• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma mi hoćemo samo reći da su to sve samo obični poljoprivredni malčeri koji služe za to čemu služe, ne velimo da nisu dobri, dapače, dobri su, ali nisu profesionalni!
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
@tine, koliko sam te razumio, roto malčer i obicna kosilica je razlika u potrebnoj radnoj snagi!?

Po meni je suludo tjerat i taj roto malcer u travu i trnje od 1m. Ovaj s cekicima je zakon i samelje sve.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Kad se rotomalčer zalaufa bogami i on drobi i melje svašta...isprobano
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Razlika među roto kosilice i roto malčera je u načinu 'obrade' biljnog materiala kad je jednom odrezan. Kosilica odreže i baci iza sebe, dok malčer masu zadrži u sebi, te ju obradi da je mehanski više ispostavljena bržem raspadu.

I roto malčeri idu u teške radove.

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=oa2GnCk2o70[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&list=UUWPSs7erCHmUcD4e1In8exw&v=XOgpDxx9uYA[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Smijao sam se kad sam vidio da sumarija ima rotomalcer al kad sam pogledao od ispod promjenio sam misljenje. S njim ciste oko velikih stabala. Znaci grmlje i sitno drvece.
Tera ga rujka neznam sad jel 80 ili 90 ks. Zahvat oko 1.80
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
pogledajte što talijan radi, iako vjerojatno košta ko i fendt koji ga tjera...

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PfRtFblLbu4[/YT]
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
@tine, hvala sve jasno! :drink:

@ŠANANA, vidim, ali opet ja na to nisam mislio!

Moram priznat da nakon ovih videa, moje poštovanje se povećalo prema roto malčerima. Vidio sam sa čekićima da tuču po šumi, ali s roto nikad!

Sad sam u dilemi, dal da uzmem roto ili običnu kosilicu?
Kosilicu mogu veću vući i raditi, ali roto ljepše obavi posao!
Želim postići izgled travnjaka, znaći bez oni čuperki i tako nečeg. Kaj Vi predlažete?
p.s. kaj je jeftinije, roto 1.8m ili 2.3m kosilica?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Ako ikako mozes, probaj jedno i drugo ! Posudi pa probaj ! Tak sam i ja prije nego sto sam se upustio u izradu rotomalcera ! Posudio od 160 i videl da to radi kak treba i da to moj 335 vuce bez prevelike muke !! Napravio 140 i ja prezadovoljan !!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
pogledajte što talijan radi, iako vjerojatno košta ko i fendt koji ga tjera...

za dva metra zahavata tog malcera ti je potrebno minimum 200 konja i to je jako jako na knap,jer je moj jako dobar prijatelj bio snjim na prezentaciji
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
SEPPI je ipak VRH što se tiće malčera, reko bi da nema boljeg!

@marieto...ako ti treba striktno za održavanje ljepote travnjaka, onda definitivno kosilica!
Imaš mali lagani traktor koji nebude radio štetu na travnjaku, pa s tim si onda i uskladi stroj, ali definitivno ti treba kosilica večeg zahvata s kojom češ redovito "brijati" travnjake, malčer je ipak stroj namjenjen nečem drugom!
 

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
@ ibosilj - ovo što si stavio video to nije malčer :p:

@ massey 595 - takav stroj sa 200 ks bi bio spor,treba njemu puno više snage da bi bio učinkovit... :eek::

@ ŠANANA - Seppi je odličan ali ima i boljih strojeva :eek::
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
piše da je to malčer i rototiler u jednom, al ja sam fasciniran radom, ovu đunglu ufreza da 50 cm dubine, strava, slažem se da je 200 slab za to, trebal bi on dobrih 250 ks da ga iskoristiš kak spada...
al zamisli da dojdeš s tom mrcinom na neku zapuštenu parcelu, u jednom prolazu dobiš potpuno obradivu zemlju, za oranje, RD i ostalo, nikakvo ganjanje 5 godina s tanjuračama da pocijepaš žile od drveća i tek onda možeš orati... :icon_super:

doduše, ovdje na videu samo melje travu, zanima me kak se ponaša u grmlju od cca 5 metri, dal i to može tak samljeti i zagrnuti.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,120
Zar vi ne vidite da vas tip mulja?

Zvijezda , tj. oruđe koje ide u zemlju je polumjera 20-30 cm.... dakle, NE MOŽE IĆI POLA METRA U ZEMLJU!!!

Ona šipka je zabijena na silu.





molim lijepo,ne pisati velikim slovima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zagi

Novi član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
24
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=oc9UW3pD6mI[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Zar vi ne vidite da vas tip mulja?

Zvijezda , tj. oruđe koje ide u zemlju je polumjera 20-30 cm.... dakle, NE MOŽE IĆI POLA METRA U ZEMLJU!!!

Ona šipka je zabijena na silu.

nigdje ne mogu naći podatke o širini rotora, al nemoj gledati njegov polumjer nego promjer, on tehnički može raditi s cijelim promjerom u zemlji, a i piše na službenoj stranici da ide sigurno do 40 cm dubine, a i dublje, ovisi o uvjetima... melje kamen do 30 cm, drvo do 40... dakle, ovo da mu treba stroj od 150-250 ks treba uzeti s rezervom, ja bi svakak tu počel s 200+ konja.

ovdje su podaci o njemu
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,120
nigdje ne mogu naći podatke o širini rotora, al nemoj gledati njegov polumjer nego promjer, on tehnički može raditi s cijelim promjerom u zemlji, a i piše na službenoj stranici da ide sigurno do 40 cm dubine, a i dublje, ovisi o uvjetima... melje kamen do 30 cm, drvo do 40... dakle, ovo da mu treba stroj od 150-250 ks treba uzeti s rezervom, ja bi svakak tu počel s 200+ konja.

ovdje su podaci o njemu


Pogledaj na videu kako duboko je spušten. Sve se vidi. Nije u zemlji ni do osovine oko koje se rotor okreće (onaj zlaćani dio na štitniku).

Dakle, mjerenje šipkom je prevara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh