• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Å to je bolje koristiti u vočnjaku frezu ili malčer??.Gledao sam na sajmu ima povoljnih freza.....
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
MALČER JE BOLJE
a može i freza al je puno teže traktoru

a ima kosilica s kojima je traktoru lako a isto je ok ja sam kupio od ino brežice tip rms 180 pogledaj na njihovoj www
 
M

Mister x

Guest
Kak radi taj stroj, jesi li zadovoljan rezultatom. ja gledam da kupim nešto žire bar 2,5 metara ili ako ima 2.80 to bi mi bilo idealno.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Pogledaj tu, ima sigurno nešto i za tebe.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Zašto je malčer bolji?.Koji su još nedostatci kod freze osim što je traktoru teže raditi sa njom nego sa malčerom?.Jel freza može usitniti grane poslje rezidbe.?
 
P

pyrc

Guest
krki kaže:
MALČER JE BOLJE
a može i freza al je puno teže traktoru

a ima kosilica s kojima je traktoru lako a isto je ok ja sam kupio od ino brežice tip rms 180 pogledaj na njihovoj www
Koliko si platio?Kažu,da su skupi?
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Zahvat do 7,9 metara.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Da, čisti pašnjak, da održava stanje ruše.
Mi smo prije kosili i spremalo taj otpad (najbliži opis takve robe, korovi itd.), a otkako se mulči, puno je bolje. Nažalost nemamo takvu mašinu, pa ide sporo klasika s čekičima..
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Nije isto.
Roto kosa je dizajnirana da otseče i ostavi u redu. Kod nje aktivan je samo jedan mali dio ruba diska.
Mulčeri robu ne izbace van, nego ju još izseckaju u sebi. Tako dobiješ ravnomernu plast iza njih.
Kod čiščenja pašnjaka ta plast je toliko mala, da ju crvi bez problema uvuku u zemlju. Kod rotokosa ostane red pokošenog materijala, koji trebaš uklonit.

Kod vinograda ili vočnjaka radi se o večoj količini mase kod mulčenja, pa se ostavi kao prostirka.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ja u vinogradu koristim frezu ali ima ravne noževe,a ne u slovo "L"tako da može i sjeckati lozu ali nije baš dobro da loza ostaje u redu,ali i kopa zemlju jer kod nas ima dosta štetočina u zemlji(miševi,voloharice)pa onda sa frezom to se sve riješi,dok sa malčerom to neide,tako da bih rekao da za vinograd je bolje freza a za vočnjak neznam!
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Mene zanima konkretno za vočnjak......traktor bi ju mogao goniti bez problema a nije važno ni da idem brzo nego me zanima jel freza ostavlja kakve štetne posljedice....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Å tetne sigurno ne,nevidim zašto bi jedino ako padne kiša a ideš špricati malo ti je meko ali....,a ako radiš sa malčerom ipak ima trave pa nije tako ali što se tiče životinja u zamlji bolje freza jedino ako ti je žao miševa i voloharica
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Žao??.Pa oni mogu stvoriti samo štetu u vočnjaku ,što mi ih ima biti žao....Nemau što tražti unutar ograde,mogu stajati van ograde i gledati :lol:
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Kakva je to rotodrljača?.Ja mislim da ču uzeti frezu.....samo ne znam koja bi bila za moj traktor,50 KS je snage...
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
A gle ja imam frezu 140 cm i radio sam sa imt 539 s njom sad sam uzeo Hurlimana pa če on nju tjerat,a obično kažu da treba oko 30 ks po metru e sad ovisi i o zemlji,dali je brijeg itd.a normalna rotodrljača ništa posebno
 

Najnoviji postovi

Na vrh