• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Za 2ha ti se ni ne isplati kupovat skuplji, ali opet nevalja ni da se kvari! Pričekaj još 1 god, pa ako susjed bude i druge godine vukao to onda kupi! :) sretno s odlukom.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
jesi ti u to siguran da je deblje od 14mm jer je to debljina stijenke na malo boljim malcrima da nebus lupil u panj a malcer u osmicu presel
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Molio bih savjet,imam mali malčer "Zanon" za TD 4005 i ako netko zna gdje se mogu kupiti kvalitetno remenje i to 17 x 1000 .Kupovao sam na kakve sam naišao ali nakon sat -dva rada jednostavno se raspanu mada ne forsiram sa strojem.Pa ako netko zna naziv originalnih,kvalitetnih remenja i trgovinu gdje ih mogu nabaviti bio bih zahvalan i cijena me zanima (mada mislim da nisu jeftiniji od 200-injak kn).U PŽ i okolici ih je teško naći.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Traži optibelt remene. Koliko remena pokreče malčer. Dali remeni sjednu cjelom visinom u remenicu.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
probaj nazvati set bjelovar imaju skf remenje ja sam nedavno uzeo 17x 1389 komad 50kuna isto za malčer
poslali mi poštom samo naglasi da je za malčer
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav!
Trenutno sam u nabavci malčera, imat ću oko 1ha trave za mačirat. Traktor je TV 731, razmišljam o GEO 1m, nekorišten, batovi su u spirali. Nije malčer kao ovaj koju stranicu nazad, ti veći su napravljeni od pleha a ovaj mali je baš od željeza, osovinu i prijenos ima isti kao ovi od 2,5m. U opciji je još Seppi isto od metra, ovaj mali GEO izgleda po izradi dosta slično Seppi-u, znači debljina kučišta je ista ali kao da sam primjetio da GEO ima tanje/slabije batove. Sam prodavač kaže da je GEO Kinez složen u Italiji a kao ovaj Seppi je već profesionalan malčer.
Dakle, trebam malčer za travu, GEO je nekorišten a Seppi korišten i ima već koju godinu na grbači, cijena je ista za oba modela 6500kn, koji da uzmem?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Evo još jedna iz arhive ;)
ME-GA ing 180 cm

1544979_645895082123652_11402772_n.jpg
 

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
hele zavisi kakav teren imaš za malčirat
za ferrari 30 ks sam nabavil malčer na bate 1m širine bil je njemačke proizvodnje marke se nesječam više to je bilo 2006g ljepo je radil međutim pola parcele mi je brijeg a pola ravnica po ravnici ok ali u brijegu je dizal prvi kraj iako su utezi na kotačima a traktor je zglobni onda sam zamjenil taj teški malčer za rotacioni 130cm širine s tri noža traktor ni ne osjeti da radi
razlike u malčiranju nema
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
hele zavisi kakav teren imaš za malčirat
za ferrari 30 ks sam nabavil malčer na bate 1m širine bil je njemačke proizvodnje marke se nesječam više to je bilo 2006g ljepo je radil međutim pola parcele mi je brijeg a pola ravnica po ravnici ok ali u brijegu je dizal prvi kraj iako su utezi na kotačima a traktor je zglobni onda sam zamjenil taj teški malčer za rotacioni 130cm širine s tri noža traktor ni ne osjeti da radi
razlike u malčiranju nema

Mislim da je tvoj ferrari bio 26ks sto sada nije ni bitno. Mislim da su ovaj NEO i Seppi iste tezine i stvarno izgledaju kvalitetnije i puno cvrsce od ostatka NEO malcera. Roto malcer mi ne igra ulogu jer cu jednu parcelu ( 4000m2) kosit maksimalno 2 puta godisnje i to je onda prevelika trava za roto. Mali komad je na dobrom brdu ali to planiram u rikverc gore pa prema dole malcirat.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=svrpeUbdW-E[/YT]
Ovaj dosta dobro to radi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
ne nagovaram niti ne navijam za roto malčer samo meni za moj teren je bolji od malčera na bate teren je 5500m2 i kosi se 2 puta godišnje snaga trakrora je 29,6ks
ali nebitno svatko kupuje strojeve za svoje uvjete i sa kojima misli da bude najbolje radil
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sta može roto malčer lijepo smalčirat travu od cca pola metra? Neće ju polegnut i ostavit tako povaljanu?
Makar gledam cijene, novi 135 cm su oko 5500-6000kn a 1m 5000kn, to mi se čini puno. Polovnima nisu baš nešto male cijene. Onda si razmišljam da mi bolje za 6500kn uzet na batove i novi NEO?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ako je Roto malcer dobar, dobro ce i odraditi posao ! Za njega je pola metra trave macji kasalj !!
Najbitnije tri stvari kod Roto malcera :
1. Brzina vrtnje
2. Brzina kretanja traktora
3. Ostrina nozeva
Ako su zadovoljena sva tri uvjeta, iza njega ostaje cisto kao da se kosi sa striznom kosom. ja sam sa svojim doslovno samljeo kukuruzovinu !!
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Moje iskustvo je da, ako od ta tvoja 3 uvjeta nisu sva zadovoljena guši se roto!
Moja preporuka ti je malčer sa batovima:
1. kosiš(malčiraš) travu, trnje, panjeve, itd..
2. ako imaš voćnjak samelješ granje
3. usporava rast trave(ako se radi o čekićima)
4. kosiš travu bila 30 cm ili 2m ( razlika ti je samo u brzinama kretanja)

Mane: 1. kad je jako mokro ne može se raditi, jer ispre ti voda ležajeve i u k****(no niko poslje kiše ne ide kositi)
2. potrošnja goriva: - roto (1ha, 30cm, 30l) -čekići (1ha, 30cm, 40l), *podaci su na belf napisani*
Ako voliš kosit travu uzmi roto i udri svaki 1-2 tjedna, a ako ne voliš uzmi malčer sa čekićima i 2 x godišnje.
LP.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@marieto88... mogli bi mi tako u nedogled.... a cemu ?? Ja sam sa svojim Roto malcerom prezadovoljan i za moje potrebe netreba nista vise !! Samo iznosim cinjenice, a svatko od nas izabire ono sto mu treba i sto si moze priustiti .... Nije ni Malcer na batice svemoguc. Ima i taj mana ....
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,170
Ja sam sa 533 i 180 rotomalcerom malcirao kukuruzovinu od 3 METRA
tak da i ova mala travica velicine mog skolskog ravnala ide ko macji kasalj
 

Najnoviji postovi

Na vrh