• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: malčeri

evo i ja malo mlačerim
o5b22t.jpg
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: malčeri

je je neki novi internantional :lol:
pa nije vidiš da je to mf 4255 kakav je muženiča onaj mali
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: malčeri

ljudi koja je razlika izmedu malcera sa nozevima ili cekicima i koji su bolji u radu? na sto sve treba obratiti pozornost kod kupnje dobrog malcera?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: malčeri

Ivan_Kos kaže:
ljudi koja je razlika izmedu malcera sa nozevima ili cekicima i koji su bolji u radu? na sto sve treba obratiti pozornost kod kupnje dobrog malcera?
pa čekiče bude traktor teže tjerao jer trgaju, noževi ti režeju pozornost si obrati na getribu da ti nema puno hoda kardana na slobodno u lijevo i desno i gledaj da nije negdje posebno varen jer znaju pucati i gledaj si da je u centru osovina na kojoj se vrti i tam gdi su ti noževi ili kaj več. to je najbolje zakopčit pod traktor i uključiti i malo veči gas da ne trese malčer traktor i to ti je to ukratko
 
I

Ivan_Kos

Guest
Re: malčeri

znaci bilo bi bolje uzeti sa nozevima jer ce mi sluziti samo za malciranje trave, a ne orezane loze. traktor mi je 85 ks pa mislim da ne bi smjelo biti problema oko tjeranja.. fala na infu.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Re: malčeri

bogec kaže:
i ja tako čekao i čekao , a lijepo sam rekao da to želim vidjet jer se spremam kupit onaj najveći od 3 metra,

Pa najveći ima više od 3 metra.
Ovaj ih ima 6.
Obrisan neispravan link.
a ovaj 12,8. Loša slika.
Obrisan neispravan link.
 
T

Toyo

Guest
Re: malčeri

bok!
zna mošda ko kjde bi dobio kotni reduktor za malčer?
ja imam takav mulčar(ovo nije moj) i tam kde je puščica bih kupio drugog.
cjena novog je 600€
Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Probaj naci diferencijal od nekog auta/kombija, samo pokusaj potrefiti omjer 2:1 a ne ici preko 3:1 jer ces poletjeti ;)
 
T

Toyo

Guest
Re: malčeri

bobo ja to znam kakvega bi kupio.
a tu u sloveniji nemožeš nikdje dobit taki reduktor, mužeš samo novog.
zato sam mislio če se može ovo dobit kod vas, na kojim odpadima ali nešto slično.
ako možda poznaš koga tko bi imao onakve stvari?
 
T

Toyo

Guest
Re: malčeri

bobo
reduktor od balirke ima kako razmeje?
to nebi bilo dobro?
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

Krivog pitas o reduktoru sa balirke... nemam pojma kako izgleda, koliko je jak i koji prijenosni omjer ima...
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Re: malčeri

bok
sada sam presao cijeli post od početka i tek sada sam u dilemi... pa vas molim za prijedloge za malčer koji mi treba za košnju trave na 5 ha u lješnjaku a traktor je taffe 42.
molim za prijedloge
 
M

mrvica

Guest
Re: malčeri

Pozdrav svima !
Vujo ovo je za tebe, ako imaš volje na tom svom malčeru METAL-KO malo mjeriti!?
Interesira me koja je širina, dužina, visina ili ako ga možeš malo poslikati od ispod? jer sam nabavio taj multiplikator ili ti kutni prijenos pa bi to bila neka samogradnja. unaprijed zahvalan
 
A

aljmas

Guest
Re: malčeri

iskustva
imam nasad jabuke veličine 2,5 ha

prvi malčer koji sam i mao bio je ORSI 160 imao je za otvoriti zadnju stranicu i pokazao se kao izvrstan- raubao sam ga 3 godine i konačno prodao za 60 % cijene. moram naglasiti da sam prije toga to tanjurao i da je orsi to sve višekratnim korištenjem izravnao u travnjak.

tada sam kupio INO brežice 130 - n OVOME SE MALČERU NIJE MOGLA ZADNJA STRANA OTVORITI - nastavio sam obrađivati voćnjak i sjebao ga za 5 mjeseci- zovem servisera-trgovca koji mi je usput i rekao kako su INO brežice puno bolji malčeri nego ORSI i on mi to zamjeni i za godinu dana opet isto (sada je godinu zato jel ga nisam koristio zimi). sada ga bezuspješno zovem od 8 mjeseca. pa sajam, pa bolestan, pa onda se ne javlja-zatim ga nazovem s drugog broja i zamislite nije čuo telefon kad sam ga zvao prvi put, pa mene optužuje da nisam dobro radio!!!!!

i sada sam opet u fazi da kupim nešto drugo i šta da kupi m evo molim vas da mi kažete zato što je ovo više za podivljati-

Sada ću imati cca. 9 ha zatravljenog voćnjaka i pokušao bih i malo davati usluge sa malčerom

hvala unaprijed
 
A

aljmas

Guest
Re: malčeri

evo sada su mi u panex agm-u ponudili malčer tehnos-ako sam dobro razumio

jel ima teko iskustva sa tim malčerima
 

Najnoviji postovi

Na vrh