• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
129
Sve su to kineski dijelovi i onda slagani kod nas ili EU. Pogledaj samo getribu to je bitno!

To što "troši remene" - tko je kriv - traktorista!
Nije prilagodio: trava - brzina traktora uz broj okretaja kardana! I onda pali remene
Nebih rekao, ali opet svako ima svoje mišljenje i neka kupuje što želi.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,872
Pozdrav svima,
molim Vas preporuku udarnog malčera za IMT 539.
Probao sam par puta s Mega Metal UML 170 i u 2. sporoj sasvim oke malčira.
Zanima me imate li još kakvih preporuka.
Gledam ovaj AGM Panex 165. Ima tko iskustva s njima? Gdje se to proizvodi?
Isto tako marka Geo i Cortese. Vidim reklamiraju se kao talijanski, ali jesu li talijanski ili kineske/turske/poljske kopije?
Imate li još neku opciju za preporučiti?
Moja preporuka je od autohorvata
Nova A 155 malčer.
Kod mene 2 godine i jako sam zadovoljan. Bilo je svega i svačega, i granja, sam od tog nemam slika. Ugl. jako zadovoljan, redovno ga podmazujem i nemam problema nikakvih.
IMG_20210923_182504.jpg IMG_20220518_173313.jpg IMG_20230624_151947_1.jpg
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,872
Da, u velikim koprivama se skril, a nije mi se dalo provijeriti jer sam bil u kratkim rukavima :LOL: .
Mislil sam da sam ga sredil tu, al nit trese (testirano čašom vode:D), nit ostavlja nepokošeno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Imam iskustvo prolaska 50-ak m kroz koprive u kratkim hlačama. Ko da hodaš po miniranom. Prvo se patikom razgrnu koprive pa onda korak naprijed. Uz svu pažnju prilikom hodanja, nakon prolaska nema više reume, koprive su poznati narodni lijek. :)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,758
Izgleda da imaš premali broj okretaja batova, a preveliku brzinu kretanja!
I onda naiđeš na žičanu ogradu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
@Tino, za takve priključke treću točku kapčiš u najdonju rupu i prebaciš onaj "čekić" da blokiraš ovaj lisnati feder hidraulike ;)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
@Tino,
samo da te utješim da nisi jedini. Prošel sam takvu kalvariju kad sam namotal odbačeni bunt žice za trsje. Dovlekel doma i onda cvikcange i oštra armiračka kliješta pa vadil komadić po komadić. Više od vure sam čučal ispod malčera bez zadnjih vrata. :(
 

4340

Iskusan lik
Tu od
2 Ožu 2018
Poruka
445
Meni se flah od gromobrana namotal isto sam ga rezal na komade. Odmotat ga nemogu jer se rotor da vrtit samo u jednom smjeru pa da vidiš komedije. To je jednostavno takav posel, žica i sl. mi se namotala već ali to nije takav stres kad ju mogu cvikcangama riješit.
 

lordalbatraoz

Novi član
Tu od
15 Lip 2023
Poruka
17
Mega metal UML 170
IMT 539
Visoka trava i ostaci slame od žetve. Slama je bila sva koja je ostala iza kombajna, ništa nije balirano.
Druga spora i super radi.
Problem je bio kad je jedna skija došla točno na sredinu reda di je bila slama pa se nabiralo.
Za sad jako zadovoljan...
 

Prilozi

  • IMG_20230812_174509.jpg
    IMG_20230812_174509.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 61
  • IMG_20230812_174442.jpg
    IMG_20230812_174442.jpg
    48.8 KB · Pregleda: 62

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
522
Imam isti malčer i isti problem sa skijama, često sa zna nabrati pomalčirana masa i onda dalje vuče za sobom ostalo, često treba lagano podiči mačer da se oslobodi nakupljeno
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,269
A kad je visoka trava u igri zna tako i za kotac zapeti pa jedna na drugu pa vuces odjednom cijeli plast trave....pa onda stani i ocisti...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Kod ovakvih skija se ne nakuplja, ili bar ne toliko kao kod kineskih malčera. Ako donji flah strši naprijed, nakupljanje je neizbježno. Još da je gornja vodilica iz multiplikatora, bilo bi sve (y).

1692004399662.png
 

Najnoviji postovi

Na vrh