onda bude sve jasno kak funkcionira.
Razvodnik je predpostavljam jednosmjerni, a kad otpuštaš uje se vrača slobodno ili je izlaz 1 i 2 par, a 3 jednosmjeran??
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=O-T-1g1cmY4&context=C3c10f59ADOEgsToPDskIV_l6vvTp1NWA8lKEUu2cX[/YT]
 
B

BAGERISTA

Guest
Sad mi je donekle jasno,,,,,;)
-zašto ispod sica imaš dvije cijevi na poklopcu spojeno,,,,jedna je dovod jedna odvod........ili se varam.
-e sad kako ča san reka da biš dela s komandama,nači svima,,,i da bi ručke prodelale,,moraš dignut do kraja onu polugu ča se digne inače samo ruke traktorske,,,,,ako si me riva shvatit......:prayer::shock:
-sad me još interesira,kako si napravija da moreš dizat ruke,od traktora,i sve ostalo na komande,i dali se može vidit ispod sica kako je sve spojeno..

Ja ima isto na svom i neide mi u glavu,kako moreš dizat,glavne ruke,i radit s ostalim.jer ako je tako onda se može i oranju dizat i micat plug cilo vrime........
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Na poklopcu jedna cijev ide preko ventila 3/2 pa u blok razvodnik (P), druga cijev ide od prvog razvodnika na poklopcu za dizanje stražnjih polugi. Odvod i recirkulacija (T) je smješteno sa lijeve gornja strane sica.
Za rad dodatne hidraulike naravno, treba biti podignuta kuglica ako se želi da dodatnom komandom podižemo stražnje poluge do kud je podignuta kuglica. Ako se podigne kockica, hidraulika je duplo brža, neznam ako je i snažnija, samo tad treba paziti da se ne digne previše da nebi se polomio poklopac hidrauličnog podizača poluga.
Taj dodatni razvodnik za stražnje ruke sam ga osmislio samo za kratkotrajno dizanje poluga
Dodatna hidraulika radi svejedno dali je kuglica, kockica ili obadvije varijante podignute.
Naravno da sam te shvatio.
Naravno da se može dizati plug, samo sa tim ručkama nije pogodno za oruđa koju uđu u zemlju. Gubiš kontrolu vuče i propadanje poluga teretom.
Za držanje poluga na željenoj visini ima i lijeka za to ali se stvari dodatno kompliciraju.
Što se tiče pluga, bi mogao i on biti hidraulični, ali samo za plitku dubinu, gdje nije potrebna kontola vuče.
Druga varijanta da si podesiš plug, pa okreneš 3/2 slavinu i sve ide po staro.

Ovdje se vidi troputna slavina koja je podignuta za rad dodatne hidraulike:
18062011464.jpg


A ovdje recirkulacija i povrat
18062011465.jpg


Onu pločicu nema za kupiti te je potrebno nekog dobrog tokara na glodalici da je napravi...nimalo jednostavan posao.

MIslim da sam sad bio dovoljno opširan :rolfer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh