• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Malčeri

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Zemljište nema nekakav nagib velik,skroz mali .Zemlja je dosta tvrda ali onaj površinski do 1o cm je lagan za obradu.Znači negdje 1,6 m bi bila dovoljna širina za mojeg.Jel tako?.Koja marka je najbolja i kako se kreču cijene?.U kojoj brzini si sa 539 frezao?.Ja imam 549.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
A ja sam frezao u prvoj sporoj,a bilo bi ti do dovoljno i mislim da šire nebi ni trebao jer bi bilo dosta teško traktoru,a koja je najbolja hm...evo imam baš katalog od messisa ima freza marke Maschio širine 165 potrebna snaga 30-40 ks,13.542.00 kn,to je osnovni model a najskuplja te širine je 23 000 kn ima ih nekoliko modela te širine i to je jako kvalitetna freza,ima i Gramip dobre freze,radi ih i Hittner iz Bjelovara pa sad ti biraj.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Kolika je cijena te širine od Hittnera?.Ona bi morala biti malo jeftinija pošto je domača ili to nije pravilo....
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Neznam za cijenu ,ali možda bih radije uzeo onda Gramipovu nego Hittner ali mislim da nije neka velika razllika u cijeni
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Moj brat je u suradnji sa tastom počeo raditi frezu.Biti če dva metra širine sa bočnim pomakom 50 cm.Biti če gotova za dva mjeseca,stavljam slike čim bude složena.
 
B

branko

Guest
gdje misle dati balansirati rotor, jer ja sam jedno vrijeme razmisljao da nesto malo iskemijam za fergac, ali sam zapeo kod balansiranja rotora. vidio sam naime jedan doma napravljen ali bez balansiranja rotora tresao je traktor gore od one žabe za sabijanje temelja i sad stoji.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Pod rotor misliš na onu cijev na kojoj su noževi jel da?.Cijev če prvo balansirati kod jednog tokara što ima takav veliki stroj za prihvat te dužine
 
B

branko

Guest
da, ali to bi trebalo balansirati kad je gotovo tj. s nozevima, a to nemozes napravit na tokarskom stroju vec na balansirki. dovoljno ti je samo da jedan noz nebude zavaren na tocnom mjestu i vec dolazi do vibracija, a i sasvim podnosljive vibracije mogu raditi probleme tj. svako malo odu lezajevi.
 
R

Ratarko

Guest
Re: malčeri

Evo samo za tvoje oči , friške slike :D :D :D
Može još malo ići u lijevu stranu ako se gleda točno sa zadnje strane , slika 1 .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: malčeri

evo slika iz malčiranja...sada slikano,vodoprivreda krči šikare uz linije...
pričao sam s čovjekom koji to radi i kaže da je to slab malčer,da ne može isfrezat drvo deblje od 20-ak cm...
to vjerojatno jer je pogonjen preko hidraulika,jer drugačije ne može,ipak je to bager...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

evo i jedan video..

http://www.youtube.com/watch?v=k26g-jNFAQA
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: malčeri

Ratarko dali taj tvoj malčer može ići i po kosini (npr.nasip) pored traktora ili samo ovako po ravnom dijelu?
 
R

Ratarko

Guest
Re: malčeri

vinogradar kaže:
Ratarko dali taj tvoj malčer može ići i po kosini (npr.nasip) pored traktora ili samo ovako po ravnom dijelu?

Hehe , naravno da može . Može pratiti škarpu ( negdje sam čuo tu riječ , mislim da se ona odnosi na kutove pod kojim je kanal kopan , ako nije , sorry ) odnosno nagib svakog normalno iskopanog kanala ali mora se voziti po samom rubu kanala da bi stroj što dublje malčirao u kanalu . Ne samo to nego može raditi u potpuno okomitom položaju i recimo šišati bočne strane na živoj ogradi :D . Lud stroj a nije jako skup , puno ljudi ga je kupilo kada su vidjeli što moj radi :mrgreen:

Evo link za Maschio .pdf datoteku gdje se sveeeeeee vidi :D

http://skrati.net/16t5
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: malčeri

Kod nas je škarpa zid koji drži zemlju, ako me razumijete.
Ovako nešto
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Re: malčeri

Hehe , onda sam ja mislio na neku drugu škarpu :lol: u biti dodao sam iza da mislim na nagib bočne strane kanala - eto to sam mislio da je škarpa , izgleda da nije ali kada gledam te slike mogao bi moj malčer i to malčirati ( onu travu što viri iz zida na drugoj slici ) samo da nisu tolike cigle ljudi moji , jedan krivi potez i buuum u beton .
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: malčeri

Za bageriste je škarpa upravo ovo što je Ratarko rekao kosina dakle nasip je škarpa ili tome slično a nema veze dali je naknadno stavljena cigla,kamen ili bilo šta drugo!
A meni upravo za to treba za kosit asip na ribnjaku a može poslužit i u vinogradu!
 
R

Ratarko

Guest
Re: malčeri

vinogradar kaže:
Za bageriste je škarpa upravo ovo što je Ratarko rekao kosina dakle nasip je škarpa ili tome slično a nema veze dali je naknadno stavljena cigla,kamen ili bilo šta drugo!
A meni upravo za to treba za kosit asip na ribnjaku a može poslužit i u vinogradu!

Ako uzmeš ovaj model malčera što ja imam vodi računa da to čudo ide jedno 1.5 metara duboko u kanal . Znači škarpu možeš pokositi ne više nego 1,5 metara ili ode tkaktor u kanal . Trebalo bi imati onaj malčer na pravoj hidrauličnoj ruci da se može dublje kositi u kanalu ali ti su dosta skuplji od ovoga .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: malčeri

pa za te malčere na hidrauličnoj ruci skoro da treba i dva operatera...mislim da bi bilo dosta teško raditi s njim...
 
R

Ratarko

Guest
Re: malčeri

abrkili kaže:
pa za te malčere na hidrauličnoj ruci skoro da treba i dva operatera...mislim da bi bilo dosta teško raditi s njim...

Moj tetak ganja takav profesionalni malčer pri Vodoprivredi sigurno 20 godina i više . Kada ga skužiš ide on bez problema .
 

Najnoviji postovi

Na vrh