• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

marko hurlimann xa86 kaže:
Bobo kaže:
Danas sam pokusao malcirati kukuruzovinu koju je brao SIP berac s frezom i mogu vam reci da sam samo pogorsao stvar na taj nacin...

Tamo gdje su kombajnima brali kukuruzovinu su zapalili njivu i tamo vise kukuruzovine nema, ali ako je malo ostalo pokusat cu sutra proci jedan trag, pa da vidimo kako je malcirati kukuruze obrane bez freze...
tu je sada taj tvoj "helikopter" ;) ja kad sam malćirao isto gdje je prošao SIP s frezom bilo je ravno ko knjiga i puno bolje sam napravio od SIPA...ljeoše se izoralo i prepravilo i naravno posijalo!
Sad cu ja postaviti hipotezu... dali se na takvim poslovima vidi razlika izmedju "helikoptera" sa dva i sa tri noza? Dali tezi nozevi bolje odrade posao?
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Mislim da je to jedno te isto sto se tice odradjenog posla i da i moj i tvoj helikopter ostavljaju jednaki prizor iza sebe...

Moj masu izbacuje najvise iza desno, pa kad idem kroz kukuruzovinu, nabacuje sve na jedan red koji tako i ostaje na njivi... Svejedno iza SIP beraca mogu bez problema kukuruzovinu zaorat, tak da me to previse niti ne brine...

Nisam mogao uslikati, posto je bio mrak kad sam to isprobavao, uslikat cu kad stignem, pa da se vidi o cemu je rijec...


INACE, zadnja dva dana sam helikopterom malcirao sojinu slamu i mogu vam reci da sam s obavljenim poslom zadovoljan. Tu i tamo se znalo namotati na kardan, posto na njemu nemam onu plasticnu zastitu, ali nema veze. Malo ga podignem gore na otprilike pola zboja slame i da vidis kako ju sasjecka i razbaca :roll:
 
A

Alen

Guest
Re: malčeri

bogec kaže:
ideš, na ferku sva svjetla rade :shock: šala mala :D to mene alen uvjek zeza kad dođe kod mene da šta bi mi bobo reko da vidi mog ferka :shock: :mrgreen:
Imaš par dana da složiš ferka a onda ču slikati pa nek ljudi to vide :twisted: :twisted:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Bobo kaže:
.... cut...
Tu i tamo se znalo namotati na kardan, posto na njemu nemam onu plasticnu zastitu, ali nema veze. ... cut...
To nema veze sa malcerom. Jel' tako? :)
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: malčeri

Ima veze sa kardanom, ako nema one zaštitne plastike onda jeb.. i namotava na kardan, pa kad se nakupi na križ onda je to sranje,
 
L

Lamborghini R2

Guest
Re: malčeri

HY
Zanima me koji malčer bi preporučili za drobljenje stare trave i granja-šikara,i smrekove grane...a ima i nešto kamenja
Mislim da bi se moglo nešto nać u gramip,ili ino ponudi,uz mogučnost postavljanja naprednji hidraulik,i da,širine oko 180-200cm,
zna možda neko približnu cijenu

se možda isplati kupovat polovnog malčera?
hvala
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: malčeri

INO TFZ 225 s noževima ako češ radit večinom travu a ako če se tu nač i kukuruzovina uzmi s batima...
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

ovo su pile.... :rolleyess:
mene samo zanima dal bi se to dalo voziti na prednjoj hidraulici? a ne da se moraš voziti u rikverc.... :scratch


[youtube:p63yirwh]mEO3M14rkWE&feature=related[/youtube:p63yirwh]
 
L

Lamborghini R2

Guest
Re: malčeri

Ne,ne bi radio ništa oko ratarskih kultura,nego samo staru travu zapuštene livade i možda malo oko šume..
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: malčeri

kenzo kaže:
ljudi trazim neki malčer il nešto slično, 5 do 6m širine i da bude preklopni, možda netko od vas zna za nesto takvo?

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

McConnel 4,6 i 6,0 m, Schulte 7,6m, Major 4,8m.
Detajli na pm.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

skladistar kaže:
ovo su pile.... :rolleyess:
mene samo zanima dal bi se to dalo voziti na prednjoj hidraulici? a ne da se moraš voziti u rikverc.... :scratch


[youtube:5zt2q587]mEO3M14rkWE&feature=related[/youtube:5zt2q587]
Ne vidim razloga zasto nebi islo i na prednju hidrauliku, ako je traktor dovoljno snazan
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: malčeri

pozdrav svima. u blizoj buducnosti planiram kupiti malcer za malciranje vinograda, tj. trave u vinogradu koju cu posaditi iduce jeseni. rozgvu necu malcirati nego se ona iznosi van tako da cu malcirati samo travnati sloj tijekom vegetacije. takoder, plan je prije cvatnje loze zaorati biljnu masu u tlo pa onda kombinacijom malcer-rotodrljace odrzavati medured do kraja sezone itd. e sada, koji malcer kupiti, tj. koji su bolji i kakva su vasa iskustva? imam Maschio Delfin rotodrljace i za sada sam jako zadovoljan. da li uzeti Maschio, Zanon.. ili neki treci..?? redovi u vinogradu su 2 m i malcer nikako ne smije biti siri od 150 cm, to mi je taman optimum. za traktor nije problem sto se tice snage jer imam novi Carraro Agriplus F sa 85 ks-a.. pozdrav.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

nešto talijansko
i onda znas da si na miru i bez problema

Zanona ili Machio i nečeš pogriješiti

kolko para tolko muzike :D
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: malčeri

ovaj najslabiji Zanon TML 130 ili 150 mi je upao u oko, dode oko 16 000 ili Maschio brava 140 koji je dost skuplji, oko 21 000 kn.. a da li bi mozda ipak meni cak bila i dovoljna samo neka kosilica posto ne budem malcirao rozgvu nego samo travu..??

ps. skladistar, to znam i sam.. 8) 8)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: malčeri

i tako prođe sezona i svi ponosni vlasnici rotacionih malčera sa dva ili tri noža ne metnuše ni jednu jedinu sliku malčiranja kukuruza nakon kombajna ili burgoina :shock:

i ja tako čekao i čekao , a lijepo sam rekao da to želim vidjet jer se spremam kupit onaj najveći od 3 metra, pa da vidim kak to usitni ostatke, ali ništa od toga , nema slika :cry: :cry: :cry:
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Evo ti odmah sada!

Preko MSN-a sam o tome pricao sa savorisom i on je slike dobio od malciranja uspravne kukuruzovine... Potpuno sam zaboravio na forum...

Dakle: Imao sam 2 reda kukuruza koji su rucno bili obrani i koji su izgledali ovako:
Obrisan neispravan link.

pogled naprijed tokom malciranja:
Obrisan neispravan link.

Pogled nazad tokom malciranja:
Obrisan neispravan link.

nakon zavrsenog posla, to izgleda ovako:
Obrisan neispravan link.



Takodjer smo ovih dana malcirali i jedan zapusteni sljivik, te cemo sljive pocupati i tu posijati kukuruze ;)
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Pogled iz daljeg prije malciranja:
Obrisan neispravan link.

I poslije malciranja:
Obrisan neispravan link.


Sto se uspravna kukuruzovine tice, 539 se jako jako mucio s njom. Istina, traktor je pred generalku i dotrajao, ali sa sikarama nema nikakvih problema. mozda je do toga sto je kukuruzovina bila ovlazna, pa nije pucala kak bi trebala, no posao je svejedno odradjen. Kukuruzovinu iza beraca sam pokusao malcirati i nisam napravio nista... Freza na beracu odradi super posao, tako da nemam potrebe malcirati takvu kukuruzovinu. Iza kombajna bez tarupa sam malo nesto probao, i samo oklipci lete okolo, te se kukuruzovina fino sasjecka... nazalost slika kako to iza kombajna izgleda nemam, a nit bi bile mjerodavne, posto ljudi u mom kraju svi pale kukuruzovinu, pa sam probao samo nagorene stabljike malcirati...

Da je bio 549 upregnut, vjerujem da bi dva reda kukuruza odradio bez brige, no eto, nije bio slobodan tada i morao sam s 539 ici...

Ako ima kakvih jos pitanja, slobodno pitaj, Ako ja nisam malcirao, ni ne moze se malcirati ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: malčeri

hvala :D :D :D :D :D

a kako se ore iza malčera, npr ona dva reda koja su stajala, i drugo, da li se plug štopa :?:

da li se tim malčerom mogu održavat međe, pošto su one u pravilu višlje il niže od djela koji oremo :?:
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Ova kukuruzovina NEMA SANSE da se stopa, posto je samljevena, ali doslovce... Samo da je bila skroz suha, bilo bi traktoru lakse malcirati ju...

Malcer mozes pomaci u desnu stranu za pol traga, tj, da ti kardan na malceru puca po sred zadnje gume, ili po njenom unutarnjem obodu. Dignes ga na hidrauliku koliko hoces i deri koliko te volja!

Ja sam medje odrzavao oko njiva s duhanom, i gazio sam medju jednim kotacem tako da nisam malcer morao pomicati u stranu i super je islo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh