• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima zanima me kako pravilno održavati malčer "čekičar" točnije kada i koliko masti pritisnuti u ležajeve rotora i valjka?Prvenstveno me to zanima za Ino malčer za koji nisam vidio da ima mazalice na valjku sa strane.Hvala svima
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Većina tih ležajeva imaju semeringe što znači da su zatvoreni i ne može ih se podmazivat, i traju dok traju. Većinom se mogu podmazati samo vanjske košuljice na samopodesivim ležajevima
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam jučer s gramipom gs 50 tuko tempratura na 100 skoro ali vidim da se vodena rasklimala.
Gramip je dobar al nekako mi se čini da se teško tjera
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Moze malo Vasih iskustava i misljenja..
Povrsine travnate koje se odrzavaju samo da ne zarastu da li je bolje odrzavati malcerom cekicarom ili rotokosom???
Sa kojim se trava bolje odrzava, a korov pomalo zatire ukoliko ga ima....
Thx
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
To je na ruku kolko mi se čini?
Kolko ti je težak i jak traktor koji ga nosi?
Da na ruku težina je 3200kg a sa tegovima oko 3500kg. A snaga je 60ks.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Super, onda ga moj Deutz sa 3700 plus 300 kg utega i 70 ks nosi bez brige.
Razmišljam da nesto tako uzmem na godinu.
To si novo uzeo ili polovno, koja je marka?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Jasam se isto bojo kako će biti za nosit i za terat al ide bez muke. Išao bih i 180 vidim sad. Marka je bowell. Polovni al nije radio ni 10 sati.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bratić kupio takav bowel s vratima 180 i dupli kardan.
Same 100 ima šta radit s njime kad je neravno prvi kraj zanosi.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Pa ja radim pretežno u brdu i to velikom i kažem nemam takih problema.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nez ovaj ima ali nije isti malčer ko tvoj bowel je ali teži je.
Dosta zanosi ga po kosim terenima.
Dosta radi s njime uslužno nije loš malčer
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Ma isti samo je kodnjega noci model sa 2 kardana jel tako? A dosta osovinski razmak utječe na stabilnost traktora kod takvih priključaka. Što veći međuosovinski to je stabilni isto tako širina traktora a i visina. Pa znaš to i sam.
 
Tu od
28 Kol 2019
Poruka
40
Pozdrav majstori, u fazi sam razmisljanja da sam napravim malcer širine 140 cm, ali ne onaj kao helikopter, nego bas horizontalni malcer s cekicima... rotor sam nabavio, promijer je 140mm, debljina stjenke rotora 10mm... bocne strane-nosace lezajeva bi napravio od ploce debline 10 mm, a medusobno ih spojio L profilom i okruglom cijevi s debelom stijenkom... reduktor bi bio obicni diferencijal od auta, s tim da bi jednu stranu izbacio, a drugu koristio... znaci kardan bi spojio na mjesto gdje i inace dolazi kardan od auta, a na kraj poluosovine gdje se sarafi kotac bi zasarafio lancanik odgovarajuce velicine da dobijem zeljenu brzinu na rotoru... kad bi kasnije vidio da to funkcionira onda bi lancanike zamjenio remenicama.... dali je tko imao slicnih pokusaja, insto mislite o toj ideji...
Pozdrav
Misljenja sam da ti se to ne isplati (previse istrazivanja a na kraju ces mozda imati probleme ako nesto ne sklopis ok)
Odi u čalopek gdje sam i ja kupio te dogovori da ti da popust pa ti se nece ni isplatiti raditi malcer.
Za rjesenje s lancima nikako nisam jer lanac udara a remen ne. Radi mirno i loze proklizati ako dode u nakakvu glupu situaciju. Moras kupiti ozbiljnu getribu jer nisam siguran da ce ti ovo raditi....
Sam malcer nije nauka ali....
Svakako neka ti batovi ciste zadnji valjak a ne oni flahovi koje stavljaju jer se mogu svinuti pa je onda zezancija s tim....
Morat ces dati i balansirati valjak a ako ne zavaris ok, otkinuta motika moze i ubiti nekoga.
Po meni, par t kuna vise i kupis provjereno. Ako imas sto materijala, daj im da ga iskoriste ( ako je ok) pa nek ti i to uracunaju u popust
 

Najnoviji postovi

Na vrh