• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Momci moji, obojica me niste shvatili. Pogon remenom, sve pet, ali upravo u tome je mali problem da kod remena imaš reakcijske sile koje je teško predvidjeti, a one te onda zezaju kod određivanja snage opruge za odmicanje....Dakle da ne bude previše pritiskalo na stabiljku ili ne bude dovoljno dobro vračalo...
A kaj se tiče maladica, ako je sve rađeno po PSu, tada uz svaku mladicu treba ići neki kolac. Iz više razloga...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Ot5SF3vTPxc&feature=player_embedded[/YT]
pogledajte ponovo video i vidite kako je to riješeno, a te reakcijske sile ,nije to tako strašno, a i te sadnice nisu od stakla, pri zemlji su one dosta jake, na mjesto gdje je disk dotiće

PS a na prvom videu imate , jako se dobro vidi guma od bicikla i ventil
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Ot5SF3vTPxc&feature=player_embedded[/YT]
pogledajte ponovo video i vidite kako je to riješeno, a te reakcijske sile ,nije to tako strašno, a i te sadnice nisu od stakla, pri zemlji su one dosta jake, na mjesto gdje je disk dotiće

PS a na prvom videu imate , jako se dobro vidi guma od bicikla i ventil

Ok idemo u profesionalizam , a ne u kućnu izradu ajd onda pogledajte i ovo ,,,,

http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=FU&prikaz=opis
http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=FV&prikaz=opis
http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=FZ&prikaz=opis
http://www.messis.hr/poljoprivredni_strojevi.asp?id=FL&prikaz=opis

evo možda kome pomogne :weedman: :prayer:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
sam ti to gledaj:twisted:
usput pogledaj koliko tu košta samo bočni disk:finga:

Vjerojatno i nije velika razlika s obzirom na onaj prikljućak na you tobe -u :lol:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Vjerojatno i nije velika razlika s obzirom na onaj prikljućak na you tobe -u :lol:

jbg, kad sam neshvaćen
mi govorimo o samogradnji, remen i remenicu možemo napravit, gumu od bicikla kupit i sve to za nekih 1oookn
hidromotor i cilindre ,te pumpu i razvodnike jako teško:prayer:

a ovo sa yutubita nam je samo za krađu ideja
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
jbg, kad sam neshvaćen
mi govorimo o samogradnji, remen i remenicu možemo napravit, gumu od bicikla kupit i sve to za nekih 1oookn
hidromotor i cilindre ,te pumpu i razvodnike jako teško:prayer:

a ovo sa yutubita nam je samo za krađu ideja

Da , potpuno se slažem sa ovom tvrdnjom , ali ko se upušta u hidrouliku ,,,,,,, tu treba i nekog znanja a i dosta skupih djelova , npr : u subotu mi je puklo crijevo na TV od cilindra do brze spojnice 80 cm , MASIVA 145 kn a takav sklop sa pumpom ventilima razvodima crijevima , nije to baš jeftino i jos experiment , ako ne uspije :prayer::prayer::prayer::prayer: , mislim da je takve stvari jeftinije kupiti gotove ( sa garancijom ) :confused:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
imam reduktor od neke njemacke samoutovarke. mislim da je omjer 2:1, dakle trebalo bi ga okrenuti naopako.
planirao sam ga koristiti za izradu malcera tj helikoptera ali stoji mi vise od godinu dana i necemo se upustati u to.

koliko bi mogao traziti za njega?
jedina greska koju sam primjetio je da curi ulje. dakle trebalo bi ga rastaviti i semering promijeniti..
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
imam reduktor od neke njemacke samoutovarke. mislim da je omjer 2:1, dakle trebalo bi ga okrenuti naopako.
planirao sam ga koristiti za izradu malcera tj helikoptera ali stoji mi vise od godinu dana i necemo se upustati u to.

koliko bi mogao traziti za njega?
jedina greska koju sam primjetio je da curi ulje. dakle trebalo bi ga rastaviti i semering promijeniti..

Meni bi dobro doslo nekaj takvoga, da smo barem malo blize... Je neko vec mozda napravil malcer s tim reduktorom? Kolko je to trajno, tj. jako? Nebi htel da mi se svako malo nekaj zdrobi jer mislim da bi ga trebal zakrenuti za 90°, dal bi onda imal dobro podmazivanje?
 

gini

Novi član
Tu od
20 Stu 2011
Poruka
6
Evo da vam prestavim moj novi mačer. Pokretan je u svim smjerovima, radna širina 153cm, ima 48 krivih i 24 ravnih noževa (ukupno72) a pogoni ga IMT 539. Ima 300kg i traktor ga diže bez ikakvih problema. Želio sam namjerno taj tip jer imamo mnogo maslina i vinovih loza a neda mi se čistiti leđnim trimerom....

http://www.agrimaster.it/nuovo/gamma/trince/xl/schedatecnica.html

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_Bz9-StwqRc[/YT]

pozdrav! Imam isti takav traktor i htio bih kupii sličan mačer ali neznam kolik ošta ta hidroulika i tko to radi. Možeš l mi ti to objasniti? hvala
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
prinova u dvoristu:

21112011484kopiraj.jpg


ima hidraulicni bocni pomak i mogucnost kopcanja na prednju hidrauliku.
kao sto se i vidi, vec je dobro testiran, pomalcirao je blizu 20kj.
sada se ceka toplije vrijeme da se opere ocisti i spremi..
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Dali ima netko mulčar INO M 900 za tomo vinković ,kakav je i koliko stvarno mora biti ks da bi se snjim normalno radilo? Pozdrav!
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
prinova u dvoristu:

21112011484kopiraj.jpg


ima hidraulicni bocni pomak i mogucnost kopcanja na prednju hidrauliku.
kao sto se i vidi, vec je dobro testiran, pomalcirao je blizu 20kj.
sada se ceka toplije vrijeme da se opere ocisti i spremi..

kolega kako si zadovoljan, koliko debelo može iči i jel imaa kakvih problema
i sam nešto planiram samo od 160
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
tibor88
Koliko je težak?
Koliko je potrebno konja za neki normalan rad sa takvim malčerom?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
pa to je koliko ja vidim gramipov malčer model gs50 i najveć širine 220cm, melje do 5cm a mislim da može i više, težak je 500kg i nešto sitno, potrebna snaga traktora 70ks
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jedno je podatak iz kataloga,a drugo je iskustvo...

a taj podatak glasi treba tratore sa više ks i malčer nedrobi ipak taj promjer navedeni u prospektu,tojest drobi zeljaste stabljike tog promjera(a baš bi volio znati koje su to tolike zeljaste) a drvenaste možda u dva ili više prolaza.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kolega kako si zadovoljan, koliko debelo može iči i jel imaa kakvih problema
i sam nešto planiram samo od 160

za sada sam jako zadovoljan. bio je u kukuruzovini, nesto sitno medje neke, malo granja i nesto trave. uglavnom radi dobar posao. i preporucam hidraulicni pomak. prava stvar ;)
brat je neki grm malcirao pa jedino kaze da nema mf dosta spore brzine da u jednom prohodu dovoljno usitni.
za sada nema problema. jedino mu bas nepase ovo vrijeme. mokra kukuruzovina se hoce zastopat na izlazu ako se potjera brze.
garancija je 2 godine tako da i ako iskrsne neki problem mislim da bi se trebalo rijesiti..

tibor88
Koliko je težak?
Koliko je potrebno konja za neki normalan rad sa takvim malčerom?

po podacima ima 522kg. nisam ga jos probao podici sa 533 ali planiram.
za sada je mf radio s njim. 540E, cca 1500okr motora i brzina 5-9kmh.
u suhoj kukuruzovini vjerujem da bi mogao konstantno ici tih nekih 8-9kmh. ako bi stigao bacati masu van.

htio sam sa vratima iza da se mogu otvarat ali gramip s tim nema bocni pomak a strani su 5 - 10tkn skuplji. bez kardana, bez hidraulicnog pomaka i bez mogucnosti kopcanja na ph..
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
jedno glupo pitanje
kad radi kardan jel se i ona druga strana na malčeru vrti, mislim kardanska osovina za prednji priključak,ili ima unutra nekakva spojka
 

Najnoviji postovi

Na vrh