• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,212
Imam 28 bata po 800g na 175 širine, jel se mogu stavit Y noževi i jel ima koje prednosti? Tipa lakše teranje u velikoj travi ili bolje uaitnjavanje... Najviše travu radim, na jesen nešto kukuruzovine.
Jel im bude šta ak tu i tamo koju granu opendrečim?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,354
Y noževi bolje rade u travi. Nož-bat zbog svoje težine bolje radi sa granjem i sličnim, ali normalno do određene debljine.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
473
Malčirao bih ostatke slame i kukuruzovine i travu, prijedlozi za model i širinu malčera koji bi tjerao 549.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Htel bi kupiti malčer za 539, kosil bi samo i iskljucivo travu.
Ocu pravi malcer sa y nozevima ili batovima, nikakve helikoptere.
Koju sirinu i marku uzeti?
Malciral bi cca 5-10 kj godišnje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
I sam sam mislil da je "helikopter" niš koristi, a onda sam se uvjeril u suprotno...
Naravno da je bubanjski bolji kad ima mjesta, ali i sporiji a treba više snage.
 
  • Like
Reactions: H&S

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
100
Malčirao bih ostatke slame i kukuruzovine i travu, prijedlozi za model i širinu malčera koji bi tjerao 549.
Htel bi kupiti malčer za 539, kosil bi samo i iskljucivo travu.
Ocu pravi malcer sa y nozevima ili batovima, nikakve helikoptere.
Koju sirinu i marku uzeti?
Malciral bi cca 5-10 kj godišnje.
Moj osobni prijedlog bi bio Ino ako hoćete čekičara i da vas dugo služi kaj se kvalitete tiče obavezno sa vratima Elite Open model jer ga je lakše očistiti,servisirati i lakše je traktoru malčirati jer masu baca van(naravno ne samelje ju kao kad su vrata zatvorena) i ak vam zapne kakav komad tipa drvo ili tak nekaj lakše ga hiti van ne tuče unutra i ne rošta po njemu. imate osim Elite modela i onaj MMT taj vam je lakši i mislim da je više za travu ali nema vrata.
U link imate prospekt piše kolko konja treba za koju širinu.
Za cijenu bute morali pitati ako ste zainteresirani.Ak hoćete jeftiniju varijantu možete pitati Panex agm videl sam ljude da imaju takve malčere sa vratima nisam čul da se neko žalil da su loši.Nadam se da sam vam barem malo pomogao. ;)
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,741
Htel bi kupiti malčer za 539, kosil bi samo i iskljucivo travu.
Ocu pravi malcer sa y nozevima ili batovima, nikakve helikoptere.
Koju sirinu i marku uzeti?
Malciral bi cca 5-10 kj godišnje.
Evo moja preporuka ide za
Nova A 155 iz AH. 3.godinu je kod mene, za raketu taman, ima vrata i bočni pomak. Stavljal sam slike kaj sam s njim tukel i kosil, između ostalog i malo betona. Nije mu niš, mažeš i teraš
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,807
Mislim da Ivanu ne igra ulogu cifra nego oče kvalitetu a ako oćeš kvalitetu mislim da od tehnosa nemaš šta dalje tražiti.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
473
Moj osobni prijedlog bi bio Ino ako hoćete čekičara i da vas dugo služi kaj se kvalitete tiče obavezno sa vratima Elite Open model jer ga je lakše očistiti,servisirati i lakše je traktoru malčirati jer masu baca van(naravno ne samelje ju kao kad su vrata zatvorena) i ak vam zapne kakav komad tipa drvo ili tak nekaj lakše ga hiti van ne tuče unutra i ne rošta po njemu. imate osim Elite modela i onaj MMT taj vam je lakši i mislim da je više za travu ali nema vrata.
U link imate prospekt piše kolko konja treba za koju širinu.
Za cijenu bute morali pitati ako ste zainteresirani.Ak hoćete jeftiniju varijantu možete pitati Panex agm videl sam ljude da imaju takve malčere sa vratima nisam čul da se neko žalil da su loši.Nadam se da sam vam barem malo pomogao. ;)
Ne znam jel bi mogao tjerat taj INO Elit Open širine 190.
 

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
100
Po katalogu bi on to mogao samo kaj osobno mislim da bi bilo dobro da si na gornjoj granici snage ili buš moral s ovim širim terat pol reda(u tom slučaju moraš znati da ti se čekići ne troše ravnomjerno . I sam imam Elite Open 160 i na gornjoj granici snage je traktor pa mu je ponekad dosta teško. Znam za čovjeka koji tera malčer koji je predviđen za 30 - 60 ks sa traktorom od 80 pa veli da mu zna nekad biti teško. @dado6340 je spomenula Tehnos to su isto jako dobri malčeri. Možda ti nebi bilo loše da pogledaš na nekom sajmu tipa Gudovac pa buš na jednom mjestu mogel vidjet više marki i cijenu i kak to uživo izgleda kaj se robusnosti tiče.
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: H&S

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
473
Da, po katalogu piše snaga traktora za pogon...E sad mene više interesira kak to izgleda u praksi, znači taj traktor 549, kak bi tjerao taj i taj malčer na visokoj travi, kroz krtičnjake i td...
Lično iskustvo mi je najbitnije....
Mislim da je INO nešto bolji-kvalitetniji u odnosu na Tehnos....sad neznam kako su po cijeni jedan i drugi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Problem 549 (kao i svih IMT-a) je brzi kardan, odnosno relativno mala snaga na kardanu (u odnosu na snagu motora).
Ne vjerujem Da u 1. brzini ne bi mogel tjerati bar 160cm.
 
  • Like
Reactions: H&S

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
473
A 549 ima 5 brzih-transportnih i 5 sporih-radnih brzina. I ja mislim da će 160 tjerat kao od šale..Volio bih čut od nekoga tko baš radi sa INO da li može tjerat 190 ili mu je baš maksimum 160....
Rado bih uzeo većega 190 ako ga može tjerat...ili 175
 

Nik89

Aktivni član
Tu od
22 Velj 2022
Poruka
126
Mozda travu do 20 cm. Imam 190 i zetora 6245 pa se nekad i on u velikoj i gustoj travi zna gušiti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,013
Uzmi 160.
Ja vrtim sa Univerzalom 530 i 445 u 2 sporoj većinom radim i u kukuruzovini zna bit malo napeto kad dođe puno mase. Recimo gdje je kombajn malo stajal..
Taman ti paše u 2 reda.
Složiš ga na posmaku da ti desna strana stoji van, a lijeva da ti remenica bude uz kotač i tjeraj 💪💪
190 je već malo na knap, više za 70konja
 

kilkenny

Novi član
Tu od
8 Stu 2013
Poruka
16
Evo moja preporuka ide za
Nova A 155 iz AH. 3.godinu je kod mene, za raketu taman, ima vrata i bočni pomak. Stavljal sam slike kaj sam s njim tukel i kosil, između ostalog i malo betona. Nije mu niš, mažeš i teraš
Imam isti, tjeram na 533 i to u drugoj ili trećoj sporoj, ovisi kakva je trava. Stavit ću y noževe s obzirom da bi onda na kardanu trebalo biti lakše, ali samo zato jer malčiram isključivo travu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh