• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,287
Meni je ove godine otišlo kvačilo zbog visoke trave sa IMT 539....
Malčer širine 150 cm.
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Vjerojatno će me mnogi zbog ovog kritizirati, al ti mali malčeri i nisu baš neki posao, kod nas je dosta ljudi pokupovalo male malčere za imt-e neki su panex, neki čalopek, neki stark, ali 539 neče dugo sa njima raditi, večina njih kad malčira čini mi se da netko pali gume, koliko dime. Po mojem šteta traktora i nafte, bolje da jedamput plate da im netko pomalčira, a da dalje kose sa kosom, za pravi malčer traktor treba biti barem 60ks.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ja uopće ne kužim što si ti napisao i koje je tvoje mišljenje :p
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali ja uopće ne kužim što si ti napisao i koje je tvoje mišljenje :p
Hoću reči da za malčer kao priključak treba biti jači traktor, ovo sa slabijim je muka, ne naprave neki posao, ube traktor i potroše puno nafte. Naravno sve prema mogućnostima, ali to nije posao.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,737
Ali svatko radi sa onim šta ima. Za dvije - tri rali zemlje netrebaju neki veliki strojevi. Samo na vrijeme napraviti šta se mora i dobri su i ti manji traktorčići.
 

nino1005

Član
Tu od
28 Velj 2017
Poruka
105
Trebam savjet,
Imam cekicara Nobili 180 zahvata s pomakom,cekici su 1600gr 16 ili 20kom nisam siguran al nije ni to bitno.

Uglavnom ima dupli lim koji je vec u dosta losem stanju,moze radit i dalje al gledam dal je to moguce nekako promijenit ako netko zna. Zanima me dal ima ista nosivo izmedju limova ili kako to vec funkcionira.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Današnje malčiranje iste parcele s Gramip i Megametal 180. Megametal odnosi pobjedu..sitnije izmalčirano a brzina traktora za najmanje skoro za duplo brža od Gramipa..naravno Megametal je pogonio traktor od 80KS,a Gramip Torpedo od 50 KS. Ovu pored izmalčirao je neki kinez..Znatno lošije i od Gramipa. 21728 21729 21730
 

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
Koja je dimezija gramipa i kako ga torpedo vrti, jel mu teško, dal se muči?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Oba su 180..Kolega vozi Torpedo..i mislim da mu je taman..vrti ga već 10-tak godina. Ja sam ga par puta posudio za IMT 549, i nije mu baš bilo lako..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

xxx96

Novi član
Tu od
6 Kol 2019
Poruka
3
Pozdrav,

Imam pitanje za znalce... naime, dok malčiram kukuruzovinu (koja raste) malčer mi većinu stabljika samo prisloni uz zemlju i odsjece, a ne izmalčira sve na sitno? Pitao sam ljude u okolini do cega je to i netko kaze spusti,digni valjak; neki kazu da je zato jer se jos stabljika nije skroz posusila nego je zelena jos iznutra pa sad ne znam do cega bi to bilo... rijec je o 160cm cortezeovom malčeru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Spusti ga da malo zagrebe i zemlju. Ili ugradi one češljeve iza za podizanje mase.
 

xxx96

Novi član
Tu od
6 Kol 2019
Poruka
3
Mozes mi rec o kojim se to cesljevima radi? Nisam cuo za to dosad
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Do zelene stabljike nije sigurno 😀
Kak malcer malcira ostalo? Jel ti tu ostaje sta? Mi smo imali problem u pocrtku jel hidroulika na utb 550m nije malcer spustala skroz da se vozi na skijama (duge ruke ). Mozda je do toga. Uglavnom sad dok ga spustimo melje sve ( imam osjecaj da cak i par cm zemlje). Probao ic sporije? Ostati na mjestu da vidus jel onda samelje?

Ono sto kolega ZJ kaze - probaj ga spustiti nize - mora samljeti. Sa kojim ga traktorom vrtis?
 

xxx96

Novi član
Tu od
6 Kol 2019
Poruka
3
Malčirao travu na zapustenoj parceli prije toga i islo bez problema i nis nije ostajalo... Isao sam i sporije i samo jedan red malčirao al i dalje nije bilo nekog napretka prevelikog... a ovo da ostanem na mjestu pa vidim nisam isprobao

Ono sto kolega ZJ kaze - probaj ga spustiti nize - mora samljeti..
Mozda bi ovo mogao biti problem jer mi takoder jedan covjek rekao kad sam ga pitao kak njemu uspijeva (ima isti malčer) i on je rekao da ga digne naprijed da ne bi po zemlji previse išao sa njim pa asm onda i ja isao probat tak radit...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Moraš ga niže pustit da čekiči idu bliže zemlji, onda diže masu i melje ju. Ja svoj malo odignem pa isto tako ostaje sad dok sam suncokret i duhanik dok malčiram. Pogotovo duhanik gdje je jako malo mase, samo batine, a valjak vozi po gredici i onda padaju dolje. Mora biti ravno i puno mase, onda on melje.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Mora grepst zemlju ak oces pravi posel napraviti...sam onda treba malcer i vrteti 😀
Mi imamo panex 175(radno 165) i stisnut je skroz na zemlju...al dok prodje mogu komotno kukuruzu posijat iza njega. Istina, ide sporo i u velikim okretajima ( kardan na universalu 550m spor). Malciram samo sebi ( ne usluzno) jer tak delat drugima mi se ne splati 😀
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Da bi dobio 540 okr. kardana, motor na Universalu moraš vrtit na 2100-2200 okr. i tu motor ima najveću snagu. Nemoj se bojat dati mu gasa, ti motori vole okretaje i neće mu ništa bit.
Ja sam sa svojim 445 i roto malčer od 160cm malčiral ovakvu travu. Prva spora i gas na 2200 okr. i ide.
 

Prilozi

  • IMG-4995c297156644d9b4bfd2f639954e03-V.jpg
    IMG-4995c297156644d9b4bfd2f639954e03-V.jpg
    105.8 KB · Pregleda: 36

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Sve znam :) o tome i pricam, prva spora i oko 2100 okretaja... Kaj bi mu bilo - to su stare nepoderive masine. Mada zgleda ko da je z ducana dosel :)
 
Na vrh