• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Osovina i kučište su povezane kajlom, h7 dosjed bi trebal biti, pa možda zato ide teže. Ili se kajla zajela..
Ovaj dio tvojeg posta sam kasnije skužil. Ispričavam se. Kajlom se očito prenosi moment od multiplikatora prema remenici i to fest drži kaj se neda izčupati, odnosno odvojiti cijevno kućište od multiplikatora. Mislim da to ne trebam rastavljati za zamjenu semeringa.
 

zhic

Član
Tu od
14 Velj 2022
Poruka
35
Pozdrav kolege,

od prije neki dan sam vlasnik UML malčera ( MEGA METAL) radne širine 170 cm. Pogonim ga s IMT 560 i malčer je odličan za mene i ono šta mi treba. Odradio sam s njim cca. 3-3.5 ha. U prosjeku kad sam radio, odradim nešto više od 1 ha i primijetio sam da malo "slini". Jel to normalno, u uputama piše da je sve dotegnuto i spremno za rad, da li možda trebam šaraf malo dotegnuri?
WhatsApp Image 2022-06-06 at 10.05.22 AM.jpeg
 

Miljac98

Član
Tu od
27 Sij 2022
Poruka
45
Taj vijak ti je kao odušnik, višak ulja izlazi van. ako ga odšerafiš vidjet ces da je šuplji.
 

zhic

Član
Tu od
14 Velj 2022
Poruka
35
Ma pretpostavio sam da je tome, kad se kroz rad digne temperatura ulja u njemu, malo dizanja na hidraulici gore dolje i kosog terena, pa malo izaže van.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,312
Saraf je postavljen na mjesto iznad elementa koji se okreće te vremenom pogodi kapljica direktno i izadje. Obično se postavljaju na mjestima sa neke strane gdje ne bacaju na taj vijak ali šta je tu je . Prati stanje ulja ,neka bude sve u tome.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Ugradiš odušak sa mrežicom ili u postoječeg naguraš neku mrežicu.
A možeš jednostavni i kupiti novog, nekaj ovakvo.

 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Pitanje jedno, uzeo sam prije mjesec dana Panex malčer. Primjetio sam da nakon sat vremena rada su ležaji na rotoru vrući da se ne može na njima ruka držati skoro... nisam ga do sad forsirao previše, znači trava obična. Redovno ga podmazujem od prvog dana, znači sve mazalice svakih 4-5 sati rada cca podmažem. Jel moguće da ima previše masti pa da ga to zeza?
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Pitanje jedno, uzeo sam prije mjesec dana Panex malčer. Primjetio sam da nakon sat vremena rada su ležaji na rotoru vrući da se ne može na njima ruka držati skoro... nisam ga do sad forsirao previše, znači trava obična. Redovno ga podmazujem od prvog dana, znači sve mazalice svakih 4-5 sati rada cca podmažem. Jel moguće da ima previše masti pa da ga to zeza?

Bas gledam ove malcere panex, a sad ova informacija 🙈
Zavisi kakva mast je stavljena... Mozda pogresak pri montaži. To je od novoga tako?
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Ma ganc nov ispod čekiča. Radi sve super, ništa ne bruji ništa ne trese. Jedino se grije. Piše na njemu da se treba držati 540 okretaja kardana, to je na 539 mislim oko 1600 okretaja motora što je po meni pre sporo. Ne može jednostavno usitnit travu i guši se, mora se on brže vrtit i onda ide bez greške. Isto sam skužio da mu se remeni griju dosta, to im je valjda boljka. Kolega je na takvom novom skurio remen nakon par mjeseci, kako je stavio malo kvalitetniji remen radi bez kvara 5 godina malčer a radi s njim i šikare razno razne a da ne pričamo o travi i kurizovini. Originalni remeni su im loši jako.
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Kad je veća trava da, inače u drugoj ide. Kad je veća trava na tih 540 okretaja jednostavno ga zaguši i u prvoj sporoj.
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Koja mast u pitanju one jeftine džaba podmazivat

Neka turska zelena... Al da, bila je jeftina dosta još sam se čudio. Kupio pola kile lani i do sad sam imao, sve strojeve sa njom mažem i problema nikakvih. Moguce da za ovo treba malo bolja.. Svejedno moram kupit novu pa ću uzet malo bolju neku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Ne pretjeruj s podmazivanjem, jer se ležaji griju od previše masti, pogotovo jer više nema kud van.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
@ZJ, mora imati negdje za izbacivati visak masti kad stroj radi, inace otvori lezaj. A maze se malo.
Ja mislim da nije problem, jer je mast jeftina (slabija kvaliteta), ovdje se vrti sa 2000 okr/min i to ne smije biti problem.
Ako je lako dostopno, ja bi otvorio lezajeve i oprao ih u benzinu. Stavio nazad, i malo namazati. Mozda jos promjeriti sve tolerancije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh