• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
alo majstori
koliko ovo može koštat
a dobra zamjena trimeru
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lg2uIxJ0zp0&feature=related[/YT]


ma samo ovo modifikovati , ostaviti ovako reduktor samo dodati još jedan rezni aparat ispod ove pomoćne remenice gdje se klati ruka
tako nebi bio ograničen slagom jednog remena , moglo bi se staviti njih više zbog snage
čak se može dodati i jedan nož ispod reduktora , ako bi bili rezni aparati po recimo 60cm onda bi imao već ozbiljnu mašinu , 3X60cm bi bilo 180 , možda malo manje zbog prepuštanja noževa
a sva mašina nebi bila teška niti zahtjevna za uraditi
 
B

Beshla

Guest
Rotomec

dali je taj rotomec jeftiniji od ove dvije marke?

Ista mu je cana kao i malceru INO 'Elite L' a Gramipov GS50 je nesto jeftiniji (za oko 500 evra).
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
ma samo ovo modifikovati , ostaviti ovako reduktor samo dodati još jedan rezni aparat ispod ove pomoćne remenice gdje se klati ruka
tako nebi bio ograničen slagom jednog remena , moglo bi se staviti njih više zbog snage
čak se može dodati i jedan nož ispod reduktora , ako bi bili rezni aparati po recimo 60cm onda bi imao već ozbiljnu mašinu , 3X60cm bi bilo 180 , možda malo manje zbog prepuštanja noževa
a sva mašina nebi bila teška niti zahtjevna za uraditi

i duplo kopčanje da se može još pomicati u stranu, a ne smeta u prometu
a za nevjernike koji nevjeruju u snagu remena evo jedan filmić
sve ovisi o remenu,promjeru i broju okretaja
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=k_R-fTC7uYk&feature=related[/YT]
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
alo majstori
koliko ovo može koštat
a dobra zamjena trimeru
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lg2uIxJ0zp0&feature=related[/YT]

Ovako, nakako sam i ja zamislio....nekako mi se ne čini da je bilo zamišljeno kao freza, jer za frezu to definitivno nije dobar sistem.....freza, roto drljaća/tanjuraća ne mogu biti ovješene i ovisiti samo o oprugi za izmicanje....kod njih baš mora biti kruti sistem na hidrauliku ili mehaniku zbog djelujućih i nepredvidljivih reakcijskis djelovanja

Jesi na ovo mislio:
52690771.png
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

A tko voli kožu i remenje....:lol:, nek si skine ovaj fini softverić
http://www.optibelt.de/index.php?id=431
 
Posljednje uređivanje:

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ovako, nakako sam i ja zamislio....nekako mi se ne čini da je bilo zamišljeno kao freza, jer za frezu to definitivno nije dobar sistem.....freza, roto drljaća/tanjuraća ne mogu biti ovješene i ovisiti samo o oprugi za izmicanje....kod njih baš mora biti kruti sistem na hidrauliku ili mehaniku zbog djelujućih i nepredvidljivih reakcijskis djelovanja

Jesi na ovo mislio:
52690771.png
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

A tko voli kožu i remenje....:lol:, nek si skine ovaj fini softverić
http://www.optibelt.de/index.php?id=431



otprilike na to sam mislio
ali snaga ovisi i o promjeru remenice
ova moja tabela je neke stvari bolje riješila
jer možeš imati i remen i brzinu remena, ali ako je remenica premala neide
tj ako je prevelik prijenos, ustvari bitan je okretni moment

a nije mi jasno po ovoj tvojoj tabeli što je veča brzina nakraju bude manja snaga, o čemu se tu radi ???
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vidi, stvarno....hm, možda jer se približava max dozvoljenoj brzini koja je definirana za pojedini remen.....ak se dobro sjećam, caka je kod remena da porastom brzine(zbog mase samog remena) raste snažno centirfugalna sila koja remen pokušava udaljiti od remenice. Da bi opet bio omogućen adekvatan prijenos, tada treba remen još više prednapregnuti, što opet dovodi do prevelikih vlačnih naprezanja u samom remenu..
ZA dijagram imaš pravo, radi se samo o slučaju obuhvatnog kuta za 180°
 
B

Beshla

Guest
Malcer na 539

ma problem imt traktora je njegov 540E kardan, da nema ovog E bilo bi puno bolje, neznam koliko bi koštalo i dali se isplati to promijeniti

Da li to znači da postoji problem sa IMT 539 i malčera!?!?! U ponedeljak planiram uplatiti za nov IMT539 i Gramip-ov malčer GS45 od 160cm. Nemojte mi samo reći da nešto ne štima!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Ne postoji nikakav problem između malčera i traktora. Okretaji, snaga i težina zadovoljavaju. Ako je za travu i nešto sitno, 160 je ok, ali ako namjeravaš samljeti deblje (3.5cm), uzmi od 140.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pa i sa ovim moze uzimati pola sirine recimo, ako je veca trava ili neko grmlje..
a opet u manjoj masi 20cm vece sirine dobro dodje..
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Da li to znači da postoji problem sa IMT 539 i malčera!?!?! U ponedeljak planiram uplatiti za nov IMT539 i Gramip-ov malčer GS45 od 160cm. Nemojte mi samo reći da nešto ne štima!
nema problema , samo 539 ima 540e kardan, tj ima 540 okretaja na oko 1500 okr
gdje mu nije i največa snaga, nego cca 2/3
dok npr 4506 ima 540 okretaja na 2200 okr
a kako znam u 539 se promjeni dva zupčanika i ima 540 na 2000 okr, a čuo sam da ima takvih i tvornički

dakle ako malčer treba 35ks na kardanu i 540 okretaja, imt539 to nemože dati,jer radi na 1500,dok npr dajc to može jer radi na 2200
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Jednostavnije je kupiti malčer manje snage nego preinačiti zupčanike u getribi ili remenice na malčeru...Da bar bi bilo moguće trebalo bi prenamijeniti izlazno vratilo 540°/min sa mogućim odabirom 1500/2000/(2250)°/min obrtaja motora. Sa 2250 okretaja bilo bi na kardanu oko 40ks. Kad ne treba tolika snaga na kardanu, smanji se na tvorničkih 1500 °/min motora.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Što se tiće malčera i IMTa. Moj bratić koristi robusni Maschio malčer isto negdje 160 cm. Kompozicija se čisto OK ponaša, makar je motor na full gasu, mislim da 2-3 spora...a koristi se za sve radove u voćnjaku, dakle košnja trave do30cm i ostatke od rezanja
 
B

BAGERISTA

Guest
Jednostavnije je kupiti malčer manje snage nego preinačiti zupčanike u getribi ili remenice na malčeru...Da bar bi bilo moguće trebalo bi prenamijeniti izlazno vratilo 540°/min sa mogućim odabirom 1500/2000/(2250)°/min obrtaja motora. Sa 2250 okretaja bilo bi na kardanu oko 40ks. Kad ne treba tolika snaga na kardanu, smanji se na tvorničkih 1500 °/min motora.

Pijero,,,evo ja več koju godinu imam ovaj malčer,,i ovo je fergiju,taman,,,,čak da je mrvicu uži,,,bilo bi bolje,,,,(kad je travurdina ogromna),,,ali ako delaš normalno,sasvim ok se ponaša traktor pod njim........
Jednom sam dela s njim ispod dalekovoda(starog),i čistija kumu da stavi čeku,,,i išlo je,,makar mu nisam dao pun zahvat(nači šiblje,drača,i sve ča ne valja):mrgreen::mrgreen:



Uploaded with ImageShack.us
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Moj bratić ga ima isti KL1450, radio sam ja sa njime...sa ga probao na 533 ali nakon 2 ure dela na srednjoj travi kuha voda....Ovaj tvoj je 1600?? Ki ti ga dopelja iz Italije? Vicenzo? :twisted: Sa 539 nema problema,
 
B

BAGERISTA

Guest
Ne ja sam ga naša,,,,poli pretelja,,i od njega uza,,,ni ima niti 50sati dela,,,ko nov,,,,ali neke gluposti mi se ne sviđaju,,jer i talijani počeli fušarit,,,,:mad:ili onaj koji ga dela..
Gledaj,,ja s ovin delan bez problema,,,,ali da se razumijemo,odmah,,,ako češ kršit u travi,,od 2m,visine,,onda triba dat i njemu malo odmora da malo dela na minimunu,,,a ne samo gas,,,i loži.
I ja s ovin kad delan,,,kadi je gušča trava,,nakon dela i to dobrog,,,mu dam da malo oadhne,,,i radi samog traktora..

A ako mu je voda zakuhala nije samo od malčera,,,,nego nek si pogleda hladnjak,,,,garant je zapunjen s liščem,,,,,a i njega ja redovito perem,,tako da se kroz sve čelije,,,vidi skroz,,,pa meni nije nikad traktor zakuha,,,tako da stvarno nekim ljudima dajem ruku,,,oko održavanja.......a nekima nije za dat niti karijola..:roll::roll:

Ča je taj vicenzo,,,neki na lošem glasu............:scratch:scratch
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Ča je taj vicenzo,,,neki na lošem glasu............:scratch:scratch
Nije nimalo na lošem glasu, taj ti dobavlja bilo šta uz dosta povoljnu cijenu sa njegovim transportom preko granice. Agrimaster mu je glavna ponuda a ima i drugo.
 
B

BAGERISTA

Guest
Lipo je znat,,,,pa na kraju,nikad neznaš,kadi ti ča more rabit,,..:partyman:
Jesi ča uzima preko njega,,,:?:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Nisam direktno preko njega, jer nisam prije imao njegov broj, uzeo sam novi malčer prije 5 mj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh