• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
a gle, ni ja nisam videl takvu stvar u živo pa ne znam, gledam kaj piše samo, vjerujem da ovaj stroj to može odraditi na tu dubinu, možda na videu nije tak, ali za ovu šipku je možda dva put po tragu prešel, a drugi put ga pustil "do drugih ljudi" :)

compy

lijepo urađeno, nema šta, ali dal sad na tu njivu možeš odmah s plugom? ja vjerujem da ne, a mislim da bi ona sepijeva drobilica trebala raditi upravo to..
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,120
Uređaj ima skije s obje strane i lančani pogon s obje strane. Kako bi ti ukopao rotor ako ti skije i štitnici od lanca ne daju?

To je obični površinski malčer / freza koji može par cm u zemlju i to je sve. Nejde dalje od freze.

Revolucionaran je po tome što nema noževe nego neko čekinje odozdo pa valjda finije radi i drobi zemlju usput...
 
Posljednje uređivanje:

compy

Član
Tu od
4 Sij 2013
Poruka
209
@ ibosilj - ako je bila manja šikara da nisu žile prevelike,moglo bi se preorati...
ako se i ne preore,da se lijepo urediti sa tanjuračom,nakon dvije do tri godine već se da orati... bilo bi idealno još proći sa drobilicom ali nemožeš sve imati ;)

@ ROADRUNNER - teško ti je ocijeniti na slici koliko duboko stroj ide u zemlju,zato što su to strojevi jako veliki...

http://www.fae-group.com/en/land-clearing-products/pto-driven-heads/tillers/ssh
ovima je težina od 3670 do 4850kg. idu do 50cm. u zemlju i panjevi mogu biti promjera do 70cm...
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
compy, jako mi se sviđa ovaj posel koji ti uradiš sa svojim, ruku na srce, ja takvo nešto neću imati prilike isprobati :/
rekao sam samo za ovog seppija da me zadivio, a ovi fae, to je još klasu iznad...
sjećam se jednom dok mi je frend kazao video, inače prodaje čovjek new hollande pa su jedno vrijeme držali i drobilice kamena, taj smrad slično ovome izgleda, cca 6 tona, da vidiš kak propne new holanda od 150 konja, malo brži potez na hidrauliku i mjeri oblake :)
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nije prevara, imam doma katalog od messisa, stroj ide 50cm u zemlju i melje granje preko 25 ili 30cm, budem pogledao a mozete i vidjet na njihovim stranicama. Ona zvijezda se spusta pod zemlju. Cijena je oko 550 ili 700 tisuca kn, ne sijecam se tocno.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
znači da nisam puno fulao u procjeni kad sam rekel da vjerojatno košta ko traktor koji ga tjera... :icon_pray:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ispravka netočnog navoda, u katalogu je isto Fae, ide u zemlju 30cm i granje do 30cm. Cijene od 1-2,5m su 270-450 tisuća. Zamijenio sam sa frezom za panjeve koja je odmah pored, ona ide 60cm duboko.
 

Imbra

Član
Tu od
12 Srp 2011
Poruka
132
Evo jednog mojeg proizvoda, rotomalcer za moj 533, 150 cm sirine, ak to ne spada ovde,molim moderatore da premjeste u mehanicku ak je potrebno. Stroj je isproban i jako dobro radi, kosil sam livade u trecoj sporoj ili prva brza, a kuruznicu u drugoj sporoj.










 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
@imbra,kolega svaka ti čast ;)
vidim da si isto iz krapinskih,di zivis tocno?
di si uzeo ovaj diferencijal? bas me zainteresirala izrada malčera ;)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@Imbra svaka cast na izradi super izgleda!!
Dali mora bit neki odredeni omijer na reduktoru i dali od prikolice od sijena odgovara??
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
omjer bi ti trebao biti 1:2 a od prikolice za sjeno odg samo ha treba kontra spojit da dobiš tu redukciju
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mislis kontra spojit da sad di je kardan na reduktoru treba doc noz a na izlazu doc prikljucak kardana jesam dobro skuzio:icon_scratch::icon_scratch:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
To je onda lako tokar rijesi te sitnice da vec duze vremena sam u potrazni neke stare prikolice za sijeno reduktor bi iskoristio si za izradu malcera a sasiju prikolice ovisno kakva je prikolica iso radit kipericu ili obicnu prikolicu za prijevoz drva,kukuruza i slicno!!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Onda smo iste ideje,meni malčer do jeseni treba pod nužno i 99% da ču uzet rotomalčer i po nekoj računici za svoje potrebe če se otplatit kroz 3-4 godine.a moglo bi bit i neke uslužno pa i prije. A prikolicu tražim za neku dobru cijenu al isto tako u krugu od 30-40 km tak da ju mogu traktorom dopremit da nemam još dodatnih troškova i također bi od nje pravio kipericu jer nemam poštene prikolice a treba mi a reduktor bi poslužio za malčer nebitno kaj bum ga vjerojatno prije kupio,napravim ga i u njuškalo sa njim,pošto sad radim u firmi di si mogu od željeza napravit kaj si zamislim lako bi ga napravio samo mi materijal treba a obrada je đabe
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Meni nije nuzno da malcer mora bit ubrzo gotov bilo bi dobro al problem za prikolice porasla im cijena drasticno nadam se da bi roto mogo kosit trnje kupinu koja naraste tijekom godine??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja bi odrzavo s njim si oko parcela da mi ne zalazi u moje znaci trava kupina nije nista strasno jer da kosim s bocnom kosom moram cekat dok maknem kulturu s svoje parcele da si ne gazim po njoj jer to je 2m sirine meda i malo susjedovog da pokosim da neide u moje i tak ono sta bocna moze odradit al htio bi malcer mozda bi lakse se rijesio kupine!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh