• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Megametal ima veliki promjer rotora, teške čekiće...izgleda prilično solidno napravljen. Sviđa mi se.
 

Damir Sisak

Novi član
Tu od
17 Kol 2022
Poruka
6
Mani se panexa... Repa
Ok Panex nisam ni mislio , ali zar mateng nije kineska roba, sad mi je dilema megametal ili mateng skoro ista cijena, može mi tko iz vlastitog iskustva preporučiti koji od ova dva, bio bih mu zahvalan
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
430
Megametal je ok proizvod. Robusno napravljen, rotor fi 160, čekići su 1.4kg ali ovaj koji ti gledaš nema protunoževe. To mu je mana. Naravno, daju se navariti ak trebaš. Za tvoj traktor je to malo mali malčer. Slobodno uzmeš broj veći.
Mateng je kinez, slabiji rotor i lakši čekići. Zato je i jeftiniji.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
159
Mateng menasor 160, (2500€ sa hidro posmakom) prije par mjeseci kupio susjed prezadovoljan,isto univerzal 55ks, ja imam 200 isto pozitivna iskustva,

Ne znam po čemu je megametal bolji od njega kad ovaj ima skoro 500 kg a ovaj nema ni 300..
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-07-12-11-37-27-317_com.undabot.android.njuskalo.jpg
    Screenshot_2024-07-12-11-37-27-317_com.undabot.android.njuskalo.jpg
    12.6 KB · Pregleda: 40

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Mateng ima manji promjer cijevi rotora i lakše čekiće.
Nitko ne veli da je loš.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,386
Svi pljujemo po kineskim malčerima a na kineskom malčeru kineski ležaj mi je trajao 8 godina i puno sam više radio a sad prošle i ove godine sam ga mjenjao sa najskupljim kojeg sam mogao naći u dućanu koji se bavi samo ležajima. Pitanje je dobro a što danas nije kinesko? Ionako ni željezara ni ničeg nema više kod nas, sklapamo uređaje i strojeve sa kineskim dijelovima i busamo se sa domaćom proizvodnjom.
 

Damir Sisak

Novi član
Tu od
17 Kol 2022
Poruka
6
Hvala svima na odgovorima, mislim da ću kupit od megametala UML 170, piše dodatna oprema y noževi, jel se oni stavljaju na već predviđena mjesta ili
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Koliko znam y noževi se stavljaju umjesto čekića i trebali bi se moći staviti na svaki malčer sa čekićima. Tri noža umjesto jednog čekića. 2 savinuti i u sredini jedan ravni i između noževa pikse, distance.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
430
Budimo realni, šta danas nije kinesko?
Nisam nigdje rekel da ne valja zato jer je kinez ali je nježnije napravljen u odnosu na Megametal. Pogotovo rotor i čekići koji su po meni bitniji nego cijeli ostatak malčera. U toj, nazovimo ju, klasi malčera kinez ima mali promjer rotora i slabije čekiće i mene osobno to odbija od njih. Ovi od 2+ metra širine su jače konstrukcije i veći promjer rotora, teže čekiće imaju pa je i propusna moć veća.
Osobno nemam ništa protiv kineza i ne pljujem po njima, od tri traktora na dvorištu, s kinezom najviše radim, a bome imam i kinesku flaksericu s kojom sam prezadovoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh