• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Zanon tfz 1900 je malčer. Nije za prodaju jer ovak ništa ne vrijedi osim na kilu. Budemo mi njega oporavili isto ko i mojeg tehnosa pa se bude on još vrtil.
 

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Još jedan umro malčer. Ovaj je kupljen 2007, 08. Rođak dopeljal da zamjenim bate međutim rotor na lijevoj strani ima preko 5 mm lufta. Naravno moj mali je vesel kaj ide širom jer bude vidio ležaje remene i remenice.
Zakaj bi umro? To se da srediti, a ovo su ok malčeri. Tokar sredi rukavce, da su oni u liniji, obradi na mjeru i kvalitetne ležajeve, balansiranje I imaš stroj koji će raditi svoje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Još jedan umro malčer. Ovaj je kupljen 2007, 08. Rođak dopeljal da zamjenim bate međutim rotor na lijevoj strani ima preko 5 mm lufta. Naravno moj mali je vesel kaj ide širom jer bude vidio ležaje remene i remenice.
taj je bio željan masti..a i ulja .

pitanje , da li je u getribi i pogonu do remenice " jedno" ulje ili odvojeno?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,939
Odvojeno. Jer reduktor ima semering na izlazu. Isto kak i ovo kučište od reduktora do bočne stranice.
Al stavlja se isto ulje
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Zakaj bi umro? To se da srediti, a ovo su ok malčeri. Tokar sredi rukavce, da su oni u liniji, obradi na mjeru i kvalitetne ležajeve, balansiranje I imaš stroj koji će raditi svoje.
Ležaj do remenice se raspal hvala bogu samo novi ležaji, reduktor (multiplikator) budemo malo predistancirali, oprali, natočili novo ulje i bude on još dugo igral. Moram priznati da mi se ovaj sistem sa dvorednim samoudesivim lezajima koji se aksijalno podešava na vanjskoj košuljici puno više sviđa nego na tehnosu sa upetim gdje se podešava na unutarnjoj tj rotoru . Trebalo bi balansirati tehnosa i ovog također kakva je procedura ???
 

Prilozi

  • IMG_20230727_074157.jpg
    IMG_20230727_074157.jpg
    48.6 KB · Pregleda: 65
  • IMG_20230727_104633.jpg
    IMG_20230727_104633.jpg
    38.3 KB · Pregleda: 65
  • IMG_20230727_114032.jpg
    IMG_20230727_114032.jpg
    40.7 KB · Pregleda: 66

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ravni zubi , hm..
ako dobro hvata zub na zub na ne bi niš podešavao..sad su taman nalegli
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,939
Kaj se tiče balansiranja samo se javi @HrvojeS
Pripremi švas aparat, neke željezne komade i to je to 🧑‍🏭😎
Idu i novi bati na obadva?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Ležaj do remenice se raspal hvala bogu samo novi ležaji, reduktor (multiplikator) budemo malo predistancirali, oprali, natočili novo ulje i bude on još dugo igral. Moram priznati da mi se ovaj sistem sa dvorednim samoudesivim lezajima koji se aksijalno podešava na vanjskoj košuljici puno više sviđa nego na tehnosu sa upetim gdje se podešava na unutarnjoj tj rotoru . Trebalo bi balansirati tehnosa i ovog također kakva je procedura ???
Za balans @HrvojeS
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ležaj do remenice se raspal hvala bogu samo novi ležaji, reduktor (multiplikator) budemo malo predistancirali, oprali, natočili novo ulje i bude on još dugo igral. Moram priznati da mi se ovaj sistem sa dvorednim samoudesivim lezajima koji se aksijalno podešava na vanjskoj košuljici puno više sviđa nego na tehnosu sa upetim gdje se podešava na unutarnjoj tj rotoru . Trebalo bi balansirati tehnosa i ovog također kakva je procedura ???
Sviđaju mi se radne cipele pomoćnika 😇
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
To je od Bartola dok smo točili ulje u multiplikator i vrtili onda je stajal na panku i gledal u natikačama.
Na malom zupčaniku je konusni i kuglični ležaj i tu je imao puno lufta pa smo to morali riješit jer bi se raspal za koju godinu znam za jednog koji je otišao na 3 dijela.
 

Prilozi

  • IMG_20230726_192127.jpg
    IMG_20230726_192127.jpg
    32.7 KB · Pregleda: 53
  • IMG_20230726_192214.jpg
    IMG_20230726_192214.jpg
    41.2 KB · Pregleda: 53
  • IMG_20230726_192148.jpg
    IMG_20230726_192148.jpg
    41.3 KB · Pregleda: 53

HrvojeS

Aktivni član
Tu od
7 Kol 2010
Poruka
197
Trebalo bi balansirati tehnosa i ovog također kakva je procedura ???
Procedura je slijedeća.
Postave se senzori, uzme se početno stanje na nekoj brzini. Zatim se stavlja probni uteg te gleda njegov utjecaj na obje strane. Taj uteg se skine ili ostavi, ovisno o tome što se napravilo, te se isto ponavlja s probnim utegom na drugoj strani.

Nakon toga, se dobije informacija kako koji uteg utječe te se može odrediti pozicija i veličina utega koje je potrebno staviti. Ukoliko je sve ispravno, to bi bilo to, eventualno se napravi još koja korekcija.

Koja se točnost može postići, ovisi o stanju stroja (geometrija, zračnosti u ležajevima, pukotine i sl)
 

4340

Dobro znana faca
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
374
Danas složim zanona ako bude sve normalno, pa se onda se javim. Za sad tehnos trese i to više desna strana, a kako bude zanon budemo vidjeli. Još moram smisliti kako da na tehnosu fiksiram remenicu od multiplikatora.
 

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
Pozdrav svima,
molim Vas preporuku udarnog malčera za IMT 539.
Probao sam par puta s Mega Metal UML 170 i u 2. sporoj sasvim oke malčira.
Zanima me imate li još kakvih preporuka.
Gledam ovaj AGM Panex 165. Ima tko iskustva s njima? Gdje se to proizvodi?
Isto tako marka Geo i Cortese. Vidim reklamiraju se kao talijanski, ali jesu li talijanski ili kineske/turske/poljske kopije?
Imate li još neku opciju za preporučiti?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,924
Ne kompliciraj. Kupi najjeftinijega. Biraj samo bat ili nož! I 165cm neka bude maksimalna širina za 539, a to znači i 1. sporohodna!
 

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
Pozdrav svima,
molim Vas preporuku udarnog malčera za IMT 539.
Probao sam par puta s Mega Metal UML 170 i u 2. sporoj sasvim oke malčira.
Zanima me imate li još kakvih preporuka.
Gledam ovaj AGM Panex 165. Ima tko iskustva s njima? Gdje se to proizvodi?
Isto tako marka Geo i Cortese. Vidim reklamiraju se kao talijanski, ali jesu li talijanski ili kineske/turske/poljske kopije?
Imate li još neku opciju za preporučiti?
Panexov malčer nikad, čisto smeče.
Imam čalopek 170cm malčer, moj 539 bez problema radi s njim.
Pogledaj ove malčere, kažu da su jako dobri.
 

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
Ne kompliciraj. Kupi najjeftinijega. Biraj samo bat ili nož! I 165cm neka bude maksimalna širina za 539, a to znači i 1. sporohodna!
Zašto bi uzeo najjeftinijeg?
Lijepo pitam za iskustva, zašto je to kompliciranje?
Riječ je o cca 2000€ Zašto da bacim na neko smeće?
Lijepo ti kažem da Mega Metal ULM 170 gustu travu visine traktora melje u 2. u brdo bez problema.

Panexov malčer nikad, čisto smeče.
Imam čalopek 170cm malčer, moj 539 bez problema radi s njim.
Pogledaj ove malčere, kažu da su jako dobri.
Zašto? Što je problematično?
Gdje se može kupiti taj Čalopek? neki link da vidim kak to izgleda?
To mi isto djeluje ko neka turska kopija...

Edit: Sad vidim da je kineski. Možda bez razloga, ali jednostavno sam pesimističan uz te istočnjačke brendove
 
Posljednje uređivanje:

Dunba

Član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
95
Zašto bi uzeo najjeftinijeg?
Lijepo pitam za iskustva, zašto je to kompliciranje?
Riječ je o cca 2000€ Zašto da bacim na neko smeće?
Lijepo ti kažem da Mega Metal ULM 170 gustu travu visine traktora melje u 2. u brdo bez problema.


Zašto? Što je problematično?
Gdje se može kupiti taj Čalopek? neki link da vidim kak to izgleda?
To mi isto djeluje ko neka turska kopija...

Edit: Sad vidim da je kineski. Možda bez razloga, ali jednostavno sam pesimističan uz te istočnjačke brendove
Čalopek ti več dugo radi strojeve, imam i njhovu traku, malčer i ružđaču za kukuruz, sve radi perfektno.
Evo link, nazovi točno za cijenu.
Što se tiče panex, tanak lim loše postavljeni batevi, kada sam kupovao malčer, svi u okolici koji imaju takav malčer su rekli da je smeče i da troši remene, a u to sam se i uvjerio.
Ovaj malčer iz agroklas ti je isto odličan, malo jeftiniji od čalopeka, raspitaj se, ali što se mene tiče panex nikada.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,924
Sve su to kineski dijelovi i onda slagani kod nas ili EU. Pogledaj samo getribu to je bitno!
....rekli da je smeče i da troši remene, a u to sam se i uvjerio......
To što "troši remene" - tko je kriv - traktorista!
Nije prilagodio: trava - brzina traktora uz broj okretaja kardana! I onda pali remene! :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh