• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: malčeri

ja sam to vidio na autocesti kako je kosio na strmini, ali nisam ga stigo uslikat...
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

ja idem po cesti i primjetim nekakav malcer naprijed i iza kabinu, i onda okretanje s autom, uparkiravanje i foto sesion :D
nisam htio previse se motati da jos nebi neko došao do mene, jer je "traktorcic" radil (hladila se kabina) :mrgreen: , a šofer je sigurno bil na gablecu u obliznoj pecenjarnici na cijem je parkingu bil sparkan...
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

jos jedan komunalni u akciji :D

P1010007.jpg


P1010008.jpg
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: malčeri

skladistar kaže:
danas naletio pa slikao....
e da mi je to.... :p


DSC00264.jpg


DSC00265.jpg

Pa jel su na njemu oni dupli točkovi od Jadranka? Tj. Jadrankove firme.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

hm prema izgledu sistem bi trebao biti isti, najbolje pitati Jadranka, e da sam znal da bude ovih dana tako aktualna tema oko tih kotača bi poslikal to i malo blize...

treba Jadranka pitati... :scratch
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Jadranko kaže:
to je Aebi TT neznam sad koji. ( Terratrack)
tj koliko konja ima i sta od opreme .sa duplim kotacime iz moje bivse firme Schaad.
neznam tko ga koristi u HR a vjerojatno neko komunalno poduzece.
ima kubota ili lombardini motor minimum 45 konja lud stroj.
eh da samo vidite gdje sve ide ta masinai pod kakvim strminama kosi travu.

a skup aauuuuuuu majko moja

Jedan isti ovakav stoji kod ulaza na autocestu Slavnoski brod zapad. Jucer ga vidio ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: malčeri

I ja mislim da sam ga tmao negdi kod Broda ali sam 50% siguran!!!!
Šta si radio tamo ako se smije znat?
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

ursusc360 kaže:
I ja mislim da sam ga tmao negdi kod Broda ali sam 50% siguran!!!!
Šta si radio tamo ako se smije znat?

Isao se provozat do Peveca i tako ;) Posto me autoput SB zapad-SB istok kosta 4 kn, idem autoputom uvijek tu relaciju da izbjegnem semafore, jer je pevec na drugoj strani grada. Od naplatnih kucuca SB Zapad se taj traktor vidi na drugoj strani autoputa kako stoji parkiran...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: malčeri

to sam i ja skužio, ali nisam tjeo pisat...da nekažete da pričam gluposti...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: malčeri

tako je složen na španerima a zašto :scratch :scratch
prvi put sam došao na praksu a taj malčer je nanovo kupljen tak da sam pitao da li ga zravnamo na španerima pa su rekli da ne treba da tako mora stajat.. :blackeye
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,427
Re: malčeri

Zna li netko koliko dođe uslužno malčiranje po ha?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: malčeri

kod mene od 20-40 lipa ali debljine cca 5-7 cm....
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,427
Re: malčeri

20 lipa po hektaru? Nisi li se nešto zeznuo u cifri...?
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
Re: malčeri

zaboravio sam -m2...x10.000 - 2.000-4.000 kuna
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ja malciram i s nosenim i s vucenim po 200Kn jutro. Nema veze jel to obicna mekana trava, ili su to skoro odrvenjele stabljike duhana debele od 5-7cm...

Ljudi kroz zube placaju malciranje (cast iznimkama) a da im kazes cifru od 2000kn mislim da bi se svi lijepo nasmijali.


Po toj vasoj racunici kupis novi malcer koji kosta 20 000Kn i isplatis ga kroz 10 hektara rada. Na 10 hektara se na cekicima nece poznati skoro nista, ako se imalo pazi sto se radi, tako da mi ta racunica nekako tesko drzi vodu...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
Re: malčeri

u klikunu je neki lik čistio sa malčerom i radio je po 40lp po m2
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ja da opravdam cijenu od 40lp/m2 moram ici prvom sporohodnom na iber gasu...

Malciranje toliko NE VRIJEDI i tko toliko plati je blesav covjek. Toliko bih MOZDA, ali stvarno MOZDA platio da mi netko moze izmalcirati bagremovu sumu gdje je drvece debelo preko 10cm, a drugacije NIKAKO...


Ljudi moji, kao sto sam napisao iznad, ispada da su malceri prejeftini i da trebaju kostat vise nego traktori, jer zaradjuju toliko novca da to jednostavno nije normalno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh