• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Čestitam na kupovini...

Ovaj stroj se ne može baš uspoređivat s Gramipom,to je skoro jedna klasa bolje..
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
mogu ja da pitam... kakav malčer bi mi trebao za stabala promjera tak 10-15cm... jer vidim na njuškalu da ih ima i po 10 000kn i svakakvih, al ja bi za takva stabala ne za neku travu da malčira.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
... kakav malčer bi mi trebao za stabala promjera tak 10-15cm... jer vidim na njuškalu da ih ima i po 10 000kn i svakakvih, al ja bi za takva stabala ne za neku travu da malčira.

Za nekih par puta više od te cifre... ali u €.

Plus traktor od par sto KS.
Plus cisterna goriva.

Ako imaš to samo jedan projekt, najjednostavnije je da unajmiš profesionalce, koji se bave tim.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma sve preko neke dvoznamenkaste cifre u kunama niti pomišljati... a za šta su ona ti malčeri po njuškalu od cca 20 000, 30 000kn?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
ma sve preko neke dvoznamenkaste cifre u kunama niti pomišljati... a za šta su ona ti malčeri po njuškalu od cca 20 000, 30 000kn?

Vidi, za tvoje potrebe po malčiranju robe u promjeru 10-15 cm, najmanji namjenski malčer je neki takav. Obično se ne nude na Njuškalu.

Malčeri, koji su u ponudi na Njuškalu su ranga obrade trave i tanjeg granje, do možda 3-4 cm.
 
M

MOCO

Guest
imam neki malčer INO, malčiram slamu poslije žetve!

Pitanje je sad mogu li ja s njim pofrezat bašću babi? jel netko probao? ovaj moj melje sve ali neznam jel bi išao u zemlju, pa da ga sad ne izvlačim iz dna garaže bezveze

nemora bit baš ono pravog frezanje jer sam krimlerom prešao 2x i dobro izgleda, al baba kaže da treba biti prašina!
 
B

BAGERISTA

Guest
imam neki malčer INO, malčiram slamu poslije žetve!

Pitanje je sad mogu li ja s njim pofrezat bašću babi? jel netko probao? ovaj moj melje sve ali neznam jel bi išao u zemlju, pa da ga sad ne izvlačim iz dna garaže bezveze

nemora bit baš ono pravog frezanje jer sam krimlerom prešao 2x i dobro izgleda, al baba kaže da treba biti prašina!

Nema šanse,,,da ga tijeraš u zemlji,,,,,,,ja kad sam lani prolazio loze di god je ulovilo zemlju,,,zaghušilo ga odmah,,,mada je nije puno ulovijka,,,ali ga je štopala,,,odmah.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
627
Koji malčer bi najbolje odgovaral za MF 274 (60ks), malčal bi kukuruz i travu.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Sa malčerom bi ti skoro sva zemlja išla u zrak i bio bi u dimu zemlje....Za to bi morao skinuti bočne sanke i zadnji valjak...Postoje malčeri za prekopavanje i razbijanje kamenja, posebno konstruirani za to...cijena boli glava....
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Koji malčer bi najbolje odgovaral za MF 274 (60ks), malčal bi kukuruz i travu.

Neki od jedno 2m
Ima ovdje jos bolje upucenih ljudi koji ce ti reci jos detaljnije


A sto se tice, mulcera i zemlje, moze polupati ono gornje busenje kakvo se cesto pojavljuje kada su susne godine.
A popratne anomalije su: prasine koliko hoces :mrgreen:
Potrebna velika snaga traktora i cekici poslije toga na otkivanje ili nabavka novih :D
 
B

Bobo

Guest
Nisam upucen u temu 100% ali sam davnih dana na farmphotu vidio slike kako covjek u orezivanju vocnjaka baca granje u prolaz izmedju vocki i kasnije prolazi traktorom i malcerom preko toga i grane sitni i mjesa ih sa zemljom u medjurednom prostoru. Da li se radi o nekom specijalnom malceru ili ne, ne bih znao reci, ali svakako izgleda zanimljivo.

Sirenje bolestina ovim nacinom rada ne bih komentirao.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Nisam upucen u temu 100% ali sam davnih dana na farmphotu vidio slike kako covjek u orezivanju vocnjaka baca granje u prolaz izmedju vocki i kasnije prolazi traktorom i malcerom preko toga i grane sitni i mjesa ih sa zemljom u medjurednom prostoru. Da li se radi o nekom specijalnom malceru ili ne, ne bih znao reci, ali svakako izgleda zanimljivo.

Sirenje bolestina ovim nacinom rada ne bih komentirao.
U mom kraju ko ima voćnjak je ovo normalna pojava,granje se usitni skupa sa travom i to je to..
 
B

Bobo

Guest
Radi se i kod mene granje i trava, ali ocito si u citanju mojeg komentara preskocio dio gdje sam napisao da je malcer derao nekih 5-10cm u zemlju i grane samljevene je mjesao sa zemljom a iza malcera je valjak ostavljao povaljanu zemlju s komadicima granja. zemlja bila sitna kao u cvjetnjaku, nesto ludo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh