• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
alo majstori
koliko ovo može koštat
a dobra zamjena trimeru
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lg2uIxJ0zp0&feature=related[/YT]
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
E pa to te ja pitam!
To mi treba i ako saznaš kakvu informaciju javi pod hitno.
Jel ovo neki pijesak ili je tolika suša ?
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
dobra ideja,ali nije mi jasna ova zemlja tj.pijesak,u homemade izvedbi 1500-2000 kn,najskuplji reduktor,možda od rasipača????
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
alo majstori
koliko ovo može koštat
a dobra zamjena trimeru
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=lg2uIxJ0zp0&feature=related[/YT]

Ne košta sigurno previše , ali majstor je napravio dva stroja u jedno :prayer: ROTO FREZA :supris: , neznam da li je to baš tako u redu ako je mislio kositi bilo bi kvalitetnije staviti leteće noževe , a ako je mislio frezati trebao je okrenuti noževe :supris: smatram da je mislio frezati ali nije bilo dovoljno snage u remenju pa je okrenuo noževe :axe:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
ma lako mu je ''frezati'' ovaj pijesak , ovo može bilo šta da radi :madmana: ali dobro , čovjek je vjerovatno napravio prema svojim potrebama :prayer:

postavlja mi se dilema trošenja noževa pri ovoj brzini u pijesku , on baš izmara materijal

i reduktor od rasipača vjerujem da bi bio nedovoljne snage
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
E pa to te ja pitam!
To mi treba i ako saznaš kakvu informaciju javi pod hitno.
Jel ovo neki pijesak ili je tolika suša ?

jbt. pokaži film malo boljem majstoru i ako ne napravi j..em ga ja
baš sam i ja gledao zemlju, neka teška pjeskulja, pa traktor propada 20 centi, a prašina se diže

e sad reduktor, jel on uopče treba, jel nebi moglo dvije remenice i zakretanje za 90 stupnjeva
ideja mi je i kopirni točak, tj za visinu
a mogao bi se stavit još jedan nož na mjestu srednje remenice

arno ako sam dobro primjetio kad kosi noževi su gore, a kad freza dolje

savo zato i mislim bolje možda remenice, pa duple, manja pogonska za frezanje, a veča pogonska za malčiranje
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Nešto slično ima Zootehna Prokuplje ali malo kompliciranije.
Mislim da je ovo u osnovi dobro a noževe možeš mijenjati po potrebi a eventualno dodati i još jedan disk.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
nemam baš iskustva sa remenicama koje su pod 90 stepeni jedna na drugu , mada mi se ideja ne čini lošom

e sad , ti bi već napravio kombinovani stroj

a nije ti ni ova idejal loša da se na ovu osovinu gdje je remenica iznad zgloba montiraju još jedni noževi , tako bi se znatno povećao radni zahvat :prayer:
onda bi traktor bio i zaposlen , ovako se bezveze vozika za radni zahvat od 10-30cm gdje treba oko jedne KS , odokativno
sa dva kompleta noževa bio bio zaposleniji i iskorišteniji
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
nemam baš iskustva sa remenicama koje su pod 90 stepeni jedna na drugu , mada mi se ideja ne čini lošom

e sad , ti bi već napravio kombinovani stroj

a nije ti ni ova idejal loša da se na ovu osovinu gdje je remenica iznad zgloba montiraju još jedni noževi , tako bi se znatno povećao radni zahvat :prayer:
onda bi traktor bio i zaposlen , ovako se bezveze vozika za radni zahvat od 10-30cm gdje treba oko jedne KS , odokativno
sa dva kompleta noževa bio bio zaposleniji i iskorišteniji

radije bih se vozio na traktoru "bezveze"
nego da mi trimer na leđima šeta bezveze za isti posao:mrgreen:

jbg imao sam negdje tablicu odnosa promjera/profila/brzine/snage remennica i sad je nemam,
jel ima tko tako nešto (mislim da je bilo u Uradi sam)
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
jbt. pokaži film malo boljem majstoru i ako ne napravi j..em ga ja
baš sam i ja gledao zemlju, neka teška pjeskulja, pa traktor propada 20 centi, a prašina se diže


arno ako sam dobro primjetio kad kosi noževi su gore, a kad freza dolje


Ja nisam ni u jednom trenutku primjetio da su noževi OKRENUTI DOLJE :oops:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
možda ima u strojarskom priručniku :scratch

ne kažem da je bolje guliti trimerom , nego ako već ideš traktorom onda ga i uposli , bar će biti manje posla ''glavnom'' malčeru
mada ovaj sistem lako može da se nabaci i na bilo koji malčer , na helikopter malo teže jer nema gdje da se sakrije ovaj pomoćni malčer , bio bi predaleko nazad
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
mada ovaj sistem lako može da se nabaci i na bilo koji malčer , na helikopter malo teže jer nema gdje da se sakrije ovaj pomoćni malčer , bio bi predaleko nazad

E to bi onda bio pravi helikopter, uposlen traktor i zadovoljan gazda.:)
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pa skloopi očiii i uključi maštu.

malo jači disk sa rupama
kada kosiš stavljaš male leteče noževe
a kada frezaš ušarafiš recimo klinove od brnača (drljače, brane , ...)

a jbt što imam maštu:weedman:

sam nesmijem o ženskama ...:twisted:
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
možda ima u strojarskom priručniku :scratch

ne kažem da je bolje guliti trimerom , nego ako već ideš traktorom onda ga i uposli , bar će biti manje posla ''glavnom'' malčeru
mada ovaj sistem lako može da se nabaci i na bilo koji malčer , na helikopter malo teže jer nema gdje da se sakrije ovaj pomoćni malčer , bio bi predaleko nazad

Evo jednog primjera sa Gudovaćkog sajma , dodatak malčeru ;)


 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
A jedan klinasti remen bi trebao izdržat silu frezanja ? :lol:
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Ja mislim da je ovdje Savo najmaštovitiji pa zato Savo daj neku ideju za helikopter i taj disk. Zima je pred nama , snjega nema , nema još nekih stvari pa ...

Mogao bi ilegalac pomoći ali on jako pazi da je sve zakonito što se i vidi iz njegovog nika. Ono što se kladio na pobjednike i gubitnike i uvećao svoj kapital je iznimka koja potvrđuje pravilo :lol:

Taj Ćalopekov mi neodgovara zbog širene redova i krošnje (4 i 5 m).
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Ja mislim da je ovdje Savo najmaštovitiji pa zato Savo daj neku ideju za helikopter i taj disk. Zima je pred nama , snjega nema , nema još nekih stvari pa ...

Mogao bi ilegalac pomoći ali on jako pazi da je sve zakonito što se i vidi iz njegovog nika. Ono što se kladio na pobjednike i gubitnike i uvećao svoj kapital je iznimka koja potvrđuje pravilo :lol:

Taj Ćalopekov mi neodgovara zbog širene redova i krošnje (4 i 5 m).

moglo bi se na helikopter montirati remenica ispod kučišta a iznad noža ali ...
moglo bi se izvesti, ali helikopter mi je več i ovako predugačak, ovako bi još duži bio

ovaj stroj je odlično smišljen ali... mogao je stavit duplo kopčanje i tako mjenjati udaljenost od traktora

a što se tiče remenja, neznam sada napamet, ali ovisno o okretajima promjeru i debljini remena ,ovisi snaga, mislim da nekih 3-4 kW nije problem prenijeti, a tu snagu imaju več freze od oko 50cm
 

Najnoviji postovi

Na vrh