• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Milane kakvo je stanje sa remenima na tehnosu? Jel proklizu kad si prebrz i opteretis ga ? Ja imam panexa i to ga zeza.

Što se toga tiče nemaš brige. 5 remena na 220cm kod mene je malčer 8 godina nikad nisam mijenjao niti dotezao..

Tu jedan moj prijatelj radi iza jednorednog berača sa 3511S i gramip gs 55 otvoreni 200 ili 220cm. Ide 4 spora ili 1 brza i ne diže temperaturu.

Yama13 u krivu si.. Velim tek jesenas sam otvorio vrata zbog malčiranja kuruzovine iza kombajna. Jednostavno je gušilo čak i 90ks kad se nabije te mase izmedju valjka i vrata. Nisam primijetio da išta krupnije sad radi, a 60ks ga lijepo tjera. Po toj tvojoj priči gore ti polušumara ili šumara 2m nebi mogao nikako tjerati, a tu kod mene 150ks tjera Orsi polušumara, a tjerali su i sa 136ks bez problema. Bilo je primjera na forumu case farmall 110ks sa fae šumarom..

Sad često vidim po fb već na 75ks idu na 2.5m malčer (zatvoreni) i ide to.

Za kraj jedna slika da se vidi da ne malčiram samo strnjake..
 

Prilozi

  • IMG_20200425_140702.jpg
    IMG_20200425_140702.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 59

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Jedna slika iz arhive, 2009. godina
Kinez Europard 45ks i INO Elite L 160
Druže se evo već skoro 13 godina bez ikakvih problema, izmulčirali su hektara i hektara

S6302465.JPG
 

andrija325

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
34
Pozdrav svima
ako netko ima iskustva s malčerom LANDMASCH DP 175 molim lijepo da napiše kakve je to kvalitete stroj i da li je za njegovu težinu od 440 kg i 28 čekiča dosta jak ŠTORE 504
zanima me kupnja takvoga pa lijepo molim ako tko zna nek napiše
ili isto me zanima i malčer JANSEN 175
HVALA
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
23FE101E-96B4-422F-9C2C-47DC61C8B125.jpeg
Zanima me dali bi ja mogo ovaj malčer koristit na zadnjoj hidraulici i malčirat u rikvercu a da se malčer vrti kao da ga vučem, odnosno da se vrti u dobru stranu bez obzira šta se vozim u rikverc, ima sa dve strane kardan a nosači se sele
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Krumpironja,​

provjeri na koju stranu protočna spojka omogućava slobodnu vrtnju pa iz toga zaključi u kojem smjeru se treba vrtjeti kardan za pogon s kontra strane.
U temi je već bilo pisano o tome. Ako se bolje služiš tražilicom nego ja možda pronađeš.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
:(:(:(
Jedino da zamoliš vlasnika nek ti provjeri.
Ako je reverzibilni, predviđen za traktore s reverzibilnim upravljanjem onda ima isti prijenosni odnos za oba ulaza u multiplikator i osovinu iz komada. Takav bi trebal biti ok za malčiranje u rikverc. Pogotovo ako dobro voziš na špigle, inače bu vrat nastradal.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
A vidit cemo ako ga uzmem...ako se pogodi dobro a ako ne cu malcirat normalno, ma fora je malcirat u rikverc grmlje i siblje jer ne guli farbu malčer ide prvi, čak i rožje je bolje u rikverc jer ga traktor ne gazi i bolje pomalčira onda...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Mislim da sam za ulaznu osovinu prije krivo napisal. Ispričavam se. Mora biti u sredini prekinuta i mora imati ukupno 3 zupčanika. Trebalo bi biti kak prikazuju strelice. Crna je u oba slučaja u istom smjeru. Ako je osovina iz komada i ima samo jedan par zupčanika u multiplikatoru onda bu vrtjel u kontra smjeru,

Malčer_reverzbilni_smjer vrtnje.jpg
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Tako sam i ja zaključio, sadašnji gazda kaže da radi sve kako treba ali ja se moram uvjerit u to...
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Zaguši se tehnos u kuruzovinu ako je malo mokro.
Par puta ga čistili tako da nije baš da je savršen.
Ostane na kontra noževima pa ga napuni.
Koliko košta nebi smjelo.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Naće vozač da ide lakše, tjera trećom i da malo naoštri noževe onda melje sve u prah, nabi ispadali cijeli komadi.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Zaguši se tehnos u kuruzovinu ako je malo mokro.
Par puta ga čistili tako da nije baš da je savršen.
Ostane na kontra noževima pa ga napuni.
Koliko košta nebi smjelo.
Pa naravno. Tu je najbolji ratarski malčer sa skroz otvorenim vratima. Problem je ko hoće u šikaru s takvim teško se tjera jer ima duge bate zbog protoka mase.. Tjerali smo davno takav malčer talijanske proizvodnje.

Tehnosa smo uzeli jer je bio best-buy na trzištu. Ali ipak je mekan materijal od udaraca batova ostaju utisci u rotoru.

Kod mene recimo tu jedna veća firma ima 5 malčera, 2 orsi polušumara, jedan bočni, jedan ratarski i jedan univerzalno poljoprivredni tako da svaki ima svoju namjenu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh