• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Dali ima netko mulčar INO M 900 za tomo vinković ,kakav je i koliko stvarno mora biti ks da bi se snjim normalno radilo? Pozdrav!


Pozdrav!
Ja imam Ino malčer M 900 na TV 521 i meni se pokazao kao odličan malčer za tu snagu traktora! Travu do nekih 40-ak cm kosi super i ostaje kao da je pokošena motornom kosilicom! Jedino kad se kosi viša trava onda se zna upetljati tj. omota se oko osovine pa zaustavi traktor!







 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jedno glupo pitanje
kad radi kardan jel se i ona druga strana na malčeru vrti, mislim kardanska osovina za prednji priključak,ili ima unutra nekakva spojka

probao sam danas rukom okretati kardan i na drugoj strani se takodjer vrti u istu stranu.
 

gini

Novi član
Tu od
20 Stu 2011
Poruka
6
za "PJERO" pitanje!

KOLIKO TE JE KOŠTALA HIDRAULIKA NA TVOM IMT-u I TKO TI JE TO SLOŽIO?
HVALA PUNO
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
171€ razvodne ručke i ona slavina. Cijevi oko 1400kn. Čepovi za spojke oko 60kn, 2 T komada oko 100kn, niplovi gratis, brze spojke gratis, adapter ploča gratis, nosači samogradnja. Sam sam složio. Sveukupni moj trošak oko 450€. Da računaš spojke, ploča, ostali materijal i da ti to neko napravi neće ti biti dovoljno 1000€.
 

gini

Novi član
Tu od
20 Stu 2011
Poruka
6
Dali postoji ogučnost da ja to vidim, pošto nism daleko od umaga, da mi npr. Pustiš broj moba pa te ja nazovem. Hvala
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tibor88
Koliko je težak?

jucer sam ga prao i vidio plocicu na koju nisam zagledao do sada. pise 480 i nesto sitno kg. a na gramipovoj stranici podatak koji sam vec spominjao od 522kg.

mozda je ovih 480ak kg tezina bez bocnog pomaka i ovog noseceg okvira? neznam.

kako bilo da bilo, malom je svejedno. uzme i nosi
a015.gif


28112011492kopiraj.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
vjerujem da nista ozbiljnije nemoze raditi.
nisam imao gdje isprobati, pasnjak je gol a nije mi se dalo ici nekuda dalje.
pri malo vecoj brzini ne slusa volan kako bi trebao a kod pokretanja malcera na ler gasu treba biti oprezan da se malac ne ugasi.

ali unatoc svemu, nemorate brinuti da ga necu nagodinu upregnuti i isprobati 8)
i naravno, dojmove prenijeti ovamo..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
vjerujem da nista ozbiljnije nemoze raditi.
nisam imao gdje isprobati, pasnjak je gol a nije mi se dalo ici nekuda dalje.
pri malo vecoj brzini ne slusa volan kako bi trebao a kod pokretanja malcera na ler gasu treba biti oprezan da se malac ne ugasi.

ali unatoc svemu, nemorate brinuti da ga necu nagodinu upregnuti i isprobati 8)
i naravno, dojmove prenijeti ovamo..

Radio je 539 s mojim malčerom 225 širine,i ide 1-2 reduktor,ako govorimo o nekoj srednjoj travi ili gusto raslinje,ali visine 20-30cm,ako je na više nije to posao za njega..

Moj IMT 540 muku muči ako idem u malo ozbiljniji posao s istim malčerom,dobar je samo za malčirat redovne površine koje nisu gusto zarasle.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Radio je 539 s mojim malčerom 225 širine,i ide 1-2 reduktor,ako govorimo o nekoj srednjoj travi ili gusto raslinje,ali visine 20-30cm,ako je na više nije to posao za njega..

Moj IMT 540 muku muči ako idem u malo ozbiljniji posao s istim malčerom,dobar je samo za malčirat redovne površine koje nisu gusto zarasle.

ma problem imt traktora je njegov 540E kardan, da nema ovog E bilo bi puno bolje, neznam koliko bi koštalo i dali se isplati to promijeniti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,080
ma problem imt traktora je njegov 540E kardan, da nema ovog E bilo bi puno bolje, neznam koliko bi koštalo i dali se isplati to promijeniti
Dodaš redukciju kao na 560...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Dodaš redukciju kao na 560...

mislim da na 539 treba zamjenit samo dva zupčanika u mjenjaču
a u ovom slučaju, to je ona buđa odozada:weedman: treba ta buđa i druga osovina kardana,
neznam jel unutra sve štima i koliko bi to koštalo
a možda bi i smetala buđa jer se kardan pomiće prema nazad
kod 560 nesmeta jer ima velike točkove, a kod 539:confused:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tibor, da bi malčer prikapčio na PVH moraš noseču ramu preselit odostraga ili ne??
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
da, mora se noseca rama zaokrenut. nemaju jos malcer s duplom ramom :roll:
i moraju se remenice zamjeniti za 1000okr kardana. gornja dolje a donja gore..
 
B

Beshla

Guest
malcer

Da li neko ima iskustva sa malcerima firme Rotomec ? Kod jednog prodavca u mojoj blizini, pored Ino i Gramipovih malcera, nasao sam i Rotomec. Dvoumim se koji da uzmem jer sam za prva dva cuo razlicita iskustva ali o Rotomec bas nista!
 
B

BAGERISTA

Guest
Probaj vidit ko je serviser,,mada nisam čuo za njih.nemoj uzimat nešto za čega nema dijelova kod nas,,ili da nemoreš preko nekog doč do njih...
 

Najnoviji postovi

Na vrh