• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Radi se i kod mene granje i trava, ali ocito si u citanju mojeg komentara preskocio dio gdje sam napisao da je malcer derao nekih 5-10cm u zemlju i grane samljevene je mjesao sa zemljom a iza malcera je valjak ostavljao povaljanu zemlju s komadicima granja. zemlja bila sitna kao u cvjetnjaku, nesto ludo...

Nisam preskočio jer nisi ni napisao to;););)

Ali ako je tako d anije u pitanju neka Freza onda?
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Jeste normalna pojava usitnjavanje grana i trave, to i ja upravo radim, mulcer je bogom dan za grane i razno raslinje. Ali grane i zemlja, necu reci da nije noramlana pojava jer neznam kakavih sve masina ima za to, ali sigurno nije cesta pojava.
Inace imamo Ino mulcer i mogu reci da smo zadovolni s njim, tata mata je za grane i trnjake
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Ako kaže da je razmrvilo u komadićima grane, freza je vrtila jako brzo....
 
B

Bobo

Guest
Markane: Napisao sam da samelje granje i da ga izmjesa sa zemljom... nisam pisao u detalje nista ;) No ok, kritiku priihvacam ;)
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
kad smo već kod košenja trave sa malčerima, jel razmišljao netko
da napravi još jedan "rezervni" par lakših i tanjih noževa , mislim da bi oni
bolje kosili običnu travu ?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
kad smo već kod košenja trave sa malčerima, jel razmišljao netko
da napravi još jedan "rezervni" par lakših i tanjih noževa , mislim da bi oni
bolje kosili običnu travu ?

Samo kupe se Y noževi i stvar riješena,jednostavno se zamjene,barem je kod Zanona tako,za ostale ne znam.
Praviti niti se može niti smije to su opasna radna tijela.
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
Samo kupe se Y noževi i stvar riješena,jednostavno se zamjene,barem je kod Zanona tako,za ostale ne znam.
Praviti niti se može niti smije to su opasna radna tijela.

ja sam mislio na košenje trave roto malčerima, dali se na njih mogu postaviti Y noževi ?
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ja sam mislio na košenje trave roto malčerima, dali se na njih mogu postaviti Y noževi ?

Ako kužiš razliku između malčera i kose onda češ znati i odgovor !!!!!

A kada bi mogao roto malčeru skinuti poklopac dobio bi ,,,,,,,,,,,,,,, roto kosu ,,,,,,, kužiš ???
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
Ako kužiš razliku između malčera i kose onda češ znati i odgovor !!!!!

A kada bi mogao roto malčeru skinuti poklopac dobio bi ,,,,,,,,,,,,,,, roto kosu ,,,,,,, kužiš ???

koliko sam shvatio , želiš reći da nemogu ? nebih se sad vraćao na raspravu
o razlikama između malčera, roto malčera i roto kose( uostalom nebi trebalo skidati poklopac
bolje bi ga bilo suziti tako da noževi izlaze van kućišta(poklopca) , dobio bi roto kosu s bubnjem)
moje prvotno pitanje je glasilo : dali bi se postavljanjem tanjih(oštrijih) noževa na
roto malčer dobilo na kvaliteti košenja trave ?
 
Posljednje uređivanje:

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
koliko sam shvatio , želiš reći da nemogu ? nebih se sad vraćao na raspravu
o razlikama između malčera, roto malčera i roto kose( uostalom nebi trebalo skidati poklopac
bolje bi ga bilo suziti tako da noževi izlaze van kućišta(poklopca) , dobio bi roto kosu s bubnjem)
moje prvotno pitanje je glasilo : dali bi se postavljanjem tanjih(oštrijih) noževa na
roto malčer dobilo na kvaliteti košenja trave ?

Žao mi je ali moraš prvo shvatiti razliku da bi znao što želiš

za košnju je bitno koliko je nož oštar a ne debel i kojom brzinom se kreče ,,,, što sporije finije !!!

ali postoji zašto i zato

ROTO kose imaju male i tanke noževe koji su bez zaštitnog lima , ako i izlete slućajno imaju manju brzinu i domet , a pošto su samo za košnju zadovoljavaju

Roto malčeri imaju velike i teške noževe upravo iz razloga što moraju mljeti sve i svašta ,,,ALI se i nalaze u ZAŠTIČENOM PROSTORU MALČERA te usljed izletanja ima neka zaštita , a kupola ujedno služi za mljevenje pokošenog ,,, smanjenje toga oklopa bi bila LUDOST i po život opasna radnja :madmana:
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
Žao mi je ali moraš prvo shvatiti razliku da bi znao što želiš

za košnju je bitno koliko je nož oštar a ne debel i kojom brzinom se kreče ,,,, što sporije finije !!!

ali postoji zašto i zato

ROTO kose imaju male i tanke noževe koji su bez zaštitnog lima , ako i izlete slućajno imaju manju brzinu i domet , a pošto su samo za košnju zadovoljavaju

Roto malčeri imaju velike i teške noževe upravo iz razloga što moraju mljeti sve i svašta ,,,ALI se i nalaze u ZAŠTIČENOM PROSTORU MALČERA te usljed izletanja ima neka zaštita , a kupola ujedno služi za mljevenje pokošenog ,,, smanjenje toga oklopa bi bila LUDOST i po život opasna radnja :madmana:

hm , čini mi se da se nismo baš razumjeli najbolje, kao prvo znam
zašto je malčer takav kakav je, ideja je bila imati rezervni par noževa
(ili 3 ako je sa tri kraka) koji bi se koristili za travu, mogli bi biti tanji
a pošto bi se skidali, nebi se istupljivali u korovu i šikari .
ono o smanjenju oklopa bilo je hipotetski .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
Debeo ili tanki nož, svejedno bi se trava razmrvila. Pusti gore deblji iz sigurnosnih razloga.
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
jedno pitanje , prije svega za bobu i ostale koji imaju mega-ing malčere.
kad pogledam fotografiju noževa koju je bobo objavio i fotografiju
noževa na novom mega -ing malčeru, čini mi se da su ovi
novi dosta tanji ? ili se to samo čini zbog debljine ove poluge (elise)
koja nosi nož ?



 
Posljednje uređivanje:
B

Bobo

Guest
Retro32: Cini ti se samo zbog debljine elise koja je vrlo masivna.

Nozevi su dosta jaki, masivni i teski pa dobro odradjuju posao.
 

retro32

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
57
Retro32: Cini ti se samo zbog debljine elise koja je vrlo masivna.

Nozevi su dosta jaki, masivni i teski pa dobro odradjuju posao.

još jedno pitanje za one koji imaju iskustva sa roto malčerima, zanima me kolika
je maksimalna debljina drvenastih stabljika koje ovi malčeri mogu sjeći ?
proizvođači kažu oko 2 cm, zanima kako je to u praksi ?
 
B

BAGERISTA

Guest
To šta oni govore je jedno,,,a njegova snaga i izdržljivost je drugo.....
Ljudi miješaju kruške i jabuke,,,,ovo je za mlatiti travu i ostalo,,,drača kupina,,i neznam ni ja šta,,,,a o debljini nije za pričat,,,pa porezat če i veče,,,ali ne da mlati cijelo vrime,,,nego da se nađe koji na putu,,porezat če,ga sigurno............

A i ja s mojim na y noževe,,mlatija po svemu,,,ali za ono ča nije predviđen,,nije i gotovo.....nije PROFI,.......
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,313
A i ja s mojim na y noževe,,mlatija po svemu,,,ali za ono ča nije predviđen,,nije i gotovo.....nije PROFI,.......
Možeš svejdno jednog dana staviti čekiće, tako da po potrebi mijenjaš.
 
B

BAGERISTA

Guest
Da na ovog mog,,,,ali ne na ovog za kojeg je pita,,kolega.retro32
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Mozda se odlucim za kupovinu novih batova za malčer.... pa me zanima koje trgovine to prodaju?
Znam da ima kod Jakopića... jos neka?
 

Najnoviji postovi

Na vrh