• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: malčeri

ovaj sa slike košta sigurno i više od traktora.Ako nastavi suša treba ga umjesto u kamen dovući kod nas na pripremu za sjetvu.
 
H

huki

Guest
Re: malčeri

Dragi forumaši,
Čovjek mi uslužno bere kukuruz sa dvorednim samohodnim beraćem, ali bez freze. Znaći samo potrga klipove. Zanima me da li može rotacioni malćer zdrobiti stabljiku. Inaće to znam proć sa tanjuraćom i onda zaorati, ali ostane tu i tamo stabljike vani. Unaprijed zahvaljujem na savjetima.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Ja sam sa svojim "helikopterom" isao po njivi gdje su lani bili kukuruzi i gdje su ostaci kukuruza bili visoki jedno 15 cm. Malcer ih je uredno bez nekih problema sijece. E sad, kako to izgleda sa tek pokupljenim kukuruzom ili sa visim stabljikama ne znam, ali vjerujem da nebi bilo problema, eventualno bi se moralo ici malo sporije.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: malčeri

huki kaže:
Dragi forumaši,
Čovjek mi uslužno bere kukuruz sa dvorednim samohodnim beraćem, ali bez freze. Znaći samo potrga klipove. Zanima me da li može rotacioni malćer zdrobiti stabljiku. Inaće to znam proć sa tanjuraćom i onda zaorati, ali ostane tu i tamo stabljike vani. Unaprijed zahvaljujem na savjetima.

Zdrobi stabljiku, jedan kod mene tako radi i zaore sve
 
V

Vujo

Guest
Re: malčeri

ja ti imam 14cola jednobrazni plug ne ostane vani ni pera
berem ga sa samohodnim beračem ali nedam da uključi frezu jer se ovak puno bolje zaore cijele stabiljke
onak se samo štopa nabire!!!
 
M

maksica6

Guest
Re: malèeri

zjockoo kaže:
Evo, moj novi malčer u radu (kupljen u Gudovcu)...mogu samo reći da stvar stvarno radi dobro (slika govori tisuću riječi) i toplo ga preporučam svakome tko treba stroj te vrste ili mu se neda kositi travu sa kosilicom od 40 cm nego bi to radije riješio prije...sa npr. 1,5 m ili više; kladim se da ima takvih kandidata... :mrgreen: :D :mrgreen:
Firma je Metal - Ko iz Sv. Urbana, Međimurje.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Imaju oni u ponudi i neke veće modele...taj bi bio još bolji, no naravno da je i skuplji pa je ipak odluka pala na manji...onaj drugi na slici...
Obrisan neispravan link.


Koja je bila cijena malcera i moze li tel od proizvodaca,hvala.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: malčeri

ja sam gledao ovaj sajam onaj veliki od 2,7 metara, dođe 13000kn sa pdv, to si bum uzeo.
e sad ima 4 noža tj dva po rotoru, da li ko ima iskustva sa takvim u praksi jer manji imaju 3 noža po rotoru :?:
znači učinak tih malčera, i kako se ore iza njih :?:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malèeri

maksica6 kaže:
zjockoo kaže:
Evo, moj novi malčer u radu (kupljen u Gudovcu)...mogu samo reći da stvar stvarno radi dobro (slika govori tisuću riječi) i toplo ga preporučam svakome tko treba stroj te vrste ili mu se neda kositi travu sa kosilicom od 40 cm nego bi to radije riješio prije...sa npr. 1,5 m ili više; kladim se da ima takvih kandidata... :mrgreen: :D :mrgreen:
Firma je Metal - Ko iz Sv. Urbana, Međimurje.


Koja je bila cijena malcera i moze li tel od proizvodaca,hvala.

To je onaj kojega sam ja uzeo Obrisan neispravan link.

Novu cijenu mislim da ti znas ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

marko hurlimann xa86 kaže:
[quote="marko hurlimann xa86":3jlyo9ah]ovo malčiranje je vršeno kad sam bio na praksi:
Obrisan neispravan link.
ovo ti je isto malčer iz čovjek akoji radi u Sv Urbanu..koštao je 7000kn-..[/quote:3jlyo9ah]

Jeli to isto metal-ko ili ima jos neki proizvodjac? Vidim da ima drukcije izradjen prikljucak za traktor.
 
V

Vujo

Guest
Re: malčeri

Ja sam kupio u Gudovcu od Metal co roto malčer 150cm
sinoć je stigao sada je cijena 7300kn -10% sajamski popust
ima 3 noža jedan nož teži blizu 2 kg
kao što je zjocko pokazao kod tipkovnice ima negdje slika
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Kao sto smo na sajmu pricali... ne svidja mi se taj malcer kao sto vas trojica imate. Em je skuplji, em ima 3 "grbava" noza koje mozes dva puta naostriti i moras ih mijenjati. Trosak izmjene nozeva je 200Kn komad, dakle 600Kn.

Kod mene su nozevi ravni i mogu ih okretati i ostriti s obje strane. Imam ih 2 komada i trosak izmjene nozeva mi je 400Kn, a ne moram ih cesto mijenjati koliko vi...

Plus sto malcer kao moj ima glomazniji valjak iza, a kako mi se cini da je i opcenito od jaceg materijala izradjen...
 
V

Vujo

Guest
Re: malčeri

u krivu si bobo jedan set noža košta 150kn
set= nož,brončana piksa,šaraf
uzeo sam tri kompleta nek se nađe za nedaj bog
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

I opet na kraju tebe izadje vise nego mene. Moj komplet piksa+noz je 200Kn, ali noz mogu i sam napraviti kod tokara za 50Kn tako da ono... ti svoj noz bas moras kupovati, i iz tog razloga nisam kupovao takav malcer kao vas...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: malčeri

bobo, ti imaš i onaj malčer na točkove i ovaj zeleni?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Bobo kaže:
I opet na kraju tebe izadje vise nego mene. Moj komplet piksa+noz je 200Kn, ali noz mogu i sam napraviti kod tokara za 50Kn tako da ono... ti svoj noz bas moras kupovati, i iz tog razloga nisam kupovao takav malcer kao vas...

A zasto se ovaj savijeni noz nebi isto mogao kod tokara napraviti? Zar je toliki problem saviti na isti nacin tri noza? Ja sam cuo da je prednost savijenog "flah" noza da se nista ne zamotava oko osovine, sto iz vlastitog iskustva mogu potvrditi. Mene jedino pati da se za zamjenu noza cijeli "kriz" mora skidati, a za to mi treba dizalica koju sam mogao jednom posuditi, ali kad nesto posudjujes vise puta onda znaci da ti treba :) a sad bas nisam planirao dizalicu kopovati :)
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Pa nisam niti rekao da se ne moze napraviti, ali ce skuplje kostati u svakom slucaju.

Vidjeli ste svi sto sve kosim sa svojim malcerom i nikad se nista nije oko osovine omotalo, samo oko kardana 3-4 puta, posto nemam zastitu oko kardana, pa se visoka trava vrlo lako zamota oko njega...

I dalje tvrdim da mi se takav malcer kao sto vi imate ne svidja, jer koliko vidim da moj kosta 6600Kn i da imam jeftinije nozeve za njega, bolji valjak, i cini mi se jacu konstrukciju.

Vi imate fino postelavanje pomaka u sirinu, dok ja imam 3 stupnja koliko ga mogu u desno pomaci i to je sve. nije da mi pomak treba, ali ono...

Samo a kazem da sam aj svoje nozeve jednom ostrio vec, i jos mogu 3 ili 4 puta naostriti dok ne postanu neiskoristivi, dok vi mozete ostriti samo s jedne strane i to 2 puta najvise. naravno, pricamo da ovoliko potrosite nozeve kao ja, pa da tek onda ostrite ;)

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Ma jasno, sve OK.
A sto se tice ostrenja, za moje pojmove (i praksu) ovo sto si ti ostrio, ja ne smatram da treba ostriti :) Nemam sliku da bi zorno pokazao, ali ja nisam primjetio da mi stroj radi drukcije kad je bio naostren na pocetku i kad je na svakom nozu imao jedno cetiri pet ovakvih "rupa". Nozeve sam mijenjao jer mi je vijak puknuo. Imam osjecaj da je tvrdoca vijaka 8-8 preslaba (barem za mene, odnosno uvjete koje sam ove sezone imao po njivama)
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Na slikama se mozda ne vidi dobro, ali su nozevi na kraju bili doslovce zaobljeni i nisu vise mogli sjeci mekanu travu u vocnjaku, vec su vislju cupkali, a nisu povaljali...

Nakon ostrenja nozeva, milina je kako lijepo pokosi travu i izmelje.

Ne ide mi u glavu kad si vec uspio toliko sribati nozeve na svom malceru, a kako sam shvatio da ne radis niti pola posla s njim kao ja :scratch

Pogotovo mi ne ide u glavu kako si uspio polomiti vijak na nozu ?!?
 

Najnoviji postovi

Na vrh