• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pozdrav ekipa....
ne bi vjerovali, ali pričital sam u dva dana sve stranice ove teme, i sad mi je cijela zbrka u glavi...
znam da dio ekipe preferira me-ga ing, a dio metal-ko...
a oni ostali sve po malo, talijane, gramip, itd....

naime, ako može mala pomoč, ne sječčam se da itko ima od Megametal Nedelišče malčer, evo taj imaju tu u okolici Karlovca, pa ako bi mogal koji komentar tko ga ima, kako ga služi taj stroj od navedenog proizvođača...

http://www.megametal.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=5&Itemid=6

evo uslikal sam ga, i brine me kaj je bil na snijegu cijelu zimu, ležaj je sav zahrđal na multiplikatoru...

dsc04332i.jpg


dsc04333s.jpg


dsc04334k.jpg


dsc04335s.jpg


sa ovim novim PDV-om je 7600kn za keš...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
neizgleda mi baš nešta taj za tu lovu mislim da je u Gudovcu jeftiniji i bolji koliko se sjećam
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
pozdrav ekipa....
ne bi vjerovali, ali pričital sam u dva dana sve stranice ove teme, i sad mi je cijela zbrka u glavi...
znam da dio ekipe preferira me-ga ing, a dio metal-ko...
a oni ostali sve po malo, talijane, gramip, itd....

naime, ako može mala pomoč, ne sječčam se da itko ima od Megametal Nedelišče malčer, evo taj imaju tu u okolici Karlovca, pa ako bi mogal koji komentar tko ga ima, kako ga služi taj stroj od navedenog proizvođača...


evo uslikal sam ga, i brine me kaj je bil na snijegu cijelu zimu, ležaj je sav zahrđal na multiplikatoru...


sa ovim novim PDV-om je 7600kn za keš...

ovak sam sam ga malo pogledao i reći ču ti dvije prednosti ono zelenožutog iza (mega ing)

megaing ima valjak i on kopira teren , a naprijed ima dvije male skije,koje kad se potroše (a troše se) uzmeš dva flaha 50x5mm dužine cca 30cm i sa nekoliko varova si riješio problem za 10 minuta
kod ovog imaš cijevi a kad se poderu ....

druga prednost mu je pomicanje lijevo desno, original ima dva šarafa, ali može i s jednim običnim klinom i bez alata ga pomićeš
kod ovog imaš koliko vidim tri šarafa i bez ključeva neide

i megainga imam 5 g svašta je prošao i prešao i dosada samo semering procurio (mojom greškom)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
mega ing 150 također košta 7600kn
znam da ste pisali , i Bobo je prvi napisao još prije par godina, da je cijena bila 6600kn... da li netko ima svježu informaciju koliko u mega ingu košta?

meni je malo nezgodno zvat sa posla, pa zato pitam, ako nitko ne zna, bum se ja zaj...al sa telefonom...

i još jedna stvar, to kaj mega ing ima dva noža nije lošija solucija od 3 noža?
temo još pri početku teme je bilo priče o tome, al sad je več prošlo, pa 3 godine sigurno kako se raspravljalo o tome, jel ovaj sa dva noža nakon par godina ima kakve debalanse ili vibracije?
a semering kaj je propišal, dogodi se, on je skoro pa i potrošna roba, kaj ne?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
mega ing 150 također košta 7600kn
znam da ste pisali , i Bobo je prvi napisao još prije par godina, da je cijena bila 6600kn... da li netko ima svježu informaciju koliko u mega ingu košta?

meni je malo nezgodno zvat sa posla, pa zato pitam, ako nitko ne zna, bum se ja zaj...al sa telefonom...

i još jedna stvar, to kaj mega ing ima dva noža nije lošija solucija od 3 noža?
temo još pri početku teme je bilo priče o tome, al sad je več prošlo, pa 3 godine sigurno kako se raspravljalo o tome, jel ovaj sa dva noža nakon par godina ima kakve debalanse ili vibracije?
a semering kaj je propišal, dogodi se, on je skoro pa i potrošna roba, kaj ne?

semering je najebao zbog streč folije u travi, omotala se i spalila ga
a dva ili tri, neznam, ali dva je dobar, tri nisam probao

pa zovi ga sad na mob ili pošalji sms ili meil, što je problem, pa nespava valjda več
ili čekaj gudovec
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Kod malčera je kao što j već rečeno,,,,, bitno da se može lako pomicati u stranu ,,,, radi košnje uz ograde ili redove voćki ,,,,, a što se tiče dva ili tri noža ,,,,,,,,,,,, moje mišljenje je DVA ,,, što bi se desili da neko ubaci 4 noža ,,,,, da li bi on bio još kvalitetniji ??? ,,,,,,, mislim da ne bi ,,,,,,,,,,, iz nekoliko razloga ,,,, sa tri ili četri bi se dobila FINOČA otkosa a mislim da kod malčanja to baš i nije bitno , bitno je pokositi ,,,, malo premljeti i ostaviti da se osuši i nestane ili rjeđe pokupiti da se baci ili radi kompost ,,,, a postoji i jedna loša strana ,,,, tri noža veči trošak održavanja ( zamjene i brušenja ) a treči krak stvara dosta veči otpor u mljevenju nego dva noža i samim time je traktoru dosta teži rad naročito u visokoj i gustoj travi ,,,, eto to je moje mišljenje i zapažanje ,,,, pošto sam imao trokraki ,,a sada imam dvokraki i više se nebih vrati na trokraki naročito za teže uvjete rada ,,,, :D
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zahvaljujem dečki, zahvaljujem, a sad ja nastupam :mrgreen:

idem zivkat, hvala još jednom, ako vidite u subotu 24.3. na sajmu u Gudovcu lika pravilno okrugle forme od 120 kila, samo ga opizdite po ramenu i recite da vam je dužan pivu :lol:

aj nadam se da se vidimo, a ja se idem bavit telefonijom!

:partyman:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
e to je posal!
čestitam na kupovini, nek te dobro i dugo služi stroj!!

:partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
Čestitam,,,i neka dela bez greške...:partyman::partyman::partyman:da bude,,,bez greške,,i zavrti ga,,da okreče,,nemoj sad čekat puno..;);)gore na
14eaniu.gif
s njim..........
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
pozdrav vinogradar!

ćestitam na kupnji novog stroja i da te sluši dugo, i ja idem po zanona idući mjesec, prodao sam svoj roto i sad idem po pravi stroj.

dje si ga kupio? ja sam gledao vidim da je u messisu najeftniji.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
U messisu sam uzeo....neznam dali je najjeftiniji.....za gramipov od 140 su mi dali ponudu nekih 1000 kn manje od ovoga 130 a mislim da gramip nije zanonu ni do koljena.........
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
nije vjeruj mi znam čovjeka kojni ima zanon i šta radi iz njega ma to je bolje od boga gramip bi se rasuo suigurno.

ja sam imao roto i on ima svoje prednosti al nije ni blizo ovog čekićara.

zanon je u Veroni na sajmu pokupio prvo mjesto u malčerima pred dve godine od velike ponude malčera
baš je bilo testiranje tih svih marki.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
ima mi kolega zanona i par godina je kosio bankine za Ceste..možeš si mislit šta sve je prošlo kroz njega.....jednom je promijenio batove i ležaje i ništa drugo........
 

Najnoviji postovi

Na vrh