• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

Pogledaj i GRAMIP malčere. Koliko sam vidio, vrlo su solidno napravljeni.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: malčeri

nisam čul za toga..

ali ako mislis skoro pa profesionalsno raditi s njima, (9ha) nije baš mala površina za mulčanje onda uzmi ono kaj sam ti gore predložio.

Zapamti si jednu stvar: ak budeš u startu štedio, to ćete kasnije 3x više koštati.

Kolko sam ja na ovom forumu, a i uživo primjetio niko se nikad nije žalio da mu je stal Zanon ili Maschio.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,086
Re: malčeri

Gramip Dubrava ti je HR firma koja proizvodi kosilice, freze, malčere i još hrpu toga.
Pogledaj ih na proljetnom Gudovcu, jer nisu firma bez veze.
Kao i ostali, kupuju komponente i slažu finalni proizvod, pa su vjerojatno čekići isti kao na Zanonu, getriba je Bondioli ili Comer...
No, svakako Maschio ili Zanon su poznati i puno ih ima.
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
Re: malčeri

aljmas kaže:
evo sada su mi u panex agm-u ponudili malčer tehnos-ako sam dobro razumio

jel ima teko iskustva sa tim malčerima

2lkcisp.jpg


ovo je tehno-s mačer imamo još dva u firmi od 1600cm. stari su otprilike 8 godina. ovaj manji je odmah na početku u garantnom roku imao problem sa curenjem ulja iz reduktora, spao seger i ispao semering iz ležišta moglo se popraviti ali su poslali kompletan novi reduktor. poslije toga jedino ležaji na valjku zamjeniti. na velikima su svi ležaji mijenjani. i da rade pun gas tokom cijele godine i to ne baš pažljivim radom. sad su došla dva ino mlačera i nisu dobri kao ovi, nježni i krhki su
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
Re: malčeri

nije 100cm,ta je 130cm pošto mi je velik taj uzet cu si taj model samo od 115cm,a cjena je 18788kn i 1995kn za hidraulični cilindar za bočnik pomak,cjene su s pdv-om
 
M

mrvica

Guest
Re: malčeri

bok svima! dajte recite (napišite) kakve kardane koristite za malčere ili za roto malčere? Čujem svakakvih kombinacija pa pitam Vas?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: malčeri

mrvica kaže:
bok svima! dajte recite (napišite) kakve kardane koristite za malčere ili za roto malčere? Čujem svakakvih kombinacija pa pitam Vas?
Kardan s kuplungom na jednoj strani...
I po mogučnosti da nije kao za prskalicu ;)
 
U

uni445

Guest
Re: malčeri

Ja imam Cortese i zadovoljan sam s njim, Ima veliki bunker u koji skuplja svu travu koju pokosi. Livada za njim ostaje cista. Nedavno sam promijenio sve nozeve i stavio sam nove remene. On radi kao ura. Ne buci, radi dosta tiho. Ima 700 kg. Ja ga stavim na zetora i on radi s njim bez puno muke.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

Evo gospodo da predstavim i naše rotacione malčere.

Ima varijanta sa kotačima umjesto valjka i klizača, za međurednu obradu prije branja repice, luka, krumpira..., te ima jedna novina, rotacioni malčer koji može biti ili vučeni ili gurani. Slike ću uskoro stavit gore.

 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: malčeri

Zanima me kak se kreče cijena ovim malčerima i koje su širine u ponudi.. :?:
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

Vučeni rotacioni su u dimenzijama 1,3 m - 7.150,00 KN ( MPC ) i 1,5 m - 7.740,00 KN ( MPC ).
Prednji, tj. gurani, će biti najvjerojatnije u većem rasponu dimenzija.
Trenutno imamo akcije na sve strojeve sa do 10 % rabata, znači na utovarivače, malčere, prikolice za stajnjak, podrivače...
 
B

Bobo

Guest
Re: malčeri

goran.faic kaže:
Vučeni rotacioni su u dimenzijama 1,3 m - 7.150,00 KN ( MPC ) i 1,5 m - 7.740,00 KN ( MPC ).
Prednji, tj. gurani, će biti najvjerojatnije u većem rasponu dimenzija.
Trenutno imamo akcije na sve strojeve sa do 10 % rabata, znači na utovarivače, malčere, prikolice za stajnjak, podrivače...


Kao prvo, PRESLABI su vijci koji drze nozeve i koliko vidim da nema piksi u nozevima, nego je direktan dodir noza s vijkom...
Kao drugo, Pretanki su nozevi i nosac istih, taj "malcer" moze ici samo kroz travu i nista vise...
Kao trece PRESKUP je... Konkurencija prodaje po 6600Kn (MPC) 1.5m sirine, a puno jace izrade, takodjer "domaci proizvodi" s talijanskim reduktorima kao sto je i na vasem malceru)

Od ostalih zemjerki:
Regulacija visine samo preko onog vijka sa strane pre slaba i s obzirom na tezinu stroja to ce brzo popustati, Bar u uvjetima u kojima ja koristim takav stroj), valjak je pre uzak, kao i izlaz malcera.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Re: malčeri

i meni se cini da je onaj spoj tj sraf na nozu jako jeftinjacki uradjen , moglo je to i bolje da se uradi

inace i nosac mozeva izgleda mrsavo
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

Vijci su M 16, 12.9 kvalitete. Naš prvi malčer je proizveden 1991. god. Molim Vas da ne sudite prema slikama, dođite ga vidjeti ka nama ili Vam mogu dati brojeve naših kupaca pa možete vidjeti kod njih. Godine iskustva i znanja su pretočene u taj stroj, to je razlog njegove cijene, kvalitete i prednosti pred bilo kakvom konkurencijom. S njime se kose golf tereni, piste, kukuruzišta, vočnjaci, vinogradi, pašnjaci u Istri, Lici i Dalmaciji.
Što se tiče multiplikatora, mi ih jedini stavljamo na malčere od 1,5 m od 42 kW snage, a to što su talijanski je samo nažalost posljedica naše ( hrvatske ) nerazvijene privrede. Na gore navedenim slikama je malčer od 1,3 m. Noseća konzola je fi 32 mm, jaram je iz flaha 60 x 15, roštiljaste konstrukcije koja nosi sve, a lim ( 4 mm ) je samo zaštita od bacanja. Što se tiče širine otvora za izbacivanje, zbog promjera valjka nemože doći do zaštopavanja. Valjak za potrebe kojima je malčer namijenjen nije preuzak, a ako on smeta, zbog stopostotne balansiranosti elise ( reže se na CNC rezačicama ), malčer se može vozit podignut na polugama, ili postoji varijanta malčera sa kotačima za međurednu obradu. Cijena našeg prvog proizvedenog malčera 1991. god. je bila cca. 2.000,00 DEM, znači do danas je varirala svega oko 10 %, a sve zbog toga jer si nismo dozvolili snižavanje cijene na uštrb kvalitete, već smo na istu cijenu počeli stavljati jače multiplikatore.
Naš malčer od 1,5 m je težak cca. 250 kg, slobodno vagnite ostale.
 

KOBAC

Član
Tu od
13 Svi 2008
Poruka
419
Re: malčeri

cipiripi1967 kaže:
bok
sada sam presao cijeli post od početka i tek sada sam u dilemi... pa vas molim za prijedloge za malčer koji mi treba za košnju trave na 5 ha u lješnjaku a traktor je taffe 42.
molim za prijedloge

ja kosim sa rotomalčerom 1,25m 5Ha evo bit će več 4g. i jako sam zadovoljan. stroj ti je sličan kao ovi na slikama jedino što mi izgleda da je kod mene dosta kvalitetniji materijal nego kod ovog na slici ( Stvarno što dečki kažu ovo na slici izgleda dosta jeftino ) . međutim što je problem. ja sam svoje nasade nakon 2g. utravio jer sam računao da če vrijeme biti normalno i da če biti kiše bar u nekim prosječnim količinama ali evo več treča g. da je sušna i travnjak popije i ono malo vlage.

firma malčera je METAL-KO i ako ja radim bez večih problema 3-4g znači da je stroj ok. ako misliš zatraviti slobodno takav stroj možeš uzeti . uzmi sa bočnim pomakom ( malo je skuplji ali vrijedi ) i mislim da bi širina mogla biti 130-135cm ako je nasad 5x4 ( 125cm je malo usko i ostaje jedan uzak sloj trave koji ne možeš pokositi ) pokreče ga mali ferđo 533 bez problema. težak je 120kg i lako se barata sa njim ( Ako nemaš pomagača nije nevažno )

kaže kolega da ima novi sistem rotacionog malčera od 2m sa dva para trokrakih noževa i da radi super. provozaš se dva put gor dol i gotov red. to nisam vidio kAKO IZGLEDA I KAKO RADI

neki kažu da je bolji ona klasični ( sa lancima ili pačjim nogama ) ali s njim nisam radio i ne znam kako bi išlo.
 

goran.faic

Član
Tu od
6 Lis 2008
Poruka
182
Re: malčeri

Naš malčer od 1,25 m je tažak 170 kg, pa mislim da o kvaliteti materijala i krutosti nema potrebe diskutirati. Ja sam naveo sve važnije mjere našeg malčera, izmjerite svoj pa ga usporedite, a ako sa našim niste radili ili ga niste uživo vidjeli molim vas da samo na temelju indicija ne sudite o njemu.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Re: malčeri

KOBAC

VIDIO SAM ONAJ OD 230 cm širine i sa dvije trokrake glave na sajmu u Osijeku ,mislim da je firma METAL-CO i da mu je cijena bila 11.200 kn na sajmu ,ali da li ga netko ima da ga je isprobao kod sebe-te kako rade te dvije glave i koje su kvalitete u košnji dali mogu samo u travu ili mu ne smetaju i manje grančice koje ostaju poslije prorijeđivanja krošnje?
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: malčeri

Ja imam 150cm, firma kao kobcev, i mogu reci da je OK. S njima sam lani jedno 5-6 Ha bez problema vise puta prosao s tim da je jedno 3-4 Ha bilo svakakvih stvari :) (bujadi visoke 2m-mora se malo sporije jer ne vidis kud ides, kupinu ni ne osjeti, drvenasto siprazje moras malo laganije). Sto god je zeljasto i drvenasto do npr pola cm traktor (IMT539) ni ne osjeti u prvoj-drugoj brzoj a drvenasto do jedno cm promjera moras malo usporiti, ali ide tako da procjenjujem da grancice od orezivanja nisu problem. Druga je stvar da taj sistem gdje je os vrtnje okomita ne dize sa zemlje tako da vjerujem da bi moguce ostajalo. To nisam radio tako da ne znam. Ima bocni pomak tako da mi uredno ide jedno 20cm vise od traga traktora. Inace, svi Metal-kovi sada imaju bocni pomak. Jedino sto je malo nezgodno rjesen nosac za hidrauliku pa kad se pomakne skroz u stranu ne moze se dignuti (dakle, nosac je u obliku slova A,kao ovaj Faicev, a trebao bi biti u obliku naopakog slova U, ako je jasno sto zelim reci?). Takodjer, treba pripaziti na duzinu kardana.

Za ovaj od 230 cm ne znam kako bi se tafe ponasao, ali sam sklon vjerovati da bi u odrzavanju u vocnjaku (dakle trava stara mjesec dana) bio OK, jedino sto je to malo puno nespretno za okretanje, a ni cijena nije bas mala tako da je moj osobni stav da bi ti bilo bolje uzeti 150cm (sa pomakom, naravno)
 

Najnoviji postovi

Na vrh