• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Tino, iz Selnog sam, reduktor je od samoutovarne i da ,kontra je obrnut, prijenos je 1-1.5, bolje bi bilo da je 1-2, ali takvoga sam nabavil...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
od neki dan, napravio dva prolaza u trećoj sporoj i vrisne kardan:

malčer nije moj, od rođaka je:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kaj si stavil od rasipača kardan? :icon_axe: ti nije onda rođak dal i kardan koji ide uz malčer?

kolka je to širina i zakaj ti lijeva poluga od traktora pretrgnuta? :icon_scratch:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
rođak je mislio da je kardan dao s frezom. ali nije. jbg sad, sad je gotovo. da, bio je od rasipača. nađem kod susjeda jedan od bušilice za bunare, ali ima viška 10 cm, a ja nemam dvostepeno kvačilo. sad ću morat kupit drugi kardan. a ovaj je bio onaj s kvadratnim cjevima. inače je zamjenio kardan s balirke koji sam slomio ovo ljeto :D: nešto me ne idu ti kardani u zadnje vrijeme.
malčer je 180 cm, ino brežice. vlasnik malčira voćnjake i vinograd s time, vuče ga eurowolfom, 55 ks, 4x4. a lijeva poluga je takva. i desna je bila, samo su je stručnjaci zavarili prije moje ere ;)
sve u svemu, malčer je super. radio sam prošle godine s njim, u drugoj sporoj landinac ulazi u ambroziju koje je prerasla i traktor. u kukuružnjaku radi u trećoj. da uzmem nešto s dvostepenim kvačilom, ozbiljno bi razmislio o ovakvom malčeru. ako ne, pravim helikopter.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
jaaooo pajdo, za malčer od 180 cm treba već biti malo jači kardan, takav da ti nije volja nositi duže od 10 metara u jednoj ruci, zbog toga smatram da je vaš zaj*b još veći ako ste uspjeli smjestiti ovog od rasipača... primjerice mi na frezi 180cm imamo kardan kojeg dok namontiraš, kaplje znoj s tebe ;)
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Kolega @ibosilj, da si namazes kardanske izlaze tu i tam malo z vazelinom i da uspijes napelati od prve (za kaj ti treba prakse :icon_fU:) onda ti nebi kapal znoj. :cool2:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
karlo, vidim da ne kužiš da kardan za malčer mora biti malo jaći, znam da je za tvoj 533 dovoljno splesti od vrbove šibe ;)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
sad ću morat kupit drugi. više nema ni jedan te dužine :D: ima toga u bosni, uzet novo i mir...
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Itp, kako eurowolf radi s 180, ja imam NH iste snage i dvoumio sam se između 160 i 180!? No preporuka mi je bila 160 i tao uzeo.. :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
sad ću morat kupit drugi. više nema ni jedan te dužine ima toga u bosni, uzet novo i mir...

ako uzimaš u bosni, izvuci ga van iz plastike da nutra ne bude opet kvadratna cijev s 2 mm mesa ;)
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
radi super. i to 50% rada mu je u brdu. u vinogradu. a ja sam radio i prošle godine s njim, a landinac neme ni dvostepeno kvačilo ni prednju vuču. a ima 48 godina. i radio je super.
ti bi vjerojatno radio žetvene ostatke, kukuruzovini i slično. ili i šikare, to je ipak veće opterećenje nego trava u voćnjaku. kod nas ni nema šikara. znam da su jednom ovaj malčer s 533 vozali. ali to je bila pišurija :D:

@ibosilj, hoću svakako, ali sad će samo na balirku i na rasipač ić, kakav god da bude.
 
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
pozz majstori, evo pratim rasprave o malcerima i naletim na ovaj- http://www.njuskalo.hr/komunalna-oprema/malcer-fae-um-175-oglas-10888757. a sad me zanima dal taj hurlimann moze tjerat ovaj stroj!

i jos jedno-MF 698 t,ovaj clan ima malcer koji drobi granje do 12cm(tako veli na str.239) a vi imate tehnosa i gramip gs 60 i velite da mozete isto drobit granje (nesto manje 10cm) pa koja je onda razlika? jel nije onda bolje kupit takav kakav ima MF 698 i onda mozes bez brige drobit i granje a i mozes malcirat travu,slamu,ambroziju. Jedino ako sam ja krivo skuzio,onda mi oprostite posto neznam bas mnogo o tome,pa zato pitam. stoga bih vas molio da mi malo objasnite razlike izmedu tih strojeva... hvala unaprijed
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Gle stari ovo je sumarski malcer sa fiksnim noževima i treba jebeno pazit,obavezno super spore i polako osobno ja bi uzeo puno masivniji traktor za takve malcere,a ovo za tehnosa gramipa i maschio-a on može drobit granje od 12 cm svi oni ali nemože rusit tj.može ali nije predviđen za to tih 12 cm je za polegnuto drvo,ja imam gramipa gs60 i jbn je malcer masivan težak izdrzljiv upravo ono kaj se traži od malcera
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
493
pozz majstori, evo pratim rasprave o malcerima i naletim na ovaj- http://www.njuskalo.hr/komunalna-oprema/malcer-fae-um-175-oglas-10888757. a sad me zanima dal taj hurlimann moze tjerat ovaj stroj!

i jos jedno-MF 698 t,ovaj clan ima malcer koji drobi granje do 12cm(tako veli na str.239) a vi imate tehnosa i gramip gs 60 i velite da mozete isto drobit granje (nesto manje 10cm) pa koja je onda razlika? jel nije onda bolje kupit takav kakav ima MF 698 i onda mozes bez brige drobit i granje a i mozes malcirat travu,slamu,ambroziju. Jedino ako sam ja krivo skuzio,onda mi oprostite posto neznam bas mnogo o tome,pa zato pitam. stoga bih vas molio da mi malo objasnite razlike izmedu tih strojeva... hvala unaprijed

U ovoj priči mislim da je tom Hurliju mast izvađena... makar ima samo 600 sati...
Konstrukcijski to nije traktor za takav poslic.... :D
 
Tu od
13 Ožu 2014
Poruka
37
ok,pa koliko treba imat jak traktor da moze pokretat taj malcer sumarski? zar tvoj traktor od 90 konja nije dosta imas 4.5t. koji bi recimo preporucal traktor za ovaj malcer koja marka i koliko konja? susjed planira kupnju takvog stroja pa rekoh da pitam vas koji se sa tim bavite. on bi radio za grad i privatno ima toga oko 5h i imao bi to 2 puta na godinu. njemu treba do 12 cm debljine,veli da mu je ostalo steta unistavati da bude rade pospremil drva za grijanje. I massey 595 daj mi reci dal si sta vidio g. Branka Maretica,kako mu ide valtra.ima sta posla
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
sve zavisi o zahvatu no opet nesmije traktor bit siri od malcera ak se razumijemo ja bi mu na na nekih 90konja preporucil 2,20 vise ne,sumarski neka zaboravi za tu konjazu mozda polusumara da samo je njega teze pokrenuti,naravno da sam ga vidio to mi je jako dobar prijatelj nema da valtra staje a posla i preko glave steta kaj se on nece uclaniti nek samo cita kaj mi pisemo
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Koji bi malcer ili tarup mogo da uzmem da sitnim travu prije baliranja tacnije sitnio bi grasak i zob. Mislio sam kad pokosim da zadjem otkosom i usitnim prije bi se prisusilo.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Koju je bolji vucni ili noseni imam zetora 7045 i imt 549 kosilica hvata zahvat od
210 iza nje oko 160
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Pa ako ćeš radit samo travu i kuruzu uzmi šireg vucenog oni su rodjeni za te stvari i znam ti za jednog dobrog
 

Najnoviji postovi

Na vrh