• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
@mika,kak je kolega zadovoljan s tim svojim malčerom onda?
Mene malo muči što ima rotor i prostor oko rotora, tj.štit nekak manji od drugih, brine me ak bu trava ili kaj da se nebu štopalo?
Traktor mi ima 4200kg to bi trebalo biti dosta
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Nisu od 800g već od 1300. evo svih podataka.
bowell-tractor.com/FLAIL-MOWER/Bowell-BCRI-220-CAT-II-embankment-flail-mower-heavy-duty-6601.html
Najbitnije je rupa koji šaraf ide na Gramipu sam imao M16 i pucali su ko ludi a sad na Tehnosu imam M18 i vec nekih 5 godina do sada ni jedan nije puknuo.

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
@mika,kak je kolega zadovoljan s tim svojim malčerom onda?
Mene malo muči što ima rotor i prostor oko rotora, tj.štit nekak manji od drugih, brine me ak bu trava ili kaj da se nebu štopalo?
Traktor mi ima 4200kg to bi trebalo biti dosta

On veli da je sasvim zadovoljan videl sam ga u radu u travi koja nije košena par godina nije se niš štopalo,pričal je da je malčiral neku šikaru do 5cm bez problema ide.Ono kaj se meni nije dopalo,malčiral je neko zapušteno dvorište gdje je bilo kamenja tu mu je strgalo vijak na čekiću i napravilo dosta dobru izbočinu na plaštu gdje je čekić udaril a bilo je i još dosta sitnijih izbočina od kamenja.Sve u svemu ok cijena i kvaliteta.
On ga nosi sa Deutzom DX 110
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ako nekom bude mjerilo mozda, ja sa Deutz 4.51 nosim 850 kg malčer 170 širine potpuno zabačen, i široki i uski kotači.
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Ako netko ima savjet za moju ideju...
Imam TV 420 sa rotacijskom kosilicom, i pri košnji veće trave ima, ponekad, problema sa košnjom...znači kad je trava puna soka! Kosi se voćnjak sa nizbrdicom/uzbrdicom.
Da li bi bilo pametno ići na INO malčer ili Zanon malčer širine cca 100 cm?
Odnosno kako bi Tomica podnosio to sa svojih 18 KS?
Da li bi sa malčerom bila lakša košnja višlje trave nego sa roto kosom? Ako bi on to uopće mogao funkcionalno vući za sobom...?

Hvala na odogovorima
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako ima problema samo sa košnjom bez mljevenja mase kako bi tek mogao mljeti to isto?

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bibos1w,
ako nisi, probaj smanjiti brzinu kretanja i uključi kardan na 540 okretaja. Mislim da taj tomek ima 4 brzine kardana, ovisno o bezini u kojoj se vozi. Bratić ima roto malčer (kosu) koji je prolazni (bočne stranice su paralelne i otraga je skroz otvoren. Bil sam prisutan kad ga je sprobaval. Drače kak je na sliki je išlo bez problema. Batičari mi se čine preveliki zalogaj za taj traktor.
20150531-09
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Ima tri spore i tri brze, znaci 6 brzina...
Kad je gusta trava, znaci u proljece ili nakon ljetnog kisnog razdoblja, onda se muci. Ne kazem da ne pokosi, vec se mora radit iskljucivo u prvoj sporoj. Na 1 ha zemlje je to malo dugotrajno.
Kardan nam je uvijek na manjem broju okretaja.
I sa dračom nema problema uopce, bez obzira na visinu! Njega muci bas čista trava, oni gusti buseni, pa jos kad su puni soka...
Kažem, nemam iskustva nekog u poljoprivredi, vec nam sluzi samo za kosnju vocnjaka, pa zato i pitam kak bi reagirao na malčer.
Koliko sam uspio skužit iz vasih odogovora, malcer je jos vece opterecenje za traktor...?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gusta trava je uvijek problematična.
Ako nemaš vremena polako raditi, rješenje je u jačem traktoru. :)
 

bibos1w

Član
Tu od
4 Stu 2012
Poruka
55
Ma bude sporo ok. Taman sam uredio Tomicu, pa nema nikakvog smisla ici na vecega, a i prostor mi fali za spremanje veceg traktora.
Ovu kombinaciju sa malo podignutim kosistem smo primjenili ovo proljece...pa onda na dva puta kosnja.
Znaci nek ne fantaziram o malčeru..??
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Ako nemaš vremena polako raditi, rješenje je u jačem traktoru. :)

pa onda na dva puta kosnja.
Možda da ako ideš 4 ili 5 puta godišnje u 3 sporoj, da češ manje opteretiti traktor, malčer i potrošiti duplo manje goriva i prije završiti posao a parcela stalno uredna.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ali onda roto malčer ili ipsilon, a ne čekićar.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Valjaju li čemu malčeri Mega metal, kod mene su povoljni sa cijenom, 1.7m pomični oko 1350e.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,758
Vidjeh ih na sajmu. Jedan od korisnika je rekel da je zadovoljan.
Osobnih iskustava nemam, ali mi izgledaju solidno napravljeni.
Zanimljivo, pri nama je skuplji za PDV (25%).
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Onda se čudimo zakaj nam mali poduzetniki propadaju, a vani naša roba jeftinija nego doma.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ima ga susjed al je nov pa nemožeš još reći kaki je.
ima vrata iza ne izgleda loše
 
Na vrh