• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: malčeri

Evo par slika od malčiranja

R4 105 i malčer Ferri 270(susjedov)
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: malčeri

zar je uopće bilo potrebe da se to malčira?? jednostavnije bi to sve bilo odmah zaorati..
 
G

Goranin

Guest
Re: malčeri

Pozdrav forumašima .
Imam jedno pitance. Trebao bi neki stroj za kosenje livada i vinograda. Pošto mi trava ne treba volio bi da trava ostane i trune na livadi ili vinogradu. Po mom misljenju i po vasim postovima čini mi se da bi MALČER bio možda stroj koji je za tu namjenu. Traktor koji imam je Tomo Vinković TV 732s. Imam i dosta obrova pa bi bilo dobro da i njih nogu sa istim strojem kositi. Možda malo prviše trazim da to ide sve sa jedim strojem ali molio bih za neki savjet jer vidim da dosta vas ima iskustva.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Ima tu dosta rasprava. Od same terminologije do funkcija.
Ja osobno sam kupio malcher (odnosno neko kaze rotaciona kosa, roaticioni malcer itd) sa osovinom okomitom na zemlju (slicno kao Bobo, a ima negdje i moja slika) jer se pokazalo da to trazi manje traktorske snage nego ono sto se najcesce zove malcer gdje je os oko koje se radna tijela vrte paralelna sa zemljom (neki to zovu tarup). Takav malcer je bolji za "divljije" terene ali trazi vise traktorske snage.
Po meni bi tebi bilo bolje ovo sto sam ja uzeo, Ja sam uzeo 150 cm. Ne znam dali je tvom TV to mozda preveliko a ima verzija od 120 c, sto mislim da bi bilo OK. Ovaj koji sam ja kupio (firma Metal-Ko) ima naostrene nozeve na obje strane tako da moze ici i na TV kojemu se kardan vti na drugu stranu.
 
G

Goranin

Guest
Re: malčeri

Hvala na brzom odgovoru mozes mi samo dati neke slike ili web adresu tvornice koja to proizvodi. Na intrnetu pod tim imenom nemogu nista naci . Koju visinu trave stim kosis i koja je cijena.

Hvala
 
G

GROF

Guest
Re: malčeri

Goranin-E POŠTOVANJE!

...EVO DA PROBAM JA MALO POJASNIT SA MOJIM "MALIM" ISKUSTVOM.-

OVAKO., MALČAR JE JEDNO., A ROTO KOSILICA JE NEŠTO SASVIM DRUGO., ISTINA DA TOMICA PUNO, PUNO LAKŠE DELA SA ROTO KOSILICOM. MALČAR JE NEŠTO SLIČNO TRAKTORSKOJ FREZI., A UMJESTO NOŽEVA IMA TAKO-ZVANE BATIĆE KOJI SU PRIKOPČANI SA LANCIMA ILI SPONAMA NA OSOVINU MALČARA KOJI SE JOŠ DODATNO ROTIRAJU OKO SVOJE OSI..., ROTO KOSILICA IMA JEDAN ILI DVA ROTIRAJUĆA NOŽA., NAOŠTRENA SA JEDNE ILI SA OBADVIJE STRANE., MOŽE BITI VUČENA ILI GURANA., ZA TOMU VINKOVIĆA OD 30 KS PREPORUČAVA SE I OD TVORNICE TRAKTORA I OD PROIZVODJAČA PRIKLJUČNIH ORUDJA /MALČARA ILI ROTO-KOSE/ ŠIRINA 120 CM.

...ROTO-KOSILICE PROIZVODI; "HITTNER" I "PRIMA" IZ BJELOVARA, "INO" BREŽICE, SLOVENIJA...

...MALČARE PROIZVODI; "INO" BREŽICE, SLOVENIJA., "GRAMIP" DUBRAVA, KOD VRBOVCA...

I NA KRAJU OVOGA MOGA PISMA PREDLAŽEM ZA VAS DA KUPITE ROTO-KOSILICU SA KOJOM JE VEĆI RADNI UČINAK, ZNATNO MANJA POTROŠNJA I BOLJA ISKORISTIVOST., NARAVNO, AKO NIMATE KAMENA PO ZEMLJI., AKO IMATE I MALO KAMENA PO ZEMLJI., KO MI U LIKI., ONDA SVAKAKO I BEZ RAZMIŠLJANJA VAM PREDLAŽEM MALČAR KOME NESMETA KAMENJE SA ZEMLJE., OĆU PISAT NEĆETE IMAT ŠTETE NA PRIKLJUČNOM ORUDJU..., JER SA KOSILICOM NESMITE IĆ U KAMEN...,DOLAZI DO LOMOVA I VELIKIH OŠTEĆENJA PRENOSNIKA SNAGE; /KARDANSKIH OSOVINA,DIFERENCIJALA,.../

BOG I SRETNO., ČITAMO SE!!!
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

u akciji danas: :D

evo ja imam od kuhna bne 180 malcer, za travu i neko sitno granje do 1-2 cm je dobar.
potrosnja nije prevelika za traktor od 50 KS
a mladi kukuruz kako melje. :roll:
imao jedan specijalni zadatak danas, pa par slika u prilogu... :D

bas me zanima dal bi se naši slavonci tud vozili di imaju samo ravnice :D

DSC00158.jpg


DSC00157.jpg


DSC00155.jpg


e sad kak sam gore navel moral sam i jednu parcelu sa mladim kukuruzom pomulčati....
ljudi gladuju, a mi takve stvari radimo.... :?

al jebiga na mjesto tog kukuruza ide kleti i mladi vinograd pa su "zrtve" bile prihvatljive i za dobar cilj.
nemres ti nas zagorce.... :mrgreen:
klet je na prvom mjestu :p

pogled na parcelu prije rada
DSC00160.jpg

akcija naprijed
DSC00161.jpg

akcija iza
DSC00162.jpg


finalni proizvod :mrgreen:
DSC00163.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: malčeri

svaka čast na poslu,kukuruz kao da je netko odnio s njive... ;) a što se tiče tvog brda,pa nismo ni mi Slavonci svi ''ravni'' što se terena tiče.. ima i kod mene takvih gadnih brda,ali hvala Bogu manje nego kod vas.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Prevario bi se kad bi mislio da je slavonija ravna... Daleko od toga.

Samo da ti kazem da nemam NITI JEDNU JEDINU 100% ravnu njivu. Sve su grbave na ovaj ili onaj nacin. Ne moram niti napominjati da su samo dvije pravilnog pravokutnog oblika, ostalo sve neki spicevi i uklinci...
 
G

Goranin

Guest
Re: malčeri

GROF kaže:
Goranin-E POŠTOVANJE!

...EVO DA PROBAM JA MALO POJASNIT SA MOJIM "MALIM" ISKUSTVOM.-

OVAKO., MALČAR JE JEDNO., A ROTO KOSILICA JE NEŠTO SASVIM DRUGO., ISTINA DA TOMICA PUNO, PUNO LAKŠE DELA SA ROTO KOSILICOM. MALČAR JE NEŠTO SLIČNO TRAKTORSKOJ FREZI., A UMJESTO NOŽEVA IMA TAKO-ZVANE BATIĆE KOJI SU PRIKOPČANI SA LANCIMA ILI SPONAMA NA OSOVINU MALČARA KOJI SE JOŠ DODATNO ROTIRAJU OKO SVOJE OSI..., ROTO KOSILICA IMA JEDAN ILI DVA ROTIRAJUĆA NOŽA., NAOŠTRENA SA JEDNE ILI SA OBADVIJE STRANE., MOŽE BITI VUČENA ILI GURANA., ZA TOMU VINKOVIĆA OD 30 KS PREPORUČAVA SE I OD TVORNICE TRAKTORA I OD PROIZVODJAČA PRIKLJUČNIH ORUDJA /MALČARA ILI ROTO-KOSE/ ŠIRINA 120 CM.

...ROTO-KOSILICE PROIZVODI; "HITTNER" I "PRIMA" IZ BJELOVARA, "INO" BREŽICE, SLOVENIJA...

...MALČARE PROIZVODI; "INO" BREŽICE, SLOVENIJA., "GRAMIP" DUBRAVA, KOD VRBOVCA...

I NA KRAJU OVOGA MOGA PISMA PREDLAŽEM ZA VAS DA KUPITE ROTO-KOSILICU SA KOJOM JE VEĆI RADNI UČINAK, ZNATNO MANJA POTROŠNJA I BOLJA ISKORISTIVOST., NARAVNO, AKO NIMATE KAMENA PO ZEMLJI., AKO IMATE I MALO KAMENA PO ZEMLJI., KO MI U LIKI., ONDA SVAKAKO I BEZ RAZMIŠLJANJA VAM PREDLAŽEM MALČAR KOME NESMETA KAMENJE SA ZEMLJE., OĆU PISAT NEĆETE IMAT ŠTETE NA PRIKLJUČNOM ORUDJU..., JER SA KOSILICOM NESMITE IĆ U KAMEN...,DOLAZI DO LOMOVA I VELIKIH OŠTEĆENJA PRENOSNIKA SNAGE; /KARDANSKIH OSOVINA,DIFERENCIJALA,.../

BOG I SRETNO., ČITAMO SE!!!


Slazem se da je roto kosilica mozda bolja za tu snagu traktora. Interesira me samo dali moze kositi travu visine kao na slici

vrtie190608-2.jpg

vrtie190608-1.jpg
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

:shock: nebi mene s ovom kosilicom dobil na teren......
aime zivaca......
vec vidim kak bi iza mene ostala samo sitna travica kad bi prozujal.....hehe :D
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

mario kaže:
Lijepe slike :D
Kak brzo si malčal kukuruz?

ah.. kak da ja sad to tebi objasnim. :scratch
mjenjac za reduktore iz normalnih brzina u spore ( iza imas jos super spore)
i onda u 3 i srednji mjenjac na zeca i udri.

nadam se da si skuzil.... :D

nije bilo trave pa je islo ko po loju....
a i sunce ga je odmah sprzilo.....
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: malčeri

puknuti kaže:
@skladištar a zašto si "ubijao" taj kukuruz?



ZATO
e sad kak sam gore navel moral sam i jednu parcelu sa mladim kukuruzom pomulčati....
ljudi gladuju, a mi takve stvari radimo.... :?

al jebiga na mjesto tog kukuruza ide kleti i mladi vinograd pa su "zrtve" bile prihvatljive i za dobar cilj.
nemres ti nas zagorce.... :mrgreen:
klet je na prvom mjestu :p
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: malčeri

E ja sam u pravoj ravnici, a jel znate da Gradište ima 2 "brda", tako mi to zovemo, meni je dosta kada tamo budem 1 sat, a kamoli kad sam bio 2 dana u jednom selu kod Bjelovara...ja sam tamo poludio da nelajem...jedva sam čeko da dođem u svoju ravnicu ;) ;) ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Goranin kaže:
Hvala na brzom odgovoru mozes mi samo dati neke slike ili web adresu tvornice koja to proizvodi. Na intrnetu pod tim imenom nemogu nista naci . Koju visinu trave stim kosis i koja je cijena.

Hvala

Isprika na na neodgovaranju :) nisam vidio .

Evo slike
Obrisan neispravan link.

i u radu
Obrisan neispravan link.

Uglavnom, sto se visine trave tice ovo na slikama je preko pola metra, a bez problema sam unistavao bujad (paprat) visoku jedno 2m i poludrvenasto siprazje debljine oko 1 cm. Sto se tice visine odrezanoga. Kad je ravna zemlja obrije kao teniski teren.

Stroj je OK, narocito ako se cijena uzme u obzir jer su ostale cijene renomiranijih proizvodjaca bile oko 10.000 kn. Stroj ima tri velika lebdeca noza koji rade ok posao.

Telefon obrta Metal-ko je 0981950996. Ja sam svoj 150cm platio 6.600kn sa PDV-om (bez kardana)
 

Najnoviji postovi

Na vrh