• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Nije jos... danas isao po selu kositi po krumpirima i jedva je upalio... Pa kad je vec upaljen, isao i izmalcirao vocnjak ;)

Na proljece je u planu otjerat ga na generalku, jer je ovo stvarno uzasno u kakvom je stanju. Ovih dana moram snimiti kako tesko pali, pa da vidis sto je izradjen motor ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,586
Re: malčeri

e pa ti onda ko moj ujak, kod tebe su brda, nateraj na nizbrdicu i kad trebaš upalit samo prma dole...
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

PRE PRE slabi vijci za takav posao!!!

Moji su za kljuc 27 (ne znam koliko je to M) i mogu reci da nema nikakve apsolutno sanse da mi se otkine saraf, ili da frci noz i jos usputno pokupi neku zivotinju, ili slucajnog prolaznika... Sva mi je vise drago sto nisam takav malcer kupio, jer mu nalazim sve vise nedostataka naspram mog...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,427
Re: malčeri

Bobo, nisu preslabi vijci, sasvim su dovoljno jaki. Treba znati i da to sigurno nisu obični vijci koje slomiš većim ključem nego barem 8-8 ako ne i 10-9 kvalitete. Ja sam na noževe od podrivača stavio 10-9 i kod zatezanja sam prvo svinuo, a onda slomio inbus, a vijku nije bilo baš ništa.
Inače, razlika između debljine "27" i "24" tj. M16 i M18 je samo 2 mm i tu i nisi u tako značajnoj prednosti. U normalnim uvjetima rada on je dobro dimenzioniran.
Ako opičiš komad betona ili kamen ionako će se nešto slomiti, no na takve stvari treba paziti. Bolje da ti se slomi vijak koji košta max. 10 kn nego da on izdrži pa da svineš elisu i izbaciš ga iz centra...onda to više ne košta 10 kn...
Malčer je jako dobar i tu nema govora, ja sam ga isprobao na velikim površinama i u jako teškim uvjetima rada, uostalom, vidjeli ste svi slike, zbog toga su ga neki ovdje i kupili.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ne kazem ja da ne valja, ali vidim puno vise prednosti na malceru kao mojem, nego na tom vasem.

Ne znam za sto je smiljan zapeo, ali ja sam lupio vise puta u skriveni panj, i malcer je odskocio od sile, no njemu nista, malo je jedan noz dobio. Da elisu pomotam, morao bih malcer baciti iz aviona, psoto je vrlo vrlo debela i o motanju nema govora. Sto se tice vijaka. 2mm je 2mm, i to ponekad znaci dosta, a pogotovo to sto su kod mene bolje zamisljene cahure na koje se noz montira...
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Bobo kaže:
Ne kazem ja da ne valja, ali vidim puno vise prednosti na malceru kao mojem, nego na tom vasem.

Ne znam za sto je smiljan zapeo, ali ja sam lupio vise puta u skriveni panj, i malcer je odskocio od sile, no njemu nista, malo je jedan noz dobio. Da elisu pomotam, morao bih malcer baciti iz aviona, psoto je vrlo vrlo debela i o motanju nema govora. Sto se tice vijaka. 2mm je 2mm, i to ponekad znaci dosta, a pogotovo to sto su kod mene bolje zamisljene cahure na koje se noz montira...

Ne znam niti ja pouzdano, posto mi je noz odletio na mjestu gdje definitivno nije mogao saraf puknuti (mravinjak). Vjerojatno je saraf negdje prije napuknuo ili cak puknuo, a malcer je jos neko vrijeme nastavio raditi, posto je elisa napravljena od U profila tako da npr. maticu nisam izgubio. A ovo sto zjocko kaze, bolje da je puknuo vijak nego se elisa ili prijenos iskrivio (hrvatski bi rekli ispigalo)
Usput, gdje se mogu kupiti ovakve piksne nabaviti (osim kod proizvodjaca malcera)?
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ja sam zapeo vise puta za velike panjeve. Malo malcer odskoci, noga je svakako na kvacilo spremna i ruka na podizanje, tako da je steta minimalna. Jos da su refleksi malo bolji, ne bi bilo lose, ali i ovako je dobro.

Sto se pikse tice, danas idem na selo, pa cu ti uslikat piksu sto sam dobio kao uzorak i tokaru cu dati da mi napravi 10-ak komada, posto mi se pikse dosta deru, iako su (mislim) celicne... Na nozevima su rupe jos uvijek okrugle, ali pikse zato trpe.

Kod mene je elisa debela najmanje 5cm a siroka nekih 7. ne znam sto cu morati raditi da to pomotam, ili bar malo savinem. Posto imam dva nasuprotna noza, da se i jedan smota, stroj ne bi bio van centra, jer su tezina ne oba kraka jos uvjek jednake, dok je kod trokrakog dizajna to malo finije rijeseno, i kad se jedan smota nema protuuteg, nego druga dva vuku svaki na svoju stranu.

Istina, vjerovatno je finis iza vasih malcera nesto bolji, posto se radi o tri noza, ali opet nije to TO...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

vujo ako bi mi mogao malo informacija da das o svome malceru

koji je prenosni odnos izmedju kardana i nozeva
ako bi mogao da slikas "odozdo" nozeve i nosace nezeva


mozda bi imao u planu nesto za samogradnju pa ako ti nije problem
 
B

Bobi

Guest
Re: malčeri

Pozdrav svima.

Ako ima netko pitanja okoli MALČERA.

Ja mu možem dat skoro sve infomacije.

Imam veze u firmi koja proizvodi malčere:

www.inobrezice.com

Ako netko želi, da mu pomognem neka pita i onda sam odluči.

Pozdrav, Bobi
 
B

Bobi

Guest
Re: malčeri

seljaček kaže:
539 može terat 180 cm bez problema ali polako 1 radna ako je samo trava onda ide i 1 brza


Ko proizvodi tvoj malčer. Si čuo za razpored radnih tela - dvojna sinnusoida? Potrebna manja snaga traktora, manja potrošnja energije...

Pozdrav, Bobi
 
S

seljaček

Guest
Re: malčeri

Nije moj nego od kolege star je i nema nikakve naljepnice niti oznake neznam proizvođaća nema ni boje . mene zanima sa čekičima za granje , slamu kukuruz. zanima me 2.5-3 m kolika je potrebna snaga traktora , i koliko novca.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Kao prvo: SKUP SI!

Kao drugo: Zasto ne ides punim zahvatom?
 
V

Vujo

Guest
Re: malčeri

ma to ja od oka bubnem a ovdje svi gospoda pa neče da kose pa nek plate he he
zamaknuo sam ga da mi ne gaze oba kotača
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ako mozes drzati takvu cjenu, svaka ti cast! ja sam s ljudima iz sela dogovorio cjenu po jedinici povrsine i prije kupovine malcera, tako da sam znao da ce musterija biti...
 
M

maksica6

Guest
Re: malčeri

Vujo kaže:
evo oružja he he inače slikano na a4 papiru radi usporedbe!!!

Obrisan neispravan link.

i malo reklame !!!

Obrisan neispravan link.


Evo u subotu sam kupio od ovog covjeka malcer za tomo vinkovic 110 cm sirine,a reze korisnu povrsinu 98 cm .Ima tri noza i malo sam ga isprobao zasad sam zadovoljan,znade li tko proizvodi poteznice i koja je cijena istih jer mi od iMT ne odgovara ,preduga je i da zaboravio sam dodati da sam kupio jos onaj prijenos za tv koji se stavi na kardan tako da mogu sad sve strojeve normalno kopcati na tomo vinkovic (sad je smijer kretanja normalan ) covijek mi je napravio one ruke tak da kopcam sve strojeve na njih,i zaboravio sam reci da je covijek jako poduzetan i spreman na suradnju i imao sam JAKO DOBRU CIJENU ZA MALCER;a kad sam rekao da je vise ljudi sa foruma kupilo malcer od njega ,cijena je bila jos niza,covijeka mogu samo pohvaliti ja sam zadovoljan sa strojem i covijekovom poslovnoscu.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,427
Re: malčeri

Evo ljudi, jesam vam rekao da je malčer super... Drago mi je što su se mnogi nakon moje recenzije odlučili za kupnju, mislim da je stroj vrlo dobar i ima prihvatljivu cijenu. :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh