• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,620
Nema tu mazanja kad je stalno u prašini (osim silikonskog spreja).
Šipka od klipnjače je "way to go".
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma za cilindar napravi tokar ga po mjeri.
A vodilice se daju poravnat ako su se skrivilr nisu pukle mogu se i izravnat
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala svima koji ste se uključili. :ppozdrav:
Ovih dana je pri meni jako vjetrovito. Kad bu prilika bum rastepel i videl kaj dalje. Ako najdem koga za ravnanje, super, a ako ne u potragu za zamjenskim ili materijalom. Klipnjače bi bile super, ali se bojim da bu teško najti promjera 42 mm (obično su bolj okrugle mjere).
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Za klipnjaču pitaj hidrauličare, sigurno možeš dobiti manje od 6m šipku.
Manžete za klipnjaču 42 su standardne , ne bi trebal biti problem dimenzija
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Za vodilice bi se možda nešto našlo kod Hiržina u Varaždinu , ne treba kupiti cjelih 6 metara .
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Hvala još jemput svima koji razmišljate o mojem problemu s vodilicama. :ppozdrav:

Viduka,
dopada mi se ovakav položaj vodilica. Puno je manji moment na njima.
Nek te dobro i dugo služi.
 

Pegas

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
12
Mene zanima s obzirom da sam kupio malcer UML 170 imam kardan razine 7, koji je tezak 20kg, dali je to preteško za traktor torpedo 55 odnosno dali kardan može biti pretežak. Strah me s obzirom na njegovu kilažu da ne oštetim ležaje na traktoru ili stroju.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Viduka dal malčer ima stražnja vrata?
Većinu koje sam gledao a da imaju takav tip kopčanja nisu imali vrata.
Kao što iwanho veli, i meni se taj način više sviđa, manje je opterećenje. Ja sam na svojem složil slično ko i iwanho ima, a planiral sam tako preko, no jednostavno zbog vratiju nisam ima ideje kako izvesti
 

Prilozi

  • IMG_20190922_144841.jpg
    IMG_20190922_144841.jpg
    147 KB · Pregleda: 47

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Matija,
ti nemaš hidraulični pomak. Kod ručnog pomicanja, vjerojatno pomićeš okvir, a malčer miruje pa nema u trenutku pomicanja nekog opterećenja na vodilice. Kak si zadovoljan lancima na prednjoj strani? Meni se ne dopadaju, lako se nekaj za njih zakači i potrga lanac. Poc, pločice mi se više dopadaju.

Ako je zadnja vodilica cca 25-30 cm prije izlaznog otvora. mogu se izvesti i zadnja vrata.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,930
Meni se čini da je opterećenje veće kod nošenja na takav raspored vodilica, dosta su blizu..
Kod pomicanja nebi trebalo biti tolko opterećenje.
S lancima sam prezadovoljan, tu ti tam ak ostane kaj zapiknuto, a vjerujem da će i duže držat. pogledao sam dosta malčera prije izrade ovog, i na puno njih su te pločice poispadale.. i mislim da je puno gore kad il gumom dođeš na pločicu ili nekim drugim strojem, nego na lanac( u slučaju da spadne)

Sad će mi trebat veći malčer, pošto je jači traktor na dvorištu, pa ću probati kučište malo drugačije konstrirati i prebaciti jednu vodilicu iza, a da zadržim vrata. Ovako prvi put mi je sve čudno izgledalo na papiru :D
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da, u pravu si, kod nošenja je veće opterećenje na vodilice nego kad su više razmaknute. No, htio sam skrenuti pažnju na razliku između ručnog i hidrauličkog pomaka pri istom položaju vodilica. Kad nema hidrauličkog pomaka pomiče se dok je malčer na tlu kad nema nekog opterećenja pa niti glatkoća vodilice nije u prvom planu.
Ako ćeš raditi novo kućište, bilo bi korisno kako za tebe, tako i za nekog drugog da svoju ideju podijeliš na forumu. Možda dobiješ neka razmišljanja koja će ti olakšati izradu ili možda poboljšati neki tvoj detalj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh