• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
ja imam zanona TFZ1900 i super sam zadovoljan melje sve živo pred sobom
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
f_P1060047i_b46em_98b5e7f1.jpg



evo ga
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
proizvođač je dobar, tako sam čuo, za kaj ga koristiš? vidim da je na pomičnoj ruci a malo mi je moj glomazniji kaj mi sad treba dok ne iskrčim zapuštene živice a poslije kad budem samo među redovima išo kosit travu jel nema kod ljeske ko kod jaBuka orezivanja bit če mi previše muke za traktor a kositi se može i s kosilicom koja ima na sebi špricu tako da kosi travu i šprica oko vočki
 
R

Ratarko

Guest
Koristim ga uređivanje kanala odnosno prolazim sa njim oko svih svojih parcela da uništim korove , šikare i slično . Za ovaj stroj ti treba traktor od 90 KS , ja ga ganjam sa Torpedom 170 KS . Stroj je močan i uništava do temelja šikaru od 3 metra visine iz nekoliko prolaza , prednost mu je što ide pokraj traktora a radi i u uspravnom položaju .

Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ja nemam svoj malčer nego koristim susjedov Feri 270. Ima 1000 kg.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
za koju debljinu granja je predviđen tvoj? moj je za 3 do 4 cm ali ide i puno deblje ja sam malčirao i do 10cm moj ima 460kg malo mi se činio mali na slici taj susjedov ja sam vidio takve na ruci od točkaša bagera ali nije mogo bez tri puta po jednom tragu uništoti živicu koja nije baš debela ali on ima hidro pumpu pogon pa nije jak valjda neznam ali ti svi malčeri nisu ni predviđeni za krčenje šume nego za malo po vošnjaku
 
R

Ratarko

Guest
Å to se tiče mog malčera Maschio Giraffa on ide isto do nekih 5 cm debljine po papirima ali može i 8 cm bez problema samo uz malo više pažnje. Težak je 620 kg ali kako se dosta udalji od traktora na svojoj ruci onda je to ipak respektabilna težina na koju treba računati kad si blizu kanala i slično.
 
M

Mister x

Guest
Ja nemam malčer ali koristim nešto slično za košenje trave. Radi na principu kosilice za košnju trave u parkovima( na guranje ) tak da si ne uništavam ljepu travicu a ujedno je to i gnojidba ima na kraju teški valjak koji ljepo zavalja tak da to uredno izgleda.
Ja na svoj Porshe ne mogu zakačiti 1000 kg malčera jer bi prilikom pokušaja dizanja hidraulike otišao prvi kraj traktora u zrak. on jedva ima 1000 kg.
 
B

Bobo

Guest
Ovako, ja trazim malcer (tzv. tarup) sa cekicima. Ne bilo kakav, nego da je vuceni i da se moze nastimati da ide pokraj traktora. Vidio sam jedan takav koji ima pomicnu rudu i siri je od 549 10cm sa svake strane. Kad lik dodje u njivu pomakne rudu i pol tog malcera radi, a druga polovica je iza traktora a ako se gazi, moze se cijeli zahvat iskoristiti, ali je 549 preslab da bi ga pogonio cijelom sirinom.

Uzgajam duhan i nemam malcer, a zao mi novim traktorom gazit ispred pluga, pa trazim malcer koji ce ici pokraj traktora, a da je vuceni.

Bilo kakvo podatci o takvom malceru su dobrodosli.
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
jel radi neko s malčerom sličnim mojem sa imt 539 ili 533 jedan mi je reko koji ima sličan malčer da s 539 radi malč oko jabuka kolko taj traktor izdrži to opterečenje
 
R

Ratarko

Guest
Ima jedan čovjek kod nas u selu malčer kao tvoj.
Vuče ga sa IMT 539 , ima jedno 4 jutra višanja i to redovito uređuje s njim.
Gledao sam ga kako radi 2-3 puta jel mi je njiva tik do njegove , IMT ima punu kapu ali ide .
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
to zavisi i od toga jel ima noževe ili čekiče gore sa čekičima je puno teže traktoru
 
B

banijac

Guest
Malo zastarjeli post...al i ja sam u kupnji malčera pa...Bobo to o čemu pričaš je baš "tarup" a ne malčer...moj brat s takvim kosi nasipe na poslu...i goni ga sa zetorom 105 KS...traktor na suprotnoj strani mora imati dodatne utege, i ovako se nakreče kad diže ruku...dobra stvar al dosta skupa...ove koje oni imaju su isključivo za travu i šiblje...sad ne znam dal imaju sa batovima...
 
B

banijac

Guest
Evo par primjera...
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

a nakon par piva i ovo se dogodi
:lol:

Obrisan neispravan link.
 
B

Bobo

Guest
Ovako, potrazi TAARUP na google, pa mi javi sto dobijes...

Taarup je firma koja proizvodi malcere. i tocka! Malceri se dijele na one s nozevima i one s cekicima. Svaki proizvodjac ima i neke svoje specijalne dodatke, ali je princip rada isti... Dakle, postoji i taarup s nozevima ;)

Dakle, ja trazim malcer s cekicima, a ljudi to opet zovu "tarup", a zapravo ne znaju sto pricaju...

Ovo sa zetorom je overkill i definitivno se ne bih as tim htio igrat, nit biti u blizini tog cuda...
 
R

robert

Guest
he he..... :lol:
udarilo pivo......ja sam jednom tako vagonku punu repe utero u kanal....
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

To se u originalu zove 'hedge trimmer', što znači kosač živice.
 
R

robert

Guest
kod nas bi ti zvali 'weed trimmer',sto znaci kosac korova,jer svuda je sami korov :wink:
 
Na vrh